פנייה דחופה של חברי צוות ההתחדשות ב"העבודה" בעניין 'שכר הבכירים'

2.5.10

לכבוד

שר התמ"ת - פואד בן אליעזר

שר הרווחה - יצחק הרצוג

 

שלום רב,

 

צוות ההתחדשות במפלגת העבודה מקיים סדנאות רעיוניות במחוזות השונים לבחינת הערכים של המפלגה. הסדנה האחרונה הוקדשה לדגל החברתי/כלכלי של תנועת העבודה והשפעתו על עמדותיה בעיצוב החוסן החברתי כלכלי של המדינה.

 

בימים אלה מוניתם להיות חלק מועדת שרים הבוחנת את נושא שכר הבכירים לאור הצעת החוק של הח"כים יחימוביץ וכץ.

 

אנו מברכים את הח"כים יחימוביץ וכץ על העלאת נושא " שכר הבכירים" על סדר היום הציבורי.

 

נושא זה עולה כל שנה מחדש, כולם מזדעקים אך ההתלהבות נגוזה ומתפוגגת בד"כ. השנה בניגוד לשנים קודמות, נפרצו כמה גבולות בתחום השכר ובנוסף הוגש החוק לדיון בכנסת, תהליך שמכריח את הממשלה להתערב ולבחון את הסוגיה כולל במידות המוסריות.

 

ראש הממשלה נתניהו אמר כי קיימת בעיה בשכר מנהלים וצריך לפעול כדי שלא יהיה ניצול לרעה של השוק החופשי והתחרות החופשית, להשגת שכר בלתי מוצדק. צריך לפתור את הבעיה מבלי לגרום נזק למשק.

 

השר סער מצביע על הכישלון של הרגולאטור בטיפול בעניין שכר בכירים. (THE MARKER26.4.10).

 

דן פרופר יו"ר אסם אומר כי חלק משכר הבכירים שמשולם בחברות הציבוריות הוא לא הוגן, לא הגיוני, ואפילו משחית. (גלובס 29.4.10)

 

צוות התחדשות מכיר בכך שכלכלת שוק חופשי הינו גורם דוחף לקידום כלכלה. כמו כן, צריך לתת תמריצים למצליחים, למוכשרים, למתאמצים, לעובדים ולתמרץ את ההצלחה בצורה הוגנת והגיונית. הדרך לעשות זאת היא על בסיס קריטריונים סבירים שיקבעו. במקביל צריך להוריד תמריצים ממנהל שגרם למגמה שלילית בחברה והיא במצב ירידה.

 

צוות התחדשות מצפה מכם כנציגי המפלגה בוועדה לשים קץ לראוותנות הבלתי מוסרית שלא מתאימה למדינה בת 62 שנה, מדינה בצמיחה כשהחוסן החברתי וכלכלי שלה עדיין מטלטל, מדינה שנאבקת על צמצום מעגל העוני והקטנת האבטלה.

 

בברכה

צוות התחדשות

 

העתקים:

השר אהוד ברק - יו"ר מפלגת העבודה

חברי סיעת מפלגת העבודה

מזכירים ופעילים

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית