ח'כ יוסי יונה: מסכמים את פגרת הקיץ
חברים וחברות,

 
המחנה הציוני ביקש את אמון הציבור על בסיסו של מצע מגובש. בניגוד לליכוד, המחנה הציוני לא נטש את אמונתו בחיפוש בלתי-נלאה אחר אפשרות לחדש את תהליך השלום על בסיס שתי מדינות לשני עמים, וזאת מתוך הכרה שהסדר מדיני על בסיס עקרון זה הוא חיוני להמשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.
בניגוד לנתניהו המקדם כלכלת שוק חסרת רסן, המחנה הציוני אינו שולל את כלכלת השוק אך מאמין שיש להבטיח בו בזמן את הזכויות החברתיות של אזרחי ישראל בתחום הבריאות, הדיור, החינוך, הפנסיה, זכויות עובדים ועוד.
אך מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין. יש לכבד את ניסיון העבר. מאמציו של נתניהו לצרף את המחנה הציוני לממשלתו, גם אם הם כנים, אינם מעידים על נכונותו לתת ביטוי משמעותי לתפיסות הערכיות שלנו. לכן יש לדחות את חיזוריו.
המחנה הציוני אינו חיקוי של תנועת הליכוד. כל קריאה לעשות זאת, העולה לעתים מקרב פעילי מפלגה, גורמת לבוחרים פוטנציאליים שלנו לחפש מפלגה אחרת המצטיירת כאלטרנטיבה אמתית לנתניהו.
צפו בדברי כאן בראיון שערך עימי דוד בן בסט בתכנית הנבחרים בערוץ 20.

 
המאבק לביטול תשלומי ההורים
שמח לבשר לכם כי המאבק שאני מוביל בכנסת לביטול והגברת הפיקוח על תשלומי ההורים במערכת החינוך מתקדם. לאחר המחאה של הורים רבים וחברי כנסת בוועדת החינוך בדיון ביולי האחרון בו נדרשה הוועדה לאשר את תשלומי ההורים לשנת הלימודים הקרובה, הודיע משרד החינוך על הקמת צוות לבחינת ביטול תשלמי ההורים החל משנת הלימודים הבאה.
במקביל בג"צ שהגשתי ביחד עם הורים מכל הארץ בנושא מתנהל בבית המשפט כאשר המדינה נדרשת להגביל את גובה הסכום שהיא גובה מההורים כבר בשנת הלימודים הקרובה.
תשלומי הורים, הפכו להיות ברבות השנים מס נוסף שנגבה מההורים שגם ככה קורסים תחת יוקר המחייה המעמיר בישראל. במדינה בה רמת האי שוויון הולכת וגדלה, המדינה חייבת לקחת אחריות ולספק חינוך חינם ואיכותי לכל ילדי ישראל.
   
התחדשות עירונית
אחת הרפורמות המרכזיות שליוותי באופן צמוד במושב האחרון היא החוק להקמתה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. החשש שליווה אותנו מתחילתם של דיוני הוועדה הוא להבטיח שהחוק לא ייתן עדיפות לאינטרסים הכלכליים של היזמים על חשבון האינטרסים של הדיירים השוכנים במתחמים המיועדים להתחדשות עירונית. הצלחנו להכניס שינויים רבים בנוסח הסופי של החוק. הצלחנו להגן על דיירי הדיור הציבורי המתגוררים במתחמים המיועדים להתחדשות עירונית. הצלחנו גם להבטיח את חובת הדיווח לכנסת - פעמיים במהלך השנה - על פעילותה של הרשות להתחדשות עירונית.
עם זאת, הצעת החוק שעברה אינה מושלמת וקיים חשש רב שהדיירים המתגוררים באזורים אלו לא יעמדו בעלייה המשמעותית בגובה שכר הדירה, דבר שיאלץ אותם לחפש פתרונות דיור חלופיים.
הצבעתי בלב כבד עם חבריי לסיעה בעד הצעת החוק, וזאת מתוך מחשבה שהמרכיבים החיוביים הקיימים בו מצדיקים זאת. עתה יהיה עלינו לעקוב אחר יישום החוק ולהבטיח שהוא מקדם מרכיבים אלה ולפעול כדי לתת מענה לחסרונותיו. לחצו כאן לפוסט שכתבתי בהמשך לכנס בנושא דיור חברתי בו השתתפתי, בהובלת עו"ד אורי אטינגר המצויינת ממרכז הגר, וכאן לראיון עימי בתכנית סודות הנדל״ן בנושא.

 
התקציב הדו שנתי וחוק ההסדרים 2017-2018
בימים אלו מכינים במשרדי הממשלה השונים את טיוטת חוק תקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנים 2017-2018. הצוות שלי ואני כבר יושבים על המספרים ועשרות הרפורמות שמבקשת לקדם הממשלה. לשמחתי, אחת מהרפורמות בחוק ההסדרים המוצע, כמעט זהה להצעת החוק שהגשתי ואותה אני מקדם, המבקשת לחלק מחדש את כספי הארנונה הממשלתית שמשרדי הממשלה מעבירים לרשויות המקומיות בישראל. כיו"ר משותף של השדולה לצדק חלוקתי בכנסת, עסקתי במושב האחרון לא מעט בקידום יוזמות שינסו לצמצם את פערי ההכנסות בין הרשויות בישראל. לשמחתי משרד האוצר, בין היתר גם בשל בג"צ שהוגש כנגד המדינה, הבין גם הוא את הצורך בקידום הרפורמה בנושא. אני הולך ללוות חקיקה זאת באופן צמוד עם תחילת המושב על מנת לוודא שכספי המדינה יחולקו בין הרשויות באופן כזה, שבאמת יחתור לצמצום הפערים ואי השוויון בין הרשויות המקומיות בישראל. מוזמנים לצפות כאן בראיון שערך עימי בנושא מתן חודורוב בתכנית ״אנאליסט״ בערוץ 10.
אם גם אתם מעוניינים להצטרף לצוות המתנדבים המצוין בלשכתי לעבודה מאתגרת ומעניינת על התקציב וחוק ההסדרים הקרוב מוזמנים לפנות אלינו ללשכה באמצעות כתובת המייל - yosefyo@knesset.gov.il

 
נשים עושות שלום
הצעדה שהחלה בדרום ובצפון הרחוק וצירפה אליה עוד ועוד נשים, יהודיות וערביות, חילוניות ודתיות, מזרחיות ואשכנזיות, מרכז ופריפריה, הגיעה ליעדה האחרון - בית ראש הממשלה. והחומות סביב בית ראש הממשלה גבוהות ואמתניות, בלתי עבירות. אבל הנשים אינן רוצות להפיל אותן; הן רק רוצות להעביר לראש הממשלה את המסר, מסר ברור של שלום, מסר של תקווה, של אמונה שקיים ציבור גדול שקורא לו להפוך כל אבן, לבחון כל דרך אפשרית, כדי לסיים את מעגל הדמים, כדי לעלות על דרך השלום! לתמונות מהאירוע לחצו כאן.

 
העיראקידה הראשונה!
באיסרו חג הסוכות, אתארח בעיראקידה הראשונה שתתקיים בקרית עקרון כאורחו של ידידי ראש העיר מר חובב צברי.
מוזיקה, כיבוד ובידור - כמיטב המסורת העיראקית.
מוזמנות ומוזמנים. פרטים בהזמנה המצורפת.

 
קצת מהשטח...
כמו בכל פגרה, גם את פגרת הקיץ והחגים ניצלתי לטובת חיבור אישי ובלתי אמצעי לאנשים, לבעיות שעולות מהשטח, לביקורים אישיים אצל פעילים, תומכים ושותפים. כנסו כאן לאלבום התמונות מפגרת הקיץ, הנה כמה טעימות..

 
המחנה הסוציאל דמוקרטי
כפי שוודאי שמתם לב, סיעת העבודה אינה הומוגנית בכל הקשור לעמדות מדיניות ולצערי אף לא בעמדות הכלכליות-חברתיות.
אני משתדל לייצג נאמנה את הקו הסוציאל דמוקרטי, ההומני ושוחר השלום בתוך המפלגה.
לא תמיד זה קל, ופעמים שהנפת דגל אידיאולוגי מצריך אומץ רב והקרבה פוליטית.
אני פונה אליכם ואליכן, חברות וחברים המזדהים עם המאבקים, העמדות והדעות שאני מייצג בתוך המפלגה להתפקד למפלגה, לחזק את הקו הערכי אותו אנו מייצגים כקבוצה, ולצרף חברים שמאמינים בדרכנו ורוצים לחזק אותה במפלגה ובציבור.

 
 להתפקדות לחצו כאן.

 
שלכם,
יוסי יונה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית