ח'כ איתן ברושי: 'דחיית ההחלטה לגבי עמונה תוביל לאי עמידה בזמנים עליהם הורה בג"צ'
ח"כ איתן ברושי, עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות לשעבר, תקף את הממשלה בעקבות חוסר יכולתה לקבל הכרעה בנושא המאחז הבלתי חוקי בעמונה. 
  
ברושי, אמר כי הממשלה מהססת ולא מסוגלת לקבל הכרעה בנוגע למאחז, ולאור כך הסיכוי שתצליח לפנות את המאחז עד לסוף השנה כפי שפסק בג"צ הוא נמוך מאוד עד בלתי אפשרי. ברושי טען כי הניסיונות להכשיר את "חוק ההסדרה" בניגוד לדעת היועץ המשפטי לממשלה והגורמים המקצועיים הם לא רציניים ומבזבזים זמן יקר. הערב פורסם כי 24 חברי סיעת הליכוד חתמו על קריאה לחוקק במיידי את חוק ההסדרה על מנת למנוע את פינוי עמונה, ולהסדיר את ההתיישבות אחת ולתמיד.
  
ח"כ ברושי: "מניסיוני כעוזר שר הביטחון לשעבר לענייני התיישבות, שהיה אחראי לפינוי מגרון ובתים בעמונה, אני יודע כמה מורכב ומסובך מבצע פינוי כזה שיעסיק ככל הנראה אוגדה שלמה, ועל כן תמה על כך שהממשלה משתהה ואינה מקבלת החלטה בנושא על אף פסיקת בג"צ לפינוי המקום עד לסוף השנה האזרחית. כאשר ביקרתי בעמונה לפני חודש וחצי הגעתי על מנת ללמוד את הנושא ולשמוע את התושבים, אך גם בשביל להסתכל להם בעיניים ולומר להם שהם לא יוכלו להישאר במקום שנבנה על אדמה פרטית. מדובר במאחז לא חוקי היושב על קרקע פרטית למעלה מעשרים שנה בהשקעה של המדינה, ותפקידה של הממשלה הוא למצוא פיתרון צודק, חוקי ועד כמה שניתן - בהסכמה. אין זה משמח לראות 40 משפחות ו-200 ילדים מפונים מבתיהם, אבל החוק הוא מעל הכל. חוסר יכולתה של הממשלה להגיע לפיתרון, מקשה על כולם".
  

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית