ח'כ איתן ברושי בכנס לשכת סוכני הביטוח: "המדינה מפקירה את האזרחים בים המלח ומתעלמת מהבולענים..."
ח"כ איתן ברושי בכנס לשכת סוכני הביטוח: "המדינה מפקירה את האזרחים בים המלח ומתעלמת מהבולענים, עד כדי כך שעין גדי ומצפה שלם עשויים לנטוש ולהיעלם - אם עובד מדינה ייפול לבולען הוא מבוטח, אבל תושב האזור לא"
  
"לפני שמבטחים חיות מחמד שיבטחו את החקלאות, המגזר הכפרי והחקלאי גם מאוים, גם במשבר וגם לא מבוטח. בלי ביטוח אין כאן משק ואין חברה, אבל בלי חקלאות לא תהיה פה מדינה."
  
ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) יו"ר השדולה החקלאית בכנסת וחבר ועדת הכספים, השתתף היום (שלישי) ביום השני של כנס "אלמנטר 2016" בארגון לשכת סוכני הביטוח בנוכחות 1500 סוכנים ודיבר בפאנל "מי שומע את קולו של המבוטח?". ברושי תקף את הממשלה על טיפולה בתופעת הבולענים באזור ים המלח. ברושי טען כי על המדינה לבטח את התושבים והרכוש שניזוקים קשות בשנים האחרונות כתוצאה מתופעת הבולענים ההולכת וגוברת אתה מתקשה המדינה להתמודד ולספק לה פתרון. "המדינה מפקירה את האזרחים ומתעלמת מהבולענים, עד כדי כך שעין גדי ומצפה שלם עשויים לנטוש ולהיעלם. הממשלה לא נותנת מענה לסוגיה, לא נותנת מענה ליכולת הקיום ולא מבטחת את התושבים, המטעים והרכוש שניזוקים מהבולענים. אם עובד מדינה ייפול לבולען הוא מבוטח, אבל תושב האזור לא. כנראה שאין דרך לעצור את הבולענים, אך לכל הפחות יש לעזור ולתת מענה לתושבים שנשארים לגור באזור וסובלים מפגיעה קשה בחייהם ונזקים במיליוני שקלים."
  
בנוסף, עקץ ברושי את שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל, שדיבר גם הוא בכנס ואמר שצריך לבטח גם את חיות המחמד. "לפני שמבטחים חיות מחמד שיבטחו את החקלאות, כי התופעה של הפשיעה החקלאית היא קודם כל של היעדר ביטוח נאות לגניבה של ציוד, עדרים ומכשור חקלאי - הממשלה לא מטפלת נכון בסוגיה. אני קורא לממשלה לגלות אחריות גדולה יותר ולתת מענה ביטוחי לגניבות חקלאיות ולנזקי הבולענים שהיא תופעה ללא פתרון מסתמן. המגזר הכפרי והחקלאי גם מאוים, גם במשבר וגם לא מבוטח. בעידן של היום אי אפשר בלי ביטוח. בלי ביטוח אין כאן משק ואין חברה, אבל בלי חקלאות לא תהיה פה מדינה", אמר ברושי.

צילום - אורן דולבמסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית