ח'כ מרב מיכאלי: אני ואתה נשנה את השבת

לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
 
 
שלום חברות וחברים,
 
אתןם עדיין עומדות ועומדים בפקקים האיומים או שפשוט החלטתןם לא לצאת מהבית השבוע? אבל יש פה דבר הרבה יותר חמור מעניין השבת. מה שהמשבר הזה חשף היא הקלות שבה נתניהו מוכר את כולנו - וגרם למאות אלפי אזרחיות ואזרחים וחיילים להיתקע - בשביל מאבקי הכח הפוליטיים האישיים שלו, במקרה הזה נגד ישראל כץ. זה סדר העדיפות של מי שיושב בכסא ראש הממשלה ולכן אנחנו חייבות וחייבים להחליף אותו. לשמחתי הציבור לא שתק ואלפים רבים יצאו להפגין כנגד הממשלה חסרת הבושה הזאת. גם אני הייתי שם, והנה מה שאמרתי -
 
 
 
זה הסיפור של המשבר הזה. לא השבת - שעליה צריך לשמור כיום מנוחה בגמישות המתבקשת במדינה יהודית ודמוקרטית. וחזרתי ואמרתי את זה גם בערוץ 10 בכתבתו של מתן חודורוב וגם ברשת ב'.
 
ביום שלישי גם התברר מעל לכל ספק שאת כל הדבר הזה  נתניהו עשה בלי סמכות. את זה קבע בית המשפט העליון. רק דמיינו מה היה קורה אם את או אתה הייתןם עושים משהו כזה, משתמשים בכח שיש לכם ועושים משהו שהחוק לא מאפשר לכןם, כמה בחומרה הייתןם נענשות, ובצדק. אבל נתניהו בטוח שהוא בעצמו החוק, הוא המדינה, הוא חזות הכל. הפעם זה התפוצץ באופן שאי אפשר להתעלם ממנו, אבל האמת היא שהוא באופן קבוע מתנהל ככה, לטובתו, לא לטובת העם, לא לטובת המדינה. רבות ורבים מכןם הסכימו עם הדברים האלה בפייסבוק שלי
 
 
 
מיד במוצאי שבת הגשנו כל סיעות האופוזיציה דרישה לכינוס פגרה מיוחד בעניין המשבר. אספנו את 25 החתימות הדרושות לכך וציפינו, שכמו שמקובל, יו"ר הכנסת יקבע את הדיון תוך יומיים-שלושה. אבל אז -
 
 
 
ערב לפני המשבר הגדול, הגעתןם מאות חברים וחברות מרחוק ומקרוב, בתחבורה ציבורית, ברגל וברכב לחגוג איתי את אירוע סוף המושב השנתי שלי. גם עכשיו, שבוע אחרי, אני עדיין נדהמת ונרגשת מכמות האהבה והפרגון שהקיפה אותי. תודה רבה לכל החברות והחברים, ריגשתןם. (מוזמנות ומוזמנים לראות את התמונות בעמוד הפייסבוק שלי. מוזמנים לשלוח תמונות גם כן!) 
 
 
להב חרקוב, הכתבת הפוליטית של הג'רוזלם פוסט, פרסמה השבוע כתבה דווקא באתר האמריקאי טבלט, על הסיכויים לראש ממשלה אשה בישראל והמועמדות לראשות הממשלה. נחשו מי הסיעה שיש לה הכי הרבה מעמדות כאלה. אנחנו מתקרבות לשם בצעדי ענק.
 
 
ביום שלישי הלכתי לצילומים לקראת כתבה מטורפת שעורכת עליי מיה סלע לעיתון ליידי גלובס. אתןם זוכים וזוכות להצצה אל מאחורי הקלעים של הצילומים – היה חם ומגניב כמו שאומרות. 
 
 
ספרתי לכןם לפני שבועיים על הביקור המרתק שלי אצל ראש העיר שלנו ביקענם, סימון אלפסי. השבוע השלמתי את הסיור באיזור בביקור אצל ראש המועצה המקומית הצמודה, חברנו איציק חולבסקי. המועצה האזורית מגידו זוכה השנה בפרס המועצה המצטיינת בחינוך במחוז צפון ובתוכה זכה בפרס בית הספר המצטיין - בית הספר קשת התקווה במושב אליקים. זה בית ספר קטן ומקסים דתי-חילוני. כל מה שדיברתי עליו למעלה בוידיאו קורה פה. הורות והורים, מורות ומורים דתיים וחילוניים עשו תהליך משותף וארוך שבונה מודל לחינוך משותף, מכבד ומרתק. מבי"ס קטן שבקושי יש לו תלמידים, הפך להיות אבן שואבת לבתי הספר באזור. בזמן קצר, הוכפלו בו מספר התלמידים והתלמידות – ויש בו קיבוצניקים, מושבניקים ויקנעמים. היה מגניב ומרגש.
 
 
 
המועצה עצמה היא מועצה שמוכרת על ידי יונסקו כמרחב ביוספרי.  מה זה מרחב ביוספרי?  זהו אזור שבו חיים אנשים כחלק בלתי נפרד מהמערכת האקולוגית שסביבם. בעצם מתייחסים לכל המרחב של המועצה כמרחב אקולוגי קהילתי אחד שלם, ויש הבנה שכל החלטה שלוקחים, מתחשבים בהיבט הסביבתי והאקולוגי וגם משתפים מאד את הציבור. ככה, הם בעצם הפכו את המועצה שלהם לפנינת טבע וחורש שהיא לא רחוקה ממרכז הארץ.
 
לא עזבתי את המועצה לפני שישבתי עם הכח הנשי המעולה שלה לשיחה עלינו. על הכח שלנו, חברות.
 
 
 
בעפולה, נפגשתי עם זאב ליברמן, יו"ר מרחב ההסתדרות ואילנה פינטו, יו"ר נעמת במרחב העמקים שסיפרו לי על הפעילות באיזור העמקים, ועל תכניות לעתיד. עובדות ועובדים – דואגים לכם שם בעמקים.
 
בעמק הירדן התעדכנתי אצל עידן גרינבאום, ראש המועצה עם הנוף הטוב בארץ על הבעיות של הקיבוצים והחקלאות מסביב לכנרת. אנחנו יודעות ויודעים שהממשלה הזאת מתנכלת ממש גם לקיבוצים וגם לחקלאות. אמרתי גם לעידן שאנחנו, סיעת המחנה הציוני, עומדות ועומדים לרשותו בדברים האלה ונמשיך להאבק בהם ככל יכולתנו.
 
 
לפני חודשיים וקצת, פנתה אלי בפייסבוק עמית וביקשה שאבוא להפגש עם ציבור בעמק הירדן.
 
 
אמרתי לה שבשמחה רבה ואמש זה קרה. בסוף היום הגעתי לאלווה בר, פאב מגניב ליד קיבוץ אפיקים. שם, מול כמאה נשים וגברים חזקות וחזקים, דיברנו על למה אופטימיות היא עמדה פוליטית, איך מממשות ומממשים אותה (בהתפקדות לעבודה, בואו גם אתןם).  היה מרגש לראות את חברי וחברות המפלגה הוותיקים ואת המצטרפים והמצטרפות החדשים. תודה רבה לענת גרה מזכירת סניף אפיקים שטרחה ועמלה והביאה ציבור בגודל של חוג בית בתל אביב. ותודה לעמית אסם הנהדרת שהפיקה את האירוע.
 
 
 
מקווה לפגוש אתכןם מחר בפקיעין! בסמינר שמארגנת הועדה לקידום מעמד האישה במפלגת העבודה. יהיו מלא חכיות, חכים, חברים וחברות. אז מי עוד לא נרשמה?
 
 
לסיום, כרגיל, רגע של אינסטוש - תמונה מחדר האוכל המושלם בקיבוץ עין השופט. בואו לאינסטוש! כל הכיף שם.
 
 
שבת שלום,
 
מרב
 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית