ח'כ חיליק בר: על הצגת המתווה המדיני שלי בפרלמנט הבריטי. נמשיך להניף את הדגל המדיני

profil
pic new.png

לחצו כאן, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי, והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים!

 

 

 

על הצגת המתווה המדיני שלי בפרלמנט הבריטי. נמשיך להניף את הדגל המדיני!  וגם, ממשיכים לעבוד על הפריפריה בעיניים, מירושלים  ללוקסמבורג דרך באר שבע של יוליוס, על יצחק נבון, ועל תפילה לשלומו של שמעון פרס

 

על הצגת המתווה המדיני שלי בפרלמנט הבריטי.

 

חברות וחברים יקרים,

 

כבוד גדול היה לי לקבל הזמנה להציג את המתווה המדיני שלי ושל המפלגה בפרלמנט הבריטי, מהפרלמנטים הוותיקים והחשובים ביותר עולם. הייתי חבר הכנסת הראשון שהוזמן אי פעם להציג מתווה מדיני בפרלמנטים זרים, כגון פרלמנט האיחוד האירופי ובתי נבחרים וסנאטים בארה״ב, ושמחתי להיות הח״כ הראשון שמוזמן להציג מתווה מדיני גם בפרלמנט הבריטי היוקרתי. אני לא לוקח זאת כמובן מאליו.

  

הנה כתבה מחמיאה ב Jerusalem Post, המסקרת את הצגת המתווה המדיני שלי בפרלמנט הבריטי:

 

pix
jpost british parliament mitve.jpg

 

את המתווה שלי, ואת המתווה של המפלגה שנגזר ממנו, הוזמנתי להציג במסגרת כנס בינלאומי למנהיגים ופרלמנטרים מובילים שקיימה פדרציית השלום העולמית (ארגון מייעץ לאו״ם), שהתקיים בפרלמנט הבריטי ובשיתוף איתו. שמחתי שהמתווה המדיני שלי זכה לעניין ותמיכה רבים מנציגי המדינות הרבות, וכן מחברי הפרלמנט וחברי בית הלורדים הבריטי שהשתתפו בכנס.

 

הנה תמונות שאהבתי במיוחד מאירוע הצגת המתווה שלי בפרלמנט הבריטי:

 

pix mitva in the british parliment.jpg

 

אני גאה כי הפרלמנט הבריטי התווסף לרשימה ההולכת ומתארכת של פרלמנטים ומוסדות אקדמיים מובילים בעולם אשר הביעו עניין רב במתווה המדיני שלי, והזמינו אותי להציג אותו בפניהם, ובהם פרלמנט האיחוד האירופי, אוניברסיטת הרווארד בארה״ב, בתי נבחרים וסנאטים של מדינות חשובות בארה״ב, מכוני מחקר מובילים, ועוד. לקריאת הסטטוס שלי בנושא בפייסבוק לחצו כאן. לקריאת הכתבה ב Jerusalem Post בגרסא האינטרנטית שלה לחץ על התמונה מטה:

 

pix mitve jpost internet.jpg

 

לצד הצגת המתווה המדיני שלי העברתי גם סקירה גם על האיומים והאתגרים שיש לישראל במישור הביטחוני, במישור המדיני ובראיית הטרור האזורי ההולך ומתעצם. כמו כן, תיארתי את הסכנה שיש לראייתי בהפיכתה של ישראל למדינה דו-לאומית. 

 

השארת הנושא המדיני על סדר היום, חתירה לפתרון הסכסוך ויציאה מהגישה התבוסתנית של ״ניהול הסכסוך״ היא לא פריבילגיה, היא חובה והכרח! נמשיך לשמור על ישראל בעולם, נמשיך לקדם היפרדות מהפלסטינים לשתי מדינות ונעשה ככל יכולתנו על מנת לסיים הסכסוך ולמנוע את הפיכתה של ישראל למדינה דו-לאומית.

 

ממשלת נתניהו ממשיכה לעבוד על הפריפריה בעיניים!

 

ממשלת ישראל ממשיכה להזניח את הפריפריה! ואנחנו במפלגת העבודה לא מתכוונים לשתוק. תכנית תקצוב הגליל ב-18 מיליארד שקל נגנזה ולא תיכלל בתקציב המדינה הקרוב.  ממשלת נתניהו מבטיחה וכרגיל - לא מקיימת. 18 מיליארד שקל הובטחו לגליל עבור תכנית שמטרתה פיתוח, צמיחה ויצירת אפשרויות פרנסה שימנעו הגירה שלילית ויביאו צעירים להתיישב באיזור. 


רה"מ, שר האוצר ושר לפיתוח הנגב והגליל יודעים כי תקצוב התכנית ומימושה הם הכרח לפיתוח הגליל. הם הכירו בתכנית והבטיחו הבטחות, אך תכנית פיתוח הגליל אף לא עלתה להצבעת הממשלה! עתידם של תושבי הגליל הופקר. תעסוקה, תחבורה, חינוך, תשתיות, בריאות, הכל נשאר בגדר הבטחה.


לפני מספר שבועות תושבי אצבע הגליל יצאו למחאה. כיו"ר השדולה לקידום הפריפריה, וכיליד צפת שמכיר את הנושא מקרוב, אני תומך בלב שלם במחאתם המוצדקת של תושבי אצבע הגליל שדורשים לקיים את שהובטח להם, בזכות ולא בחסד. לקריאת סטטוס שלי בנושא בפיסבוק לחצו על התמונה מטה:

 

pix periferia.jpg 


אנו חיים במדינה קטנה ואין סיבה שיהיו פערים גדולים כל כך בהשקעות ובמשאבים בין תושבי הגליל והנגב לבין תושבי מרכז הארץ. המאבק הזה הוא לא רק למען תושבי הגליל, הוא למען מדינת ישראל, זהו אינטרס לאומי! אני מבטיח שאעשה ככל שביכולתי, יחד עם חבריי וחברותיי לסיעה, על מנת שלא יעבור תקציב ללא התייחסות לתושבי הגליל ולמימוש התכנית המובטחת!

  

ממשיכים לחרוש את המדינה ואת הסניפים

 

ירושלים. בכנס גדוש, מרגש ומלא מפה לפה, באנשים ובאנרגיות, חנכתי יחד עם היו״ר וחברי סיעה נוספים את משכנו החדש של מחוז ירושלים במפלגה וקבענו בו מזוזה באירוע חגיגי. מברוק ענק לאתי ואסתי ולכל חברינו הירושלמים! מחוז ירושלים הוא המחוז שגדלתי בו וזכיתי להוביל אותו בעבר. אני קשור אליו ולחבריו מאוד ומעריך את המרקם הייחודי שלו, כזה המשלב בין כוחות חדשים לוותיקים, עם הרבה עוצמה ואידיאולוגיה. הנה תמונה מהאירוע:

 

pix mahoz jerusalem.jpg

 

ומירושלים לבאר שבע. את השבוע הפוליטי סיימתי בסניף באר שבע המצוין שלנו, במפגש חברים דינמי וער. אך לא היה זה עוד מפגש. האירוע יוחד לזכרו של חבר מפלגה וסניף ותיק ויקר לכולנו - יוליוס מדלר ז"ל. היינו שם היו"ר הרצוג ואנכי, חברי סיעה, עשרות חברי סניף ומוקירי זכרו, אפרים סנה, ומזכיר ההסתדרות מאיר בביוף, יחד עם אנה רעייתו ובני המשפחה. 

 

יחד העלינו זיכרונות ובעיקר שיבחנו את האדם היקר והמיוחד שהיה, מהסוג שבזכותו המפלגה תמיד הייתה ותמיד תהיה קיימת. לא פחות מרגש מכך, חנכנו יחד במקום ספרייה על שמו של יוליוס, כדי שכל מי שיעבור שם, יוכל להנות גם ממורשתו של יוליוס, וגם להציץ בתמונה של מי שהיה אחד מסמליה של העיר והסניף הבאר שבעי, ושל הישראלים יוצאי רומניה שהיה ממנהיגיהם החשובים. יהי זכרו של יוליוס ברוך. הנה תמונה מהמיפגש ומחנוכת הספרייה ע"ש יוליוס מדלר ז"ל בסניף באר שבע:

 

pix beer
sheva.jpg


ומירושלים ובאר שבע ללוקסמבורג

 

השבוע נפגשתי בירושלים, יחד עם יו"ר המפלגה הרצוג, עם ראש ממשלת לוקסמבורג, קסאבייה בטל, שהגיע לביקור בארץ. בטל, ראש ממשלה אנרגטי וצעיר בן 43 שנחוש להוביל את מדינתו קדימה. לוקסמבורג היא מדינה קטנה עם לא הרבה בעיות, שלאחרונה מתמודדת עם תופעת ההגירה הפושטת לכלל אירופה. נפגשנו לשיחה ארוכה על היחסים בין המדינות, על הסכסוך הישראלי-ערבי, על השקעות אפשריות הדדיות שלנו ועל האלטרנטיבה שאנו מציבים לממשלת נתניהו.  הנה תמונה מהפגישה:

 

pix pm luxemburg.jpg 

 

זוכרים את יצחק נבון – ספר חדש על חייו

 

התרגשתי לקבל השבוע את הספר החדש שיצא על חייו ופועלו של יצחק נבון ז״ל. את הספר קיבלתי מבנו ארז נבון, איש מוכשר ורב פעלים בעצמו, הפועל במרץ להנצחת מורשתו של אביו. עוד כילד היה מבחינתי יצחק נבון ז״ל מושא גדול להערצה. נבון היה יוצר ואיש מחשבה ומעש בכל כך הרבה תחומים, שאי אפשר בכלל להבין את היקפם, או את כישרונו של האיש. אני מחכה לגמוע בצמא את הספר החדש וללמוד עוד על עשייתו ומורשתו של האיש הענק הזה. תודה ארז!

 

הנה תמונה מהפגישה:

 

pix navon.jpg


ומתפללים לשלומו של שמעון פרס


נשיאנו היקר לשעבר שמעון פרס נלחם ברגעים אלו על חייו. אני קורא לכל עם ישראל, להתפלל לשלומו ולקוות להחלמתו במהרה. פעמים רבות הוכיח פרס כי עוד לא תמה שירת חייו, ואני מקווה ומתפלל כי יהיה כך גם הפעם.

 

זהו להפעם, נמשיך להיאבק למען הפריפרייה ועל השוויון החברתי של ישראל, נמשיך להניף את הדגל המדיני ולחתור לפיתרון הסכסוך במתווה של היפרדות לשתי מדינות!

 

המדובר בעתידנו ובעתיד הדורות הבאים - זה אפשרי, וזה בידינו!

 

שלכם בחברות,

 

ח״כ חיליק בר

מזכ״ל מפלגת העבודה

סגן יושב ראש הכנסת

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית