פרופ' אבישי ברוורמן - מועמד ברשימה הארצית במפלגת העבודה - פריימריס 2.12.08
פרופ' אבישי ברוורמן - מועמד ברשימה הארצית במפלגת העבודה פריימריס 2.12.08

כ"ז חשוון תשס"ט   

25.11.08                                                                            

 

שלום רב,

 

ביום שלישי, ה-2 בדצמבר תתקיימנה הבחירות המקדימות במפלגת העבודה. בחירות אלו הינן בעלות חשיבות מכרעת. הן תקבענה את יכולת ההתמודדות שלנו בבחירות הכלליות.

בעקבות המשבר הכלכלי העולמי, הכלכלה תתפוס מקום מרכזי בבחירות הקרובות. החשש מצמיחה שלילית ומפיטורי עובדים. הדאגה לכספי הפנסיה וקופות הגמל שאותם חסכנו בעמל רב, במשך שנים. החסכונות שהופקרו להשקעות מסוכנות וחסרות פיקוח בתקופת כהונתו של נתניהו כשר אוצר.

 

שנת 2009 תהיה שנה קשה. בעת הזאת חשוב להעמיד בקדמת מפלגת העבודה מקצוען בכלכלה עם יכולות ביצוע מוכחות, ותפישה כלכלית סוציאל דמוקרטית ברורה.

 

בתקופת עבודתי בבנק העולמי התמודדתי עם משברים כלכליים ברחבי העולם וסייעתי למדינות בתחום זה. ברור לי כי חובה לפעול עכשיו. כל עיכוב מחליש אותנו ומסכן את ביטחוננו הכלכלי.

עלינו לחזור לתפישה של כלכלה הוגנת. הקפיטליזם הפרוע מבית מדרשו של ביבי נתניהו פשט את הרגל בכל העולם. אם לא נטפל במשבר בנחישות, הוא עלול לפגוע קשות בכלכלתה של ישראל. מפלגת העבודה חייבת כעת להציג בפני הציבור את משנתה הכלכלית ומנהיגותה בתחום זה.

לפי סקר שנעשה על ידי עיתון "כלכליסט" שהתפרסם ב-13.11.08, נמצא כי רוב הנשאלים סברו כי אני המועמד המתאים ביותר לכהן כשר האוצר בעת הזו.

אני מקווה שזו גם דעתך ואני מבקש את קולך ותמיכתך בפריימריס הקרובים (מועמד מספר 5 בטופס ההצבעה).

 

חברים וחברות יקרים, פעלתי ואמשיך לפעול לרפורמה מקיפה במנהל מקרקעי ישראל ועל מנת שהקיבוצים יוכלו לקבל חזקה על קרקעותיהם אני פועל באופן צמוד יחד עם מזכיר התנועה הקיבוצית זאב (ולוולה) שור וביחד עם איציק באדר יו"ר המפעלים האזוריים גרנות.

כמו כן, אני מקדם כבר שנים רבות את פיתוחה של הפריפריה בדרום ובצפון. כיו"ר ועדת הכספים, אני פועל במרץ למען המשך מיגונם של יישובי עוטף עזה ולמען קבלת הכספים המגיעים לקיבוצים באזור בגין נזקים "עקיפים".

 

הבחירה שלך תיתן לי ולנו את האפשרות להחזיר את ישראל לכלכלה הוגנת, יציבה ובטוחה.

 

שלכם,

ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן

יו"ר ועדת הכספים


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית