ח'כ שלי יחימוביץ': תהיו קצת פוליטיקאים! בואו תתמודדו ותיבחרו לתפקידים ולמוסדות המשפיעים ביותר במפלגה - זה הרבה יותר קל ופשוט ממה שאתם חושבים

11.7.2012

 

תהיו קצת פוליטיקאים! בואו תתמודדו ותיבחרו לתפקידים ולמוסדות המשפיעים ביותר במפלגה - זה הרבה יותר קל ופשוט ממה שאתם חושבים

 

הי חבר'ה,

 

המייל הזה נשלח אליכם בטיימינג קצת חריג (אמצע השבוע...) ובאופן כללי הוא יהיה שונה מהרגיל, כיוון שהוא לא יעסוק בתכנים שלנו, אלא במסגרות שבאמצעותן אנחנו מממשים את התוכן. בקיצור, ואל תיפלו מהכיסא, אני מבקשת מכם להיות (קצת) פוליטיקאים. להפשיל שרוולים ולהעמיד את עצמכם כמועמדים בבחירות הפנימיות למגוון של תפקידים מאוד חשובים וקובעים במפלגת העבודה.

 

כי ממש כמו שאני נבחרתי לראשות העבודה בפריימריס, ע"י חברי המפלגה, וממש כמו שחברי הכנסת שלנו נבחרו בפריימריס, כך יש עוד קשת של תפקידים פוליטיים חשובים אחרים שאפשר להיבחר אליהם בבחירות דמוקרטיות, וזה אפילו לא יותר מדי מסובך. כל אחד מכם יכול.

 

ב-4 בספטמבר השנה, 2012, יתקיימו בחירות לגופים הנבחרים של מפלגת העבודה.

 

כל חבר מפלגה שהתפקד עד 4 במרץ 2012 זכאי לבחור ולהיבחר בבחירות האלה.

 

בבחירות יבחרו, בין היתר, צירי הועידה. בוועידה קרוב ל-2000 צירים, והיא הגוף הנבחר העליון של המפלגה, אשר מכריע בשאלות משמעותיות ואסטרטגיות, הן בסוגיות אידיאולוגיות, והן בסוגיות פוליטיות ממש. למשל: אם אנחנו מנצחים בבחירות - מי יהיו השותפות הקואליציוניות? הועידה קובעת. אם לא - האם נכנסים לממשלה או לא, ובאילו תנאים? הועידה קובעת.

 

הנה דוגמא להמחשת חשיבות העניין: אחרי בחירות 2009, הובלתי מאבק מר מול אהוד ברק שלא להיכנס לממשלה. היו לי לא מעט שותפים. אבל בוועידה הבאנו כ-500 מתנגדים לעומת כ-650 שהיו בעד, והפסדנו.

 

ב-4 בספטמבר יבחרו גם חברי מועצות הסניפים. בהמשך, הם יהיו אלה שיבחרו את מזכיר הסניף בישוב שלהם. מזכיר הסניף הוא המנהיג המקומי הנבחר.

 

פוליטיקה היא אחד המכשירים היעילים ביותר לשינוי חברתי. מפלגות פוליטיות הן אבן יסוד בדמוקרטיה, ופוליטיקה, כל עוד היא מכשיר למימוש השקפת עולם - היא דרך נפלאה לקחת חלק בקביעת אפייה של מדינת ישראל. אני קוראת לכם לקחת חלק פעיל בהתחדשות ובהתעצמות שלנו, ולעשות צעד נוסף שהוא עוד מדרגת מעורבות מעבר להתפקדות, להעמיד את עצמכם כמועמדים, וכמובן - להגיע לבחור. מאוד מאוד חשוב שאנשים טובים וערכיים יהיו במקומות האלה.

 

איך בדיוק עושים את זה? איך מגישים מועמדות? על עוד אילו מוסדות ותפקידים מדובר? מי זכאי להגיש מועמדות? לכל המידע המדויק, טפסי הרשמה כו' - היכנסו עכשיו לכאן

 

אנחנו זקוקים גם למתנדבים אכפתיים שרוצים לסייע בבחירות הללו. כתבו ל mitpakdim2012@gmail.com

 

בכל שאלה אתם מוזמנים לפנות ליאיא העוזר שלי במייל yaya@havoda.org.il

 

בקיצור - לא לפחד! אני מזמינה אתכם וקוראת לכם לבוא ולהתמודד, ליהנות מהתהליך, לא לחשוש ממנו גם אם לא התמודדתם מעולם לשום דבר! ופשוט לקחת חלק בעיצוב אופיה של המפלגה ואופיה של המדינה.

 

בהצלחה לכולנו!

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית