כבוד השופט אברמוביץ

15.2.2006

 

האתרוג ממשיך לסוכך על משפחת שרון. אמנון אברמוביץ נטל לעצמו תפקיד הסניגור של עומרי שרון.  הוא תקף את השופטת שגזרה את גזר דינו של עומרי. עפ"י אברמוביץ לא מגיע לו עונש מאסר. עומרי הוא אזרח למופת, התפטר מהכנסת, הודה במעשיו הלא חוקיים ולפיכך ראוי שישב ביציע הכנסת לראות איך מושבעים חבריו מ"קדימה" אותם קידם בלי שום קשר ליכולתם וכישוריהם.

 

אברמוביץ היקר! מה דעתך שאזרח שעובר בתמרור אדום, או שנתפס על נסיעה במהירות מופרזת יודה שעבר על החוק ולכן לא יוטל עליו עונש. אותו הדין לגבי שודד, או אנס.

 

מה כבר עשה עומרי שרון - רק השתמש בהון להשגת שלטון, האם בשל עבירה "פעוטת ערך" זו ראוי לשבת בכלא? אברמוביץ אומר לנו מעל כל במה. שעדיף מנהיג מושחת, על פני אנשים ישרים שיש ספק לגבי יכולתם להנהיג.

 

כבוד השופט אברמוביץ האם אתה מאמין באמת ובתמים שחברה דמוקרטית יכלה להתקיים כשהצמרת מושחתת?

 

האם הפרת חוק מוכחת היא עניין פעוט שאפשר לעבור עליה לסדר היום? או שמא העבירה לא ראויה לענישה?

 

מאחר שאנחנו נמצאים לפני מערכת בחירות, ודאי תתקוף כל אחד שמבקר אותך בטענה, שהביקורת נובעת משקולים פוליטיים. נכון, אף אחד מאתנו אינו נייטרלי. עמדות נקבעות עפ"י אמוציות אישיות ופוליטיות. לכן יש לומר באופן גורף, שכל מי שמואשם ע"י בית משפט אינו ראוי לשרת את הציבור. ולא משנה השתייכותו הפוליטית. יש לטהר לאלתר את המערכת הפוליטית, שיש בתוכה יותר אנשים ישרים ממושחתים.

 

אסור לכרוך באותה התייחסות את מי שכתבו עליו בעיתון שעשה מעשים לא ראויים, לבין מי שהוכחו מעשיו בבית המשפט.

 

הכשרה גורפת של מעשי שחיתות לא ראויה להישמע במקומותינו. לא בבית הקרוב ולא בבית הרחוק.     

     

תנו לשופטים המלומדים והמוסמכים לגזור את דינם של הנאשמים, הם המגינים האחרונים של הצדק. הם חומת המגן של הדמוקרטיה. בלעדיהם נהיה רפובליקת בננות.

 

 יגאל צחור

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית