ח'כ ברושי בפנייה ליו"ר ועדת החינוך בכנסת: קיים דיון דחוף בנושא מחדל שכר המורים
ח"כ ברושי בפנייה ליו"ר ועדת החינוך בכנסת: קיים דיון דחוף בנושא מחדל שכר המורים

 
"אם בנט היה משקיע מאמצים במורים ודואג להם כמו לתושבי עמונה - לא היה נגרם הביזיון, והמחדל היה נפתר במהירות"

 
בעקבות מחדל שכר המורים שנחשף בתקשורת, וההפגנה שקיימו אתמול המורים בתל אביב, פנה הבוקר ח"כ איתן ברושי, חבר וועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת, לח"כ יעקב מרגי בבקשה לקיים דיון דחוף בוועדה בנושא מחדל שכר המורים (מצ"ב), בהשתתפות נציגים בכירים ממשרדי החינוך והאוצר, על מנת שיציגו את תשובותיהם והסבריהם למחדל, וכמו כן יתחייבו לתקנו כבר במשכורת של חודש אוקטובר.

 
בפנייתו כותב ברושי: "גם לאחר הקמת המוקד של משרד החינוך, ממשיכים מורים רבים לדווח כי אינם מקבלים את משכורתם באופן מסודר, או בכלל. הם מדווחים על אי בהירות, דחיות, וכשלים בירוקרטיים בדרך לקבלת שכרם. פתיחת שנת הלימודים היא מועד קבוע בכל שנה, ולמשרד החינוך קיימים מספיק זמן ומשאבים להתכונן ולדאוג לכך שתשלום משכורת ספטמבר למורים יבוצע ללא תקלות. לפיכך אני מבקש לקיים דיון דחוף בוועדה, ולחייב את הגעת נציגי משרד החינוך, לרבות השר או המנכ"ל, ואת נציגי האוצר, על מנת שיציגו את תשובותיהם והסבריהם למחדל, וכמו כן יתחייבו לתקנו כבר במשכורת של חודש אוקטובר."

 
ח"כ ברושי: "שר החינוך שמנהל את התקציב השני בגובהו במדינה, ומתפאר ברפורמות והישגים, לא יכול להסתתר מאחורי פקידים ובירוקרטיה ולתלות בהם את האשם. עליו מוטלת האחריות להשלים את הסכום שנגרע ממשכורת ספטמבר של המורים כבר במשכורת הקרובה של חודש אוקטובר, ורק לאחר מכן להקים צוותי עבודה ולגבש תכניות. יש לדאוג שחופשת החג לא תפגע בהשלמת המשכורות. משכורות המורים הן גם ממילא נמוכות, המורים עובדים קשה וצריך לשלם להם שכר הוגן ובזמן. אם בנט היה משקיע מאמצים במורים ודואג להם כמו לתושבי עמונה – לא היה נגרם הביזיון, והמחדל היה נפתר במהירות."

 
הפניה מצ"ב


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית