תשלום דמי חבר למפלגת העבודה (מפקד) לתקופה 3/10-3/11

10.5.2010

לכבוד

אחראי/ת על המפקד למפלגת העבודה בקיבוץ

 

שלום רב,

 

 הנדון: תשלום דמי חבר למפלגת העבודה (מפקד) לתקופה 3.2010 עד 3.2011

 

בפגישת צוות חשיבה של חברים במחוז, שעסק בבחינת נושא התפקדות חברי הקיבוצים למפלגת העבודה השנה, הוחלט לקיים מפקד בקרב חברי הקיבוצים לתקופה הנ"ל. כל מי ששילם בשנה שעברה חברותו פקעה ב-31.3.10, אלא אם חויב באשראי או התפקד כבר בגין היותו חבר במוסדות המפלגה.

 

גובה התשלום: כל חברי המפלגה משלמים מחיר אחיד בסך 50 ₪, להוציא חברי מוסדות (אליהם כבר נשלח מכתב מזמן).

 

אמצעי תשלום:  

ניתן לשלם באמצעות צ'ק מרוכז של הקיבוץ (לאחר קבלת אישור להתפקדות מהחבר וחיובו בתקציב), באשראי (ויזה או ישראכרט בלבד), או בצ'ק פרטי של החבר/ה.

את הצ'ק יש לכתוב לפקודת: מפלגת העבודה. לא ניתן להעביר התפקדות בצ'ק עם תאריך דחוי.

ניתן לשלם בצ'ק אישי עבור בן משפחה מדרגה ראשונה (בן-זוג, הורה, בן, אח), ובלבד שצורפה לאמצעי התשלום הצהרה חתומה ע"י המתפקד או החבר בדבר היות אמצעי התשלום שייך לבן המשפחה, תוך ציון הקרבה ביניהם.

 

תשלום באשראי: מצ"ל שמותיהם של החברים ששלמו כבר באשראי השנה, ע"פ הדיווח מהמפלגה.

 

פלט מתפקדים: מכיוון שבשנה שחלפה לא עשינו מפקד מאורגן במחוז, מצ"ל פלט של חברי קיבוצך שהתפקדו לאחרונה במפקד 12.2008 (המפקד לפריימריס למפלגת העבודה), ואשר חברותם פקעה בתאריך 3.2009. גם חברים שהתפקדו במפקד 3.09 עד 3.10 צריכים לחדש חברותם.

 

כל מי שהתפקד השנה החל מתאריך 1.1.2010 אינו צריך לשלם עד 3.2011.

 

כמובן אין לפקוד את חברי המוסדות שהתפקדו השנה:

 

חברי מוסדות שעדיין לא התפקדו יש לפקוד אותם דחוף ביותר על-מנת שלא יגרעו:

חברי ועידה:

חברי מועצת סניף:

 

התפקדות חדשה: מצ"ל טופס עבור חברים חדשים. ניתן גם להוריד הטופס מאתר המחלקה הפוליטית, באתר הקיבוצים- במדור מפקד. או באתר מפלגת העבודה. ניתן לצלם את הטופס.

 

חל איסור בחוק להתפקד לשתי מפלגות: חבר חדש שהיה בעבר חבר במפלגה אחרת, או חבר שהתפקד למפלגה אחרת החל מ- 12.2008 ואילך- חייב למלא טופס ויתור חברות. טופס זה יש להעביר אלינו עם כל החומר של המפקד. מצ"ל טופס.

 

העברת החומר למחלקה הפוליטית בתק"מ: נבקש להעביר את הפלט של החברים הממשיכים, כולל התיקונים של הנגרעים (נפטר, עזב את הקיבוץ, עזב את המפלגה), את הטפסים של המתפקדים החדשים והתשלום- אלינו למחלקה באמצעות הדואר (כתובת בלוגו) או ידני. נא לא להעביר ישירות למפלגה. אנא דייקו בנתונים שאתם מעבירים.

 

נבקשך להשאיר אצלך עותק מכל החומר שהועבר אלינו, לצורך בקרה ומעקב.

 

מצ"ל מכתב של סגנית השר ח"כ אורית נוקד- למה להתפקד למפלגה. נודה אם תפיצו אותו בכל אמצעי התקשורת בקיבוצך (אלקטורני, בדואר, בעלון הקיבוץ וכו') .

 

חברים/ות, אין זה סוד כי מפלגת העבודה נמצאת במשבר קשה: פוליטי, ציבורי וערכי. אבל אנו מאמינים בחוסנה ובכוחה וביכולת לשקמה- זה תלוי בכל אחת ואחד מאתנו, "אל נשב על הגדר", זוהי שעת מבחן, ולפני שעוסקים בנושאים פרסונליים, חייבים להתמקד בבנייתה מחדש ברמה הערכית והאידיאולוגית. בשביל לבנות מחדש ע"פ דרכנו, אנו צריכים להיות גוף גדול, חזק ומשפיע.

 

בברכה

סגנית השר ח"כ אורית נוקד

זאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה הקיבוצית

חניק מרשק, מזכירת המחוז, 2578279- 052   

 

להורדת טופס ההתפקדות כקובץ וורד - לחצו כאן

להורדת טופס ההתפקדות כקובץ פי.די.אף - לחצו כאן

 

 

10.5.2010

חברים וחברות יקרים,

 

אני פונה אליכם על רקע אחד המשברים הקשים בתולדותיה של מפלגת העבודה.

 

בחודשים האחרונים אני שומעת וחשה ייאוש וחוסר אמון כמעט בכל מקום אליו אני מגיעה וכמעט מכל חבר שאיתו אני משוחחת. הדברים מגיעים מצידם של אלו שבעבר היו התומכים הנלהבים והפעילים ביותר ובתוכם רבים מחברים בקיבוצים אשר השקיעו את חלבם ודמם בפעילות המפלגתית.

 

משבר המנהיגות, ההתקפות הפנימיות, השאלות בנוגע לדרכה של המפלגה ודימוייה הציבורי תרמו לחולשתה המתמשכת ולתחושתם של רבים מאיתנו שזמנה של המפלגה עבר.

 

אך חולשה זו היא גם הזדמנות נדירה להוביל שינוי ולעצב מחדש את פניה ודרכה של מפלגת העבודה. הדברים נכונים במיוחד בנוגע למקומה של התנועה הקיבוצית וחבריה אשר, אחרי ולמרות הכל, מהווים חלק מתנועת העבודה ומערכיה.

 

המפקד, שמרכזת חניק מרשק, מזכירת מחוז הקיבוצים במפלגה, הוא הבסיס לעיצוב המחודש שמפלגת העבודה כל כך זקוקה לו. זאת הדרך להפוך את הביקורת, את הייאוש ואת המיאוס לכוח פוליטי שיקבע כיצד תיראה באמת מפלגת העבודה.

 

זאת גם הדרך לבנות מחוז קיבוצי גדול. מתוך עבודתי היום יומית אני יכולה להעיד עד כמה חשוב ומכריע הדבר - בתקופה של שינוי ועיצוב מחדש של הכללים אנחנו חייבים נציגים פוליטיים שיוכלו לייצג אותנו מול המינהל, משרדי הממשלה וגופים נוספים.

 

בשנה שחלפה הצלחנו כמפלגה להשיג מספר הישגים בהתיישבות העובדת וביניהם את התחלת הפרויקט לשיקום התשתיות בקיבוצים. פעילות משרד התמ"ת, בו אני משמשת כסגנית שר, אף היא נוגעת לקידום ההתיישבות: השקעות מסיביות לטובת פיתוח אזורי תעסוקה, קידום התעשייה הקיבוצית, פתיחת קורסי הכשרות באזורי ההתיישבות, עיבוי והרחבת פעילותם של מעונות היום ועוד. לצד הדברים "הגדולים" אני מטפלת במאות רבות של פניות ציבור הנוגעות לחייהם של החברים במגוון רחב ביותר של תחומים ובמקביל לפעילות המשרד אני מרכזת את הכנסתם של אתרי מורשת בהתיישבות לתוכנית המורשת הממשלתית.

 

ברמה הלאומית, לצד כל הביקורת, אני סבורה שקיים פער אמיתי בין הישגי המפלגה בשנה שחלפה לבין כוחה הפוליטי. חברותה של העבודה בקואליציה היוותה גורם מרכזי בשמירה על ביטחון המדינה, בהעברת תקציב הוגן יותר, בהרחבת זכויות העובדים ובשינוי המשמעותי במדיניות ראש הממשלה בנוגע לחזון של שתי מדינות לשני עמים.

 

בחודשים הקרובים תיבחן התועלת וההצדקה שבהמשך שותפות זו על בסיס יכולתה של הממשלה להניע באופן ממשי את התהליך המדיני ועל בסיס יכולתה להשפיע על עיצובה של חברה, משק וכלכלה צודקים יותר ברוח תפיסותינו.

 

גם ואולי דווקא במצב הקיים מהווה ההתפקדות למפלגה "השקעה" לטווח ארוך. תקופת "ההכשרה" אשר מחייבת חברות של עשרה חודשים, טרם שתבשיל הזכאות להצביע ולהשפיע, גם היא מהווה שיקול מדוע נכון וכדאי להתפקד כבר היום.

ההשפעה תבוא לידי ביטוי בבחירות ליו"ר המפלגה, מיקום נציג הקיבוצים ברשימה לכנסת וכן בקביעת הרכב רשימת העבודה לכנסת.

 

אני קוראת לכם להתפקד ולהשתתף בעיצובה המחודש של מפלגת העבודה ובמקביל לקחת חלק בגיבושה של קבוצה חזקה שתייצג את התנועה הקיבוצית וצרכיה.

 

אשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין.

 

שלכם,

אורית נוקד


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית