ח'כ איתן ברושי בפתיחת שנת הלימודים בבתי ספר בבית שאן ועמק המעיינות: 'רכבת העמק תיסע ריקה בלי חינוך טוב ותעסוקה'
ח"כ איתן ברושי בפתיחת שנת הלימודים בבתי ספר בבית שאן ועמק המעיינות: "רכבת העמק תיסע ריקה בלי חינוך טוב ותעסוקה"
  
"חינוך טוב הוא הוא המפתח לשוויון חברתי, צמצום פערים ופיזור אוכלוסייה. אני מקווה שבחירת שרים רבים לבקר בבתי ספר ביהודה ושומרון לא מעידה על חלוקת תקציב החינוך"
  
ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני), חבר ועדת החינוך של הכנסת, בחר לפתוח את שנת הלימודים בביקור בבתי ספר בבית שאן ובמועצה האזורית עמק המעיינות הסמוכה, בליווי ראש עיריית בית שאן רפי בן שטרית, וראש המועצה האזורית עמק המעיינות יורם קרין. ח"כ ברושי הדגיש שבחר בכוונה תחילה להשתתף בטקסים באזור זה, שכן על פי תפיסתו "יש לתת עדיפות במשאבים לפריפריה ובמיוחד לנגב ולגליל". עוד הוסיף ברושי כי הוא מקווה כי גם בממשלה יבינו את הצורך בהשקעה בחינוך בפריפריה.
  
ח"כ ברושי: "עתידה של המדינה ועתידו של האזור יושפעו במידה רבה מהחינוך וההשכלה של הדור הצעיר. רכבת העמק תיסע ריקה בלי חינוך טוב ותעסוקה באזור הזה. ביטחון וחינוך הם יסודות קיומה של המדינה. בפתיחת שנת הלימודים חשוב לי להדגיש את הצורך בשילוב בין ציונות למצוינות ובין הישגיות לערכים. חשוב לחנך את ילדינו לציונות ולא לציניות, לכבוד הדדי, כיבוד השונה ותרומה לחברה ולקהילה. מאחל למורים ולתלמידים שנת לימודים פוריה ושנה טובה."
  מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית