"העבודה" היא לא ארנבת, היא לא תברח אפשר לשבת - האמנם?

"העבודה" היא לא ארנבת, היא לא תברח אפשר לשבת - האמנם?

 

רובנו מביטים סביבנו ורואים בדאגה את הנעשה באזורנו ובחברה הישראלית עצמה. תהליכי הקיטוב וההקצנה מחריפים ומתעצמים, ומה שהיה רק בעבר הקרוב שוליים הזויים, קרוב לקונצנזוס היום. למרות המלל הרב וההצהרות הרמות, גם פערי ההכנסות הולכים ונפערים וקו העוני משאיר מתחתיו אוכלוסיות גדלות והולכות, גם של אזרחים עובדים! שרי הממשלה ופקידיה אדישים, שלא לומר עוינים, לפריפריה, לחקלאות ולהתיישבות (לזו שבתוככי הקו הירוק כמובן). מעל מציאות זו מרחף לו נתניהו שדומה שכל מה שמעניין אותו הוא לשרוד קדנציה נוספת ואולי לקבל חזקה על המינוי של ראש ממשלה. לאסוננו, דומה שהוא מצליח בכך.

 

עמידה מן הצד, התבוננות, ותפישה של עמדת הפרשן והמבקר היא לוקסוס שאיננו יכולים להרשות לעצמנו עוד. הדברים מגיעים לפתחנו ולא פעם אף עוברים אותו ונכנסים פנימה. התפקדות למפלגת העבודה כנראה שלא תהפוך את המפה הפוליטית על פניה, לא במידי לפחות. עם זאת, בהיות "העבודה" מפלגה דמוקרטית, ההתפקדות נותנת לכל אחד מאתנו דרך פעולה להשפיע קצת יותר על המציאות הסובבת. בניגוד לחלק מהחברים הרואים בהתפקדותם למפלגה מעין פרס על הצלחה, פעולה חשובה או הזדהות מוחלטת... ולא היא. יש לראות באקט זה כלי להשפעה, הטלת חותם ו"משיכת המפלגה" לכוון המתפקד. כחברי מפלגה אנו לוקחים חלק פעיל בבחירת יו"ר המפלגה ונציגיה בכנסת.

 

מעבר לזווית האישית, יש לדעת כי ב-2016 אמורות להתקיים בחירות במפלגה ליו"ר המפלגה ולכל מוסדותיה, ועידה, מרכז (אם יוקם מחדש) מזכ"ל ועוד... לגודלו וכוחו של מחוז הקיבוצים במפלגה עשויה להיות השפעה מכרעת על התייחסות נציגי המפלגה ובאי כוחה למחוז ולסדר היום שלו. היום נתפס המחוז כגדול ובעל השפעה בזכות כך הצלחנו להחזיר נציג התנועה הקיבוצית לכנסת ולרתום את נבחרנו להיאבק בגזרות המאיימות על קיום הקבוצים והצלחתם הכלכלית, מאבקים שבחלקם הגדול נשאו פרי:

 

·         שורה של חוקים בתחום החקלאות כגון: רפורמת הפטם, רפורמות בענפי הצאן, הפרחים והמדגה הוצאו מחוק ההסדרים.

·         רפורמת החלב רוככה ונפרשה והנזק הצפוי קטן בהרבה

·         הגדלת קרן לנזקי טבע

·         מניעת חיסול מענקים לרופאים בפריפריה

·         הרחבת רשימת הקיבוצים בפריפריה הנהנים מהקלות מס

·         חינוך כעבודה מועדפת לחיילים משוחררים.

 

נושאים אלו ורבים אחרים, שהם לא פחות מקריטיים לקיומנו, עומדים על סדר היום. בצד המאבק המרכזי והחשוב להחלפת הממשלה הקלוקלת הזו, עלינו להתגייס ולדאוג שנציגינו יאבקו לצדנו. זה אינו מובן מאליו, רק מפקד גדול, הרחבת כוחו של המחוז בתוך המפלגה ובמוסדותיה עשוי להביא לכך.

 

אנחנו פונים ומזמינים כל חבר המרגיש קרוב בעמדותיו לדרכה של "העבודה" לעשות מעשה, להכניס רגל למים, ולהתפקד. טפסים ניתן לקבל אצל גיל רביב.

 

בזמן הקרוב ביותר נעביר למפלגה תשלום דמי חבר ל-2016 עבור חברי מפלגה שלא פנו בעבר ולא יפנו בהקדם לבטל חברותם.

 

לטופס ההתפקדות למפלגת העבודה - לחצו כאן

 

גיל רביב


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית