ובכל זאת – לעבודה!
ובכל זאת – לעבודה!

3.2.2009

 

לא מעט סיבות ניתן למנות מדוע לא להצביע עבור מפלגת העבודה. למען האמת לפני כל מערכת בחירות קיימת ההתלבטות הזאת, וגם הפעם אני מגיע למסקנה שעלינו להצביע למפלגת העבודה. וזה לא בגלל מבצע "עופרת יצוקה", אם כי צריך לומר שאהוד ברק (יחד עם סגנו, מתן וילנאי, ויחד עם  הרמטכ"ל גבי אשכנזי, ויחד עם מפקדי צה"ל וחייליו כולם) החזירו לישראל את הכוח החשוב ביותר שיש לה, והוא כוח ההרתעה. זה בעיקר בגלל – סיבות.

 

ראשית – המצע של מפלגת העבודה, בעיקר בתחום המדיני-ביטחוני, הוא המצע שאומץ על ידי רבים אחרים. מפלגת קדימה, למשל, אימצה אותו כבר מזמן. אז למה להצביע עבור אלה שאימצו אותו, למרות שבתוכם יש עדיין הרבה ליכודניקים בלב ובהשקפת העולם?

 

שנית – מפלגת העבודה, בתחומים החברתיים היא היחידה אשר מאזנת בין הצרכים של משק המדינה, לבין ראיית הצרכים של השכבות החלשות. היא אינה "מיטיבה עם העם" תוך פיזור כספים למוסדות ולקהלים אשר אינם מוכנים לתרום למדינה, אך היא גם אינה חומסת את האנשים העובדים, תוך העשרת העשירים. נתניהו עשה, מבחינה זאת, מעשים שפגעו בכל השכבות שהן מתחת לעשירונים העליונים.

 

ושלישית – מפלגת העבודה היא היחידה שמייצגת אותנו, חברי הקיבוצים, באופן הנאמן ביותר. זאת קודם כל חברת הכנסת שלנו, אורית נוקד, וחבל שאין עוד קיבוצניקים במקומות ריאליים ברשימת מפלגת העבודה, אלה רבים מן החברים והשרים של מפלגת העבודה, שאצלם יש לנו אוזן קשבת, והם מסייעים לנו בתחומים רבים מאוד. בשנים האחרונות סבלנו לא מעט מהגורמים אשר מתנגדים לתנועה הקיבוצית, מתעלמים מתרומתה למדינה בעבר ובהווה, פוגעים בתושבי הפריפריה (והקיבוצים ברובם הם בפריפריה). דוגמה אופיינית אחת היא התייחסותו של מינהל מקרקעי ישראל לקיבוצים, יחס שהולך ומתדרדר לאורך השנים האחרונות. אם אנו רוצים לשמור על האינטרסים שלנו, אינטרסים שאני סבור שהם מוצדקים, ומשתלבים בטובת המדינה ואזורי הפריפריה, עלינו לחזק את מפלגת העבודה ולתת לה את קולנו.

 

אריה וולפין


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית