'פרלמנט המעיינות' נפגש עם עמרם מצנע במועדון קיבוץ גשר

26.5.2011

"פרלמנט המעיינות" נפגש עם עמרם מצנע

עדנה סולודר, גשר

 

עמרם מצנע

ביום שישי20.5.11 התכנס במועדון קיבוץ גשר "פרלמנט המעיינות" לפגישתו החודשית - הפעם עם אלוף (מיל') עמרם מצנע שהכריז לאחרונה על מועמדותו לראשות מפלגת העבודה.

 

המועדון היה הפעם מלא (כ-60 חברים). מצנע אינו פנים חדשות בעמק וגם לא במפלגת העבודה. שנים רבות חי בעמק הירדן במסגרת שירותו הצבאי. השנים האחרונות בירוחם הוסיפו לניסיונו הציבורי הרב גם את ההתמודדות עם בעיות הפריפריה.

 

בדבריו עמד על הצורך בהשבת התקווה לציבור בכך שניתן לשנות דברים, על הצורך בהקטנת הפערים בחברה הישראלית, על חשיבות הפריפריה ובתוכה התנועה ההתיישבותית הקיבוצית והמושבית, ועל החשיבות והדחיפות ביוזמה ישראלית והיענות למו"מ מתוך יוזמה שלנו ולא ע"י כפייתו עלינו. במו"מ עלינו להבטיח את ביטחונה של ישראל ולסיים את היותנו עם כובש.

 

מצנע מדגיש את נושא החינוך אותו רואה כראשון במעלה לשיפור וחיזוק וכגורם הדומיננטי לחוזקה ועמידותה של מדינה לצד חוזקה הביטחוני.

 

מצנע הדגיש את נושא שרות חובה למדינה לכולם, הן שירות צבאי, שירות לאומי ושירות אזרחי. מצנע ציין בהערכה את מגזר בני ההתיישבות הקיבוצית והמושבית ה המשרתים את המדינה מיום הקמתה ואף לפני באחוזים הגבוהים באוכלוסיה.

 

על השאלה למה מפלגת העבודה? הסביר שמעולם לא עזב את המפלגה והוא חושב שיש חשיבות גדולה בשיקומה ובמעמדה של מפלגת העבודה כמפלגה מרכזית הרואה לפניה את חשיבות הבטחת ביטחון המדינה והחתירה לשלום מחד ואת הדאגה לחינוך, להקטנת הפערים והגדלת הסולידריות החברתית ולפיתוח הפריפריה מאידך.

 

מצנע משדר אמינות רבה ומעורר באנשים תקווה שאכן אפשר לשנות את המצב, ומכאן יכולתו להחזיר ולהביא אנשים חדשים למפלגת העבודה.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית