ח'כ עמר בר לב: חודש ספטמבר - כמה מילים ממני אליכן ואליכן
חברות וחברים יקרים,

 
יתכן וכבר קיבלתם מייל זה, אך היה לי חשוב להעביר אליכם ואליכן גם באופן אישי.

 
פגרת הקיץ של הכנסת בעיצומה. הפגרה היא של מליאת הכנסת בלבד בעוד הועדות ברובן ממשיכות לפעול, ובפרט ועדת חוץ וביטחון על כל ועדות המשנה שלה, והעשייה ממשיכה במלוא המרץ. אני כותב אליכם ואליכן הפעם על מנת לעדכן במספר סוגיות חשובות על סדר היום שיתכן כי על חלקן שמעתם ושמעתן בתקשורת, אך חשוב לי להעביר אליכם את המידע מגוף ראשון.

 
ראשית, ברצוני לנצל את הבמה הזו כדי לספר מעט על הפינה המיוחדת שהייתה בליבי למי שהלך לעולמו בשבוע שעבר, בנימין (פואד) בן אליעזר.

 
לפני למעלה מ-30 שנה, כשהצטרף פואד לרשימת המערך לכנסת במקום משוריין (הגיע יחד עם עיזר ויצמן ממפלגת "יחד"), הוא התנדב להיות מרכז מטה הבחירות של אבא שלי בהתמודדות הראשונה שהייתה אי פעם במפלגה "לעשיריות". זה לא היה מובן מאליו שמי שמקומו משוריין ירתם, ובכך למעשה יקבע את עתיד יחסיו עם כמה מהמתמודדים האחרים.

 
לפני ארבע שנים, לאחר שהחלטתי להתמודד בפריימריז, פואד היה אחד הראשונים שנפגשתי אתו, קיבלתי גם את ברכתו וגם את עצותיו. לאחר שנבחרתי לכנסת ב-2013, ביקשתי ממנו שיהיה זה שיציג אותי לפני נאום הבכורה שלי במליאה.

 
פואד ידע ימים טובים יותר ופחות, אך את תרומתו למפלגת העבודה ולביטחון מדינת ישראל לא ייקחו ממנו לעולם.

 
יהי זכרו ברוך.

 
בקשתי לזמן לדיון דחוף בועדת חוץ וביטחון את אהוד ברק בעקבות דבריו

 
אני מניח כי כולכם שמעתם את נאומו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק בכנס "דרכנו", בו התבטא על איום אסטרטגי ממשי המאיים בימים אלו על מדינת ישראל, בשל אוזלת ידו של נתניהו בכל הנוגע לביטחון. בהמשך לכך, ביקשתי מח"כ אבי דיכטר, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, לזמן את אהוד ברק לועדת המשנה לענייני מודיעין ונושאים חשאיים, שהיא ועדת המשנה המסווגת ביותר בועדת החוץ והביטחון בפרט, ובכנסת בכלל. לצערי הרב בשלב זה עדיין ח"כ דיכטר לא נענה לבקשתי, אך אני נפגשתי עם אהוד ברק באופן אישי כדי לברר את העניין לעומקו.

 
מהמידע שאני יכול לפרט כאן, אומר רק זאת - השתכנעתי בפגישתי עם אהוד ברק שאכן הוא מאמין באופן מלא כי נתניהו שוגה שוב בנושא ביטחוני ואסטרטגי למדינה, ולכן חשוב לזמנו לועדת המשנה למודיעין. מעבר לכך, נתניהו עצמו הוא האיום האסטרטגי על מדינת ישראל - העדר המדיניות שלו מובילה אותנו לדרך אחת ששמה מדינה דו לאומית וקץ הציונות.

 


יוצאי אתיופיה במחנה הציוני

 
פרויקט "מעגלים מתרחבים" בהובלתה של ח"כ מיכל בירן יצא לדרך לפני למעלה מחצי שנה, במסגרתו בחרתי לקחת על עצמי את קשירת הקשר עם הקהילה האתיופית מתוך חיבור עמוק לבני הקהילה. החיבור החל עוד מימי כמפקד סיירת מטכ"ל, כאשר לקחתי חלק במבצע משה להבאת העולים באחד ממסעות העלייה ארצה, המשכו בהיותי יו"ר תנועת "אחריי!" במסגרת הכנה לשרות בצה"ל של צעירי הקהילה ובכנסת ה-19 בהיותי יו"ר ועדת המשנה למשאבי אנוש בצה"ל כאשר לקחתי את נושא השרות הצבאי של בני הקהילה האתיופית כאחד הנושאים המרכזיים בהם טיפלתי. לפני כשנה, תוך כדי פעילותי הנוגעת בקהילה האתיופית כחבר כנסת, פגשתי את יצחק טיים, צעיר ממוצא אתיופי מאשקלון, ונרקם ביננו קשר קרוב. לאחר סיורים רבים, מקרי עוול לא מעטים שהגיעו אלי וכן פעילות פרלמנטרית שוטפת כנגד גזענות והאלימות המשטרתית כנגד יוצאי אתיופיה, הרגשתי כי יש צורך להרחיב את מעגלי השיח בקרב יוצאי העדה ולהגיע לקהלים צעירים וחדשים.

 
על כן, השקנו לפני כשבועיים את עמוד הפייסבוק "מצאתי בית - יוצאי אתיופיה במחנה הציוני". שמטרתו כשמו, להוות בית פוליטי לישראלים יוצאי אתיופיה. מאז השקת העמוד הוא זוכה למאות לייקים, שיתופים ותגובות. ניכר כי צעירים רבים מהקהילה האתיופית אכן מחפשים בית פוליטי שייתן מענה לעוולות הרבים איתם הם נאלצים להתמודד, לצערנו גם היום, בישראל 2016. רק בשבוע שעבר הצלחנו למנוע עוולה נוראית כאשר במעבר מבית ספר יסודי לחטיבת ביניים, כיתה שלמה באשקלון התקבלה לחטיבת ביניים מסוימת למעט ילדה אחת, ישראלית בת לקהילה האתיופית. בזכותו של יצחק טיים שהביא את הנושא לידיעתי ובעזרתו הנלהבת של ישראל זיו, מזכיר סניף המפלגה באשקלון, הצלחנו למנוע עוולה זו והילדה תצטרף לכל בני כיתתה בחטיבת הביניים.

 
אני מזמין את כולכם לבקר בדף, לעשות לייק, לשתף ולהפיץ לכל מי שרלוונטי עבורו.

 
ועדות הקבלה, המחלוקת בין ח"כ ברושי לח"כ יונה והדרך לפתרון

 
לפני מספר חודשים הגיש חה"כ יוסי יונה חוק שמטרתו ביטול ועדות הקבלה לישובים הקהילתיים והכפריים בצפון ובדרום. חה"כ איתן ברושי, כנציג ההתיישבות, יצא כנגד החוק. בעקבות המשבר שנוצר עקב כך, ביקשה ממני יושבת ראש הסיעה ח"כ מרב מיכאלי לנסות ולהגיע להבנה, אם לא לפשרה, בין יוסי לברושי. לזכותו של יוסי, שהסכים לדחות את העלאת הצעת החוק במליאה עד לברור הנושא. בעקבות כך, הציעה מרב שיוקם צוות שמטרתו יצירת שיח עקרוני ואפילו אידאולוגי בין הגישות השונות ואולי אף להגיע להבנה ולהסכמה מסוימת. מרב ביקשה ממני להמשיך ולהיות חלק מהצוות שהוקם שכלל מעבר לחברי הכנסת יוסי יונה, איתן ברושי, ואותי, גם את סיגל מורן ראש מועצת בני שמעון, את רון שני, ראש מועצת משגב כנציגי ההתיישבות, את עו"ד דיל גן-מור, נציג מהאגודה לזכויות האזרח וכן את פרופ' יוסי דהאן ופרופ' נטע זיו, כנציגים מהאקדמיה. הצוות נפגש מספר פעמים והתנהל בו שיח פתוח, רציני ומעמיק בסוגיה הבוערת והמהותית – מחד, רצונם של היישובים הקטנים לשמור על צביון ייחודי ומאידך, הרצון לשמור על זכותו של כל אזרח במדינת ישראל לבחור את סביבת מגוריו. עבודת הצוות עדיין לא הושלמה, אך הפתיחות שגילו ומגלים כל החברים בצוות, הנכונות לשוחח, להקשיב ואף להשתכנע היא הרבה מעל לציפיות הראשוניות שהיו לי. אני מאמין כי המקרה הזה הוא מקרה בוחן אותו אנו צולחים בהצלחה, בזכות שיתוף פעולה ועבודה מעמיקה. רק שיח פתוח, מפגש אמיתי בין אנשים והתגייסות משותפת למטרה אחת – במקרה זה, מציאת הדרך הנכונה שתהיה מוסכמת על כולם, מביאה לתוצאות משמעותיות כ"כ.

 
ודבר אחרון – לפני כשבוע וחצי זכיתי לכבוד גדול כאשר הוזמנתי לנאום בטקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חטיבת גולני כנציג מדינת ישראל. לצפייה בנאום המלא, היכנסו לקישור הזה

 
אני מזמין אתכם לעקוב אחרי בפייסבוק  https://www.facebook.com/barlev.omer/
ובטוויטר https://twitter.com/omerbarlev
וכמו כן בערוץ היו-טיוב שלי https://www.youtube.com/user/omerbarlevV
ובאתר שלי http://omerbarlev.co.il/he /

  
במידה ואתם מעוניינים לשמור עימי על קשר רציף, אנא השיבו למייל זה עם שמכם המלא ומספר הטלפון שלכם.

 
תודה לכולכן ולכולכם על תמיכתם בי,

 
עמר.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית