תגובה לראיונות שהעניק ח'כ איתן ברושי - הצטרפות המחנה הציוני לממשלת נתניהו

 

 

לכבוד:

צירי ועידה 9 - מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה

נאמן/ה בקיבוץ - מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה

 

שלום לכולן/ם,

 

תגובה לראיונות שהעניק ח"כ איתן ברושי - הצטרפות המחנה הציוני לממשלת נתניהו

 

בימים האחרונים הציבור בישראל, כמו גם חברי הקיבוצים והפעילים במחוז הקיבוצים נחשפו לראיונות שהעניק ח"כ איתן ברושי, בכלי התקשורת, בנוגע להצטרפות המחנה הציוני לממשלת נתניהו. כראשי המחוז קבלנו פניות רבות מחברים, אשר כועסים על אופן התנהלותו של ח"כ איתן ברושי בנושא זה. ברצוננו להגיב לנושא הנ"ל (ללא קשר למהות הנושא עצמו, עליו נקיים דיון בהתאם ללו"ז של המפלגה):

 

1.      ח"כ איתן ברושי נבחר לייצג את הקיבוצים, כח"כ מטעם מחוז הקיבוצים בבחירות לכנסת ה-20, ובכך סיים את תפקידו כמזכיר תק"צ ויו"ר מחוז הקיבוצים.

 

2.      כמי שכיהן כיו"ר המחוז ומזכיר תק"צ, מכיר ח"כ ברושי את נהלי עבודת המחוז, בכל הנוגע לתהליך קבלת ההחלטות, בעיקר בנושאים קריטיים לחיי האומה בישראל וחברי הקיבוצים:

   

א.      בכל נושא טרם כינוס ועידת מפלגה, מתכנס מחוז הקיבוצים לצורך דיון וקבלת החלטות. כך גם היה טרם החלטת המפלגה לכניסה לממשלת נתניהו בעבר.

ב.      במקרים דחופים, כאשר אין זמן לכנס את המחוז, קיים צוות היגוי, אשר מתכנס כנדרש לצורך קבלת החלטות וידוע חברי המחוז וראשי המפלגה בהתאם.

ג.       בראיון של ח"כ ברושי ל"הכל דיבורים" נאמר על ידו: "רבים מדברים עם רבים". חבל שלא מצא לנכון לקיים את השיח הזה עם חברי המחוז ששלחו אותו, טרם יציאתו לתקשורת. 

   

3.      עד היום אנו "מלקקים את הפצעים" כאשר נציגתנו הבכירה במפלגה עשתה צעד דרמטי ללא התייעצות וידוע הנהגת וחברי המחוז כנדרש.

  

4.      לדברי ח"כ ברושי ב"הכל דיבורים" "התנועה הקיבוצית והמושבים וההתיישבות הביאו לתמיכה גדולה במחנה הציוני"... ניתן היה להגיע לתוצאה כזו רק כשפעלנו מלוכדים ולא כבודדים. 

  

5.      מיותר להדגיש כי ההתבטאויות הנ"ל רחוקות מעמדות חלק מחברי המחוז והקיבוצים, ואין ספק שכשהן נאמרות על ידי הנציג הבכיר שלנו, שנבחר כנציג הקיבוצים, הן מיוחסות לכולנו באופן אוטומטי. ובשלב זה זוהי עמדה שאיננה מייצגת את מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה.

   

6.      לדברי ח"כ ברושי חייבים להיכנס לממשלת נתניהו לצורך קבלת החלטות בכל הקשור לנושא המדיני. מחוז הקיבוצים עסק בשנים האחרונות בנושא זה, כולל פגישות עם נציגי הרשות הפלסטינית, נציגי המתנחלים, סיורים בשטח, חשיפה לתוכניות מדיניות של ח"כים ממפלגת העבודה, למידת הרקע ההיסטורי ועוד. יו"ר המפלגה הכריז בוועידה מתאריך 8.11.2015 כי המפלגה תקיים ועידה שתוקדש כולה לנושא המדיני. לכן יש לתעל את "האקטיביות" כדברי ברושי לסדר היום שייקבע ע"י יו"ר המפלגה וכלל נבחריה. איפוק לעיתים הוא כוח.

   

 

בברכה

ניר מאיר- יו"ר מחוז הקיבוצים, מזכיר תק"צ

חניק מרשק- מזכירת מחוז הקיבוצים


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית