ח'כ רויטל סויד: הניוזלטר: על גל שריפות שכמעט השכיח את הצוללות שכמעט השכיחו את חוק ההסדרה ועמונה שלא השכיחו את מחדלי הממשלה

נובמבר 2016  הניוזלטר של ח״כ רויטל סויד

 

חברות וחברים יקרים,

 

זה ביתה של חברתי חווה, יותר נכון זה מה שנותר מביתה בחיפה. גל שריפות פוקד את הארץ וכ- 80,000 תושבים, רובם מחיפה, פונו מבתיהם. מוקדם עוד לקבוע שמדובר באינתפאדת הצתות או שכל ההצתות יזומות. אך דבר אחד בטוח, קראתי לראש הממשלה ולשר האוצר להצהיר באופן מיידי כי יפצו את כל הנפגעים, יחסכו מהם את תלאות הבירוקרטיה ויאפשרו להם לחזור כמה שיותר מהר לשגרת החיים. חווה חברתי נותרה ללא כלום, למזלה היא ומשפחתה שהיו בבית, לא נפגעו. לא נותר שריד מהבית. לא תמונת הילדים כשנולדו, לא הטבעת שקיבלה במתנה מסבתה, לא כרטיס האשראי ולא הארנק- פשוט כלום.

לוחמי האש וכוחות הבטחון וההצלה ראויים לכל הערכה על תפקוד מופתי בכל רחבי הארץ. כמה חבל שרק ברגעים אלו אנו מתאחדים והערבות ההדדית והסולידריות מקבלת ביטוי. בסופו של יום לכולנו אכפת האחד מהשני וכולנו אוהבים את הארץ שלנו. מחבקת את כל חברינו שהתמודדו עם חרדה עצומה כאשר להבות האש אופפות את עירם ואזור מגוריהם. 

 

 

 

***

 

זכותו של הציבור לדעת אם ראש הממשלה ועו״ד שימרון שחטו פרות קדושות

 

זכותו של הציבור לדעת האם ראש הממשלה או מקורבו, עו״ד שימרון, שחטו את אחת הפרות הקדושות היחידות, שנותרו בחברה הישראלית- ביטחון המדינה וצבא הגנה לישראל. בדיקת היועץ המשפטי לממשלה היתה מחויבת המציאות והראשון שהיה צריך לדרוש אותה, בהנחה שאין לו יד בעניין, הוא ראש הממשלה עצמו. פרשיית ״כלי השייט״, ממנה עולה חשד גדול לניגוד אינטרסים, וקבלת שוחד  במכרז לרכישת שלוש צוללות ב-1.5 מיליארד יורו, היא פרשה מטלטלת. היא מעידה על סביבתו של נתניהו, על אנשי חצרו ובעיקר מדליקה נורות אזהרה. רק תחשבו על כך שבמליארד וחצי ש״ח אפשר היה לתגבר את צי מערך הכיבוי ואולי למנוע את מרבית מנזקי השריפה. 

 

 

 

 

להאזנה לראיון עמי בתכנית של גדי נס לחצו על התמונה

 

 

 

***

 

חוק ההסדרה במרתון דיונים לפני פינוי עמונה

 

על פי החלטת בג״צ עמונה תפונה ב-25 בדצמבר, ועד אז, מנסה הממשלה לחוקק את חוק ההסדרה, האנטי חוקתי, במרתון דיונים. הממשלה רוצה שחוק ההסדרה, שהוא חקיקה פרטית של ח״כ סמוטריץ׳, ״יוציא עבורה את הערמונים מן האש״. שתתכבד הממשלה ותתמודד אחת ולתמיד עם שאלת מעמדם של איו״ש. אך הממשלה והעומד בראש נוקטים בגישה פחדנית. הגיעה העת, לאחר 50 שנה שממשלת ישראל תאמר בקול ברור מה עמדתה בסוגייה נפיצה זו.חוק ההסדרה יוביל אותנו אחר כבוד לבית הדין הבינלאומי בהאג ויפגע בלגיטמציה ובמעמד שלנו בקהילה הבינלאומית. לא יעלה על הדעת שבית המחוקקים יחוקק חוק שהיועץ המשפטי לממשלה והיועץ המשפטי לכנסת הצהירו שאינו חוקתי ועלול להיחשב כפשעי מלחמה. הנסיון לחוקק חוק עוקף בג״צ ולהחליש את שלטון החוק מתדלק את כל תומכי הBDS. אמשיך להאבק בכל הכוח, בשם כולנו, בוועדה המיוחדת לדיוני חוק ההסדרה.

 

 

לצפיה בדברי בתכנית אולפן הערב בערוץ הכנסת לחצו על התמונה

 

 

הארץ, 23.11.16

 

 

לצפייה בדברי בוועדה המיוחדת לחוק ההסדרה לחצו על התמונה

 

 

מעריב, 23.11.16  

 

 

לקריאת הכתבה המלאה לחצו על התמונה

 

 

***

 

הריסת ביתו של חייל צה״ל, אח שכול, בחורפיש

 

איזה אבסורד- שבעוד שהממשלה עושה הכל על מנת להכשיר בתים שנבנו בעמונה על קרקע פרטית, היא הורסת בית של חייל, בן למשפחה שכולה שבנה את ביתו על אדמתו בחורפיש. יאמר מיד שאין מקום לבניה בלתי חוקית. יחד עם זאת מדובר באדם שהגיש תוכניות בניה ולאחר שממשלת ישראל לא אישרה תוכניות מתאר בכפרים, מזה כ-20 שנה, בנה את ביתו. לא יעלה על הדעת שברית הדמים בינינו לבין אחינו הדרוזים תבוא לידי ביטוי רק בבית העלמין. אסור להגיע למקום הזה יש לדאוג שהבית הזה יהיה הראשון והאחרון שיהרס ולשמור על הברית שלנו עם אחינו הדרוזים.

 

 

לצפיה בדברים שנשאתי במליאה, לחצו על התמונה

 

 

***

 

 

 

ההסתה לטרור ברשת

 

פייסבוק חייבת ״לחשב מסלול מחדש״ בכל הנוגע להסתה לטרור. באירופה, לאור גל הפליטים וההתבטאויות כלפיהם ברשת, הם יזמו הסרת תכני פשעי שנאה ובארץ לעומת זאת פייסבוק לא מסירה תכנים עם קריאה אקטיבית לטרור. חשוב להבין- פייסבוק איננה מעודדת טרור ואינה אחראית לו. אך שלא בטובתה, ולא ברצונה, הפכה להיות קול קורא להסתה לטרור. כמו שפייסבוק מנעה פדופיליה ופורנוגרפיה ברשת כך עליה למנוע טרור. העידן הטכנולוגי תמיד יקדים את החברה ואת חוקיה ולכן המחויבות של ענקיות האינטרנט, פייסבוק, טוויטר וגוגל, הוא להציב את הגבולות. זה במשמרת שלהן. 

השבוע קיימנו דיון שיזמתי בוועדת המדע בו דנו, בין היתר, בהצעת החוק שהגשתי לניטור פרסום הסתה לטרור.

 

 

לצפיה בדברי בוועדה לחצו על התמונה

 

 

לקריאת הכתבה המלאה בנושא לחצו על התמונה

 

 

לצפיה בדברי בתכנית חי בלילה בערוץ 2, לחצו על התמונה

 

 

 

לצפיה בתכנית אולפן הערב בערוץ הכנסת לחצו על התמונה

 

 

***

 

האם יש שיימינג חיובי?, מה תפקידה של התקשורת בעידן הרשת?, האם יש דרך חזור מהשיח האלים והבריוני ברשת? פאנל מרתק (וסוער ככל שמדובר בחילופי הדברים בין רני רהב לאבנר הופשטיין) בו השתתפתי בכנס השנתי של איגוד דוברי הרשויות המקומיות באשדוד.

 

 

***

 

אדוני היועמ״ש- קבע אילו דברים אסור לרבנים עובדי ציבור לומר!

 

״נוכח ריבוי האמירות ממין דא, הריני פונה אליך בבקשה כי תפעל לקבוע הנחיות ונהלים ברורים אשר יבהירו אלו אמירות הינן אסורות על פי דין ואילו אמירות אינן ראויות להיאמר מצד עובדי ציבור, רבנים, וגורמי סמכות דתית. סבורני כי מדובר בצו השעה, בשל סכנת הישנות אירועים שידענו זה מכבר כדוגמת רצח שירה בנקי ז"ל ב-30 ביולי 2015, בשל השתתפותה במצעד הגאווה בירושלים, והן רצח שני הנערים בברנוער באוגוסט 2009״.

 

השבוע, פניתי אל היועמ״ש בבקשה לקבוע באופן ברור מה הן גבולות השיח המותר והאסור לרבנים עובדי ציבור וזאת לאור דברים שנאמרו לאחרונה על ידי הרב עמאר, הרב אליהו והרב קרים (שבינתיים חזר בו מדבריו בהודעה לבג״צ). הסתה לגזענות והסתה לאלימות, כלפי אוכלוסיות להט״ב, בני מיעוטים ועוד שנאמרת על ידי סמכות רוחנית, שלה קהל מאמינים,  יש לה השפעה מכרעת והיועץ המשפטי לממשלה חייב להידרש לנושא ולהבהירו אחת ולתמיד. 

 

 

 

***

 

העסקים בדרום קורסים- דיון שיזמתי בוועדת הכלכלה

חברת דן אנד ברדסטריט פרסמה את מדד העסקים בסיכון לשנת 2016 וחשפה נתונים מדאיגים ביותר על ישובים בהם קיים ריכוז גדול של עסקים עם רמת סיכון גבוהה לפשיטת רגל. לפי המדד למעלה מ13% מהעסקים בבאר שבע בסכנת סגירה וזאת לעומת כ-7% בלבד מהעסקים בתל אביב. עוד עולה כי העסקים סערי הדרום נמצאים בסכנה גדולה בהרבה לפשיטת רגל לעומת עסקים בשאר הישובים בארץ. בין הערים ניתן למצוא את ערד, דימונה, אילת, ב״ש ועוד. מהנתונים עלה כי דווקא התשלומים והחובות לעיריה ולרשויות המס הם אלו שמקשים על העסקים לשרוד ובמיוחד עסקים חדשים. יזמתי דיון בוועדת הכלכלה של חברנו ח״כ איתן כבל, ובו קראתי לממשלה: ״אם אינכם מסייעים לתושבי הדרום ולעסקיהם לפחות תקלו בהטלת וגביית המיסים על בתי עסק אלו״. 

 

לצפיה בדברים שנשאתי במליאה, לחצו על התמונה

 

 

 

 

***

 

יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים

מצער שעדיין בשנת 2016 אנו נדרשים לציין את יום המאבק הבינלאומי נגד נשים. בעוד שבעבר דובר על אלימות פיזית בלבד, הרי שברבות השנים התווספה לאלימות זו אף אלימות כלכלית ונפשית אשר גורמת לנשים לחיות בחרדה ושיתוק. כמי שעומדת בראש השדולה למאבק בשיח אלים ובריוני ברשת אני יכולה לספר שקיימת גם אלימות נוספת. אלימות חדשה, אלימות נגד נשים ברשת. למעשה, כולנו קורבנות הרשת, אך כאשר מדובר בנשים מתווספת לבריונות הזו אף נימה סקסיסטית, מינית, מחפיצה ופוגענית. הפצת תמונות אינטימיות ברשת היא דבר נפוץ ובפועל נשים רבות נאלצות להתמודד עם אלימות ״חדשה״ זו. חשוב לי לצין זאת משום שבעוד שאלימות פיזית, כלכלית ונפשית מתרחשת לרוב בדלת אמות הבית, הרי שאלימות נגד נשים ברשת היא חשופה וגלויה לכולם ולכולן. כולנו חיייבים להירתם למאבק הזה.

 

במפגש עם נשות ויצו בבת ים

 

 

הרצאה בנושא אלימות נגד נשים בקריית אונו 

 

 

***

 

הביקור של הודיה בכנסת

 

לכל ילד וילדה, מגיע שוויון הזדמנויות. טיפוח ומיצוי ההון האנושי שלנו הוא יעד אסטרטגי שלנו כחברה. השבוע, ארחתי בכנסת את הודיה שאשא תלמידה בכיתה י׳ חניכה בעמותת ״חינוך לפסגה״, שפועלת לצמצום פערים חברתיים, יצירת מוביליות חברתית ומתן שוויון הזדמנויות בפריפרייה, החברתית והגאוגרפית.
הודיה הצטרפה אליי לדיון סוער בחוק ההסדרה ונחשפה לצד ״התוסס״, אולי אפילו ״תוסס״ מדי, של בית המחוקקים.

 

 

 

***

 

שבוע טוב חברות וחברים יקרים

 

 

שבוע טוב,

שלכם ולמענכם,

רויטל


עמוד הפייסבוק שלי: "רויטל סויד עו"ד /
Revital Swid"
צוות לשכתי עומד לרשותכם בכל עניין, טלפון בלשכה:  02-6408192
אדר הרשקוביץ יועצת פרלמנטרית: 054-7917156.
להסרה מרשימת התפוצה אנא השיבו הסר

 

 

 

  Twitter    Facebook    YouTube  

להתראות בניוזלטר הבא...


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית