ח"כ איתן ברושי: "אם המפלגות בשמאל שבלעדינו לא היו קיימות, לא יתנו גב להתיישבות בשבועות הקרובים - נצטרך לשקול מחדש את הברית שלנו איתן"
 

ח"כ איתן ברושי: "אם המפלגות בשמאל שבלעדינו לא היו קיימות, לא יתנו גב להתיישבות בשבועות הקרובים - נצטרך לשקול מחדש את הברית שלנו איתן"

 
יו"ר קק"ל דני עטר: "99% מהחלטות רשות מקרקעי ישראל בשנים האחרונות היו נגד ההתיישבות"

 
ביום שישי נערך מפגש אותו יזם אביטל גבע מעין שמר בנושא גזרות האוצר במגזר ההתיישבותי. המפגש התקיים בחממה בקיבוץ עין שמר, ונכחו בו עשרות חברי קיבוצים ומושבים. במפגש נכחו ח"כ איתן ברושי, יו"ר קק"ל דני עטר, ראש מועצה אזורית מנשה, גיל לין, המשנה למזכ"ל התנועה הקיבוצית ודגן לוין, מנהל האגף הכלכלי של התנועה הקיבוצית.

 
ראש מועצה אזורית אילן שדה פתח את המפגש ואמר שאנחנו עדים למתקפה וגזרות שונות בתקופה האחרונה כלפיי המגזר ההתיישבותי. השתתפנו לא מכבר בהפגנות נגד ייבוא הדגים וכעת התבשרנו על ייבוא של עגבניות. זה מתווסף לניסיונות של האוצר לשנות באופן חד צדדי את המיסוי. אני מחזק את הגישה של איתן ודני לגבי הצורך לאמץ את הגישה של מאבק כולל עם יעדים, אחרת יעשו לנו הפרד ומשול. צריך לצאת לרחוב על כלל הנושאים.

 
ח"כ איתן ברושי אמר כי "בנקודת הזמן הזו, של איום על קיומם של ההתיישבות והחקלאות, הקיבוצים והמושבים, צריך גיוס כוחות כללי ואיגום משאבים למען עתידה ודמותה של ישראל. במידה והמפלגות שהוקמו על ידי ההתיישבות ונתמכות על ידי מרבית חבריה, לא יתייצבו, יתנו גב ויפעלו למען ההתיישבות, הפריפריה והציונות בשבועות הקרובים - נצרך לשקול מחדש את הברית שלנו איתן. זוהי לא ברית חד צדדית."

 
עוד טען ברושי, כי הוא ודני עטר, יו"ר קק"ל ונציג המושבים בכנסת לשעבר שנכח גם הוא, יודעים שהביאו בבחירות האחרונות בין 4-5 מנדטים למחנה הציוני מההתיישבות, מבלי לדעת כמה עוד אנשים הצביעו בעיר למפלגה כתוצאה מנוכחות ההתיישבות ברשימה. "יש היום במרצ ובעבודה גורמים אנטי התיישבותיים ופוסט ציוניים", הוסיף ברושי.

 
דני עטר: "הבעיה הגדולה שלנו כהתיישבות היא שאין לנו מושג מה אנחנו רוצים ולכן משחקים לידי ממשלת הימין. 99% מהחלטות רשות מקרקעי ישראל בשנים האחרונות היו נגד ההתיישבות. הכל תלוי בצורה בה נתנהל. צריך להיאבק על תפקידה של ההתיישבות בעת הנוכחית ולא על מלפפונים ועגבניות. נתנו למדינה להתרגל שבשעת חירום אנחנו מתגייסים בשביל היישובים סמוכי הגדר, ולאחר מכן שוכחים מהם. במפלגת העבודה יושבים אנשים שנמצאים בכנסת בזכות חמשת המנדטים שקיבלה המפלגה מההתיישבות ופועלים נגדה. 100% מהגורמים במדינה שעוסקים בהתיישבות שייכים לימין. כך הם משתלטים. פעם בכפרי סטודנטים, פעם בגרעינים תורניים ופעם במשימות מיוחדות. אנחנו מומחים בדיונים חסרי תכלית ודיונים פילוסופיים ותאורטיים. מקימים קבוצות וואטסאפ בשביל לרדת לשטח"

 
גיל לין: "המאבק הוא על דמותה של מדינת ישראל ולא רק על החקלאות וההתיישבות."

 
דגן לוין: 99% מהחלטות רמ"י הן נגד ההתיישבות ואחוז הן הטבה כלפי המגזר העירוני. מה שמופיע היום בחוק ההסדרים גדול יותר מהסכום עליו מדובר."

 
יואל מרשק: "כשמתבלבלים חוזרים לנקודת ההתחלה ובודקים שוב את הדרך. צריך להפסיק עם "שתו לנו, אכלו לנו" ולחשוב מה אנחנו עושים ומה המשימה שלנו לטובת המדינה."

 
איציק באדר: "אנחנו אלא שביקשנו לשנות הסדרים מול המדינה ולשייך קרקע. אנחנו מותחים את ה"חוכמולוגיה" הקיבוצית לקצה שהוא כבר לא קיבוץ. המושג של חבר בעצמאות כלכלית זה לא קיבוץ. כשאנחנו לא מטפלים בעצמנו פנימה אז הכל חשוף."

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית