סיכום מפגש מחוז קיבוצים מ-27.11.2012

 

סיכום מפגש מחוז קיבוצים 27.11.2012

 

במפגש השתתפו כ-40 חברים.

מוזמנים נוספים: ח"כ שלי יחימוביץ - יו"ר המפלגה, חיליק בר - מזכ"ל מפלגה

 

סה"י:

1.      פריימריס לכנסת ה-19.

2.      הערכות לבחירות לכנסת ה-19

 

ח"כ שלי יחימוביץ - יו"ר המפלגה:

למחוז יש את היכולת, בשל גודלו, להתלכד ולהכניס כל מועמד שתרצו למקום גבוה. יש להסכים על מועמד אחד ולא על שלושה. בקיבוצים דפוס ההצבעה הוא חופשי ואידיאולוגי, החברים רואים את טובת המדינה ולא מצביעים סקטוריאלית. הצבעה המונית בקיבוצים מבטיחה הצבעה שתביא רשימה אטרקטיבית וערכית, המסוגלת לעבוד יחד ביום שאחרי, והיא תביא גם חברי קיבוצים להצביע למפלגה בבחירות לכנסת. ע"פ בדיקה מצב המפלגה בקיבוצים טוב מאוד. סה"י של המפלגה מדבר למצביעים בקיבוצים, אך יש להמשיך ולשמר את התמיכה. מרצ נחלשה בקיבוצים, קדימה נמחקה, לפיד הוא המתחרה. בנוגע ללבני (הכריזה היום על התמודדות) - עדיין לא ברורה מידת השפעתה בקיבוצים. יש להיערך ארגונית, ע"פ תוכנית עבודת המפלגה המותאמת גם למחוז ובכך למכסם את הפוטנציאל. חשוב לגייס מתנדבים רבים, "לצבוע" את חברי הקיבוצים התומכים במפלגה ולהביאם לקלפי ביום הבחירות. כל נאמן אחראי על חברי קיבוצו ועליו לרתום חברים נוספים בביתו. היעד לנצח את נתניהו, שהתחבר לליברמן מתוך חולשה ולא מתוך חוזקה. הציעה ללבני להצטרף למפלגה, במחשבה שהתחברות זו תעצים את המפלגה, אך זה לא יצא לפועל. מכאן, המאבק הוא על אותו הגוש. פונה גם לימין המתון ולציונות הדתית להצביע לעבודה.

 

חיליק בר - מזכ"ל המפלגה:

ההחלטות בוועידה בנוגע לפריימריס התקבלו באופן דמוקרטי, ועתה צריך לפעול על פיהן. השינוי וגודלו של המחוז מאפשר הצלחה, וזו הזדמנות להכניס יותר מאשר מועמד אחד מהקיבוצים. המיעוט בפריסת הקלפיות בפריימריס נובע בעיקר מסיבות כלכליות, הנובעת מהתנהלות ממערכות בחירות קודמות שהביאו למצבה הקשה של המפלגה. יו"ר המפלגה פועלת רק ע"פ התקציב ויכולותיה של המפלגה. בסופו של דבר אין מצביע שיסע יותר ממספר ק"מ. קורא לפעול לשינוע המצביעים ביום הבחירות.

 

בראון שימי (מתמודד בפריימריס בקיבוצים):

בידינו הכוח והגודל להכניס את מועמדי המחוז למקום ריאלי. יש להתגייס ולהביא מכסימום מחברנו להצביע, נוצר אקלים פוליטי המאפשר לנו להצליח. רואה חשיבות בקידום נושאים שעל סה"י החברתי, המדיני ושל ההתיישבות. רואה עצמו שליח של חברי הקיבוצים וקבוצות נוספות בחברה.

 

פריטל יונה (מתמודדת בפריימריס בקיבוצים):

הפסדנו זמן בהערכות של הקיבוצים, היה צריך לכנס את המחוז מוקדם יותר. החברים נמצאים בבלבול. קוראת להצביע לשלושת המתמודדים מהמחוז. לנו מכפיל כוח ואל לנו להתפלג ולפספס את ההזדמנות. זו אחריות אישית של כל אחד להעלות את אחוז ההצבעה בקיבוצים. המפלגה היא שלנו ואיש לא ייקח אותה מאתנו. יש לעשות מאמץ בהסעות. אם לא ייכנס נציג מהמחוז לרשימה במקום ריאלי, יהיה קושי בבחירות לכנסת בקיבוצים.

 

דרומלביץ דוד (מתמודד בפריימריס בקיבוצים):

יש לשים בצד את הכעסים ולפעול במרכז העשייה. יש להתלכד סביב מועמד אחד בלבד במחוז. להתארגן למכסום ההצבעה ובתם הבחירות על כולם להתגייס לבחירות לכנסת. העבודה היא הבית הפוליטי שלנו. אין לנו להלין אלא על עצמנו, לאור מצב ההתפקדות בקיבוצים. יש להיערך בבחירות לכנסת.

 

חניק מרשק - מזכירת המחוז:

אני מאמינה כי אנו חיים בתקופה התובעת מאתנו יותר מאמצים של בנייה מחודשת מאשר בכוחו של ההרס היוצר. ולכן, על אף הפגיעה בנו, הכעס והתסכול צריך לגייס כוחות לבניית אלטרנטיבה שתיתן מענה לצרכי החברה בישראל, אך גם ליחיד בה, ואני רואה בצרכי חבר הקיבוץ והמשך קיומו של הקיבוץ מרכיב חשוב בחברה בישראל. ועל כן חובה על מפלגת העבודה, שדרכה היא דרכנו , לפעול ולדאוג לכך. נכון כי במציאות הנוכחית קיימות סתירות, שחלק לא מבוטל מחברינו חשים בהן, אך עתה לקראת הבחירות לכנסת צריך לפעול להצלחת מפלגת העבודה בקבלת מה שיותר מנדטים. עלינו לנווט בין החלום הנועץ את סולמו בשמיים של האוטופיה, לבין המציאות. כעס זו לא תוכנית עבודה.

וברוח דברי משה שרת בספרו של מוקי צור: "אינני מאמין בכרזות תרבותיות המחליפות תרבות, כמו שאינני מאמין בתרבות הנסמכת רק על מה שנוצר לפניה או רק על מה שהיא יצרה..." על כן אין לנו אלטרנטיבה אחרת או מפלגה אחרת, אלא דרכה של מפלגת העבודה והעומדת בראשה שלי יחימוביץ.

מטרת המפגש היום - היערכות של המטה המרכזי במחוז, היערכות בכל קיבוץ וקיבוץ לקראת הבחירות לכנסת , במטרה למכסם את כוחה של המפלגה בכל קיבוץ. ואני יודעת כי לא קלה דרכנו, אך יש לעשות מאמץ, נותרו רק חודשיים לעבודה מאומצת. חיוני להסביר לחברי הקיבוץ את הגשר ההכרחי בין הפוליטיקה ודרכה של העבודה למימוש חברה צודקת יותר, הוגנת יותר ברמה הלאומית וברמת הבית הפרטי של כל אחת ואחד.

 

סכום דברי החברים:

·         חיוני להיערך עם המרצות והסעות לפריימריס. קבלו החלטה להצביע על 3 מועמדי המחוז - יעלה את הסיכוי.

·         אין זה ריאלי להחליט היום על התכנסות סביב מועמד אחד. יש להצביע על כל 3 המועמדים שלנו. למחוז בסיס של 6300 מתפקדים שיאפשר לקדם את נציגינו.

·         בין המפלגה לקיבוצים נפל דבר. אך את הדיון יש לקיים לאחר הבחירות לכנסת. עלינו לעשות את המיטב לניצחונה של המפלגה בבחירות לכנסת.

·         זו לא בושה לדאוג לאינטרסים של הקיבוצים ברמה הפוליטית. הדאגה נובעת גם מתוך אידיאולוגיה וציונות ולא רק מאינטרסים. הבעיות בקיבוצים נוגעות לקיום האמיתי שלנו, ולצורך זה צריך ייצוג פוליטי ומפלגתי.

·         תהייה השפעה על תוצאות הפריימריס בבחירות לכנסת, גם לאור התנהלות המפלגה בנוגע לבחירות לוועידה ולסניפים.

·         מוצע למתמודדי המחוז לחדול מהטפת המוסר לחברים, יש לכבדם.

·         הפיחות במספר הקלפיות בקיבוצים - באשמתנו. יש להיערך להסעות ולהביא את מירב החברים להצביע.

·         לנו כוח אמיתי וחזק ועלינו לפעול שהעבודה תהייה בשלטון, זה דורש עבודה והתנדבות בקרב החברים.

·         מצבנו טוב יותר עתה מאשר בבחירות הקודמות. אין להכתיב לחברים על הרשימה, בקיבוצים בד"כ אין קולקטיביות פוליטית. אך הפעם כן יש סיכוי לחזור לקולקטיביות פוליטית בהצבעה לעבודה.

·         מפלגה שאין לה עבר - אין לה גם עתיד. לעבודה יש עבר, אידיאולוגיה, עתיד ומערכת ארגונית.

·         אנו לא שמאל רדיקלי ואל לשלי - יו"ר המפלגה לברוח מהמושג שמאל. זו שגיאה מול ימין שהפך קיצוני.

·         בתם הפריימריס ולקראת הבחירות לכנסת יש לקיים כנסים/מפגשים עם הנבחרים בקיבוצים, לא כפי שהיה בבחירות הקודמות.

 

הסבר על התארגנות המפלגה ומחוז הקיבוצים לקראת הבחירות לכנסת:

ניתן הסבר במצגת, ע"פ חוברת שהוכנה על ידי חניק ואוריה מהמפלגה לגבי עבודת הקיבוצים והמחוז בבחירות לכנסת. החומרים הרלבנטיים והנחיות תשלחנה לכל נאמן בקיבוץ.

 

סכמה חניק.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית