ח'כ איתן ברושי: ח"כ איתן ברושי: "ראש הממשלה חייב להתערב - החקלאות עומדת בפני קריסה ומשבר"
ח"כ איתן ברושי: "ראש הממשלה חייב להתערב - החקלאות עומדת בפני קריסה ומשבר"
  
"אין מנוס ממרד חקלאים מול המדיניות הממשלתית השגויה בנושא החקלאות"
  
יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, ח"כ איתן ברושי, נפגש היום לשיחה עם חקלאים ממועצה אזורית באר טוביה והסביבה בעקבות הגזירות האחרונות של משרדי האוצר והחקלאות כנגד החקלאים, ובהן ההחלטה שהתקבלה לאחרונה לייבא עגבניות מטורקיה ומוצרים נוספים לקראת החגים. בפגישה תיארו החקלאים קשיים הולכים וגדלים שמעמידה בפניהם המדינה, החל מעלויות הייצור כגון מחיר המים לחקלאות, פערי התיווך והייבוא המהווה סכנה לעתיד החקלאות המקומית. לדבריי החקלאים, אין דור המשך לענף, וגם מעט החקלאים שעוד נותרו הולכים ומתמעטים עקב חוסר כדאיות והפסדים כספיים.
  
ברושי אמר לחקלאים כי לאור המדיניות של התקופה אחרונה, ההחלטות על ייבוא ונושאים נוספים, "אין מנוס ממרד חקלאים ומתיישבים על מנת להחזיר את הממשלה והמדינה לסדר עדיפויות נכון, לחזור לתמיכה ממשלתית בחקלאות ולחזור לציונות. הבעיה העיקרית היא שהמדינה איבדה את הכיוון והתבלבלה. השליחים שהיוו את שיא הציונות הפכו לפראיירים ולנטל. פניתי בנושא לנשיא המדינה וראש הממשלה וביקשתי מהם להתערב ולהחזיר את האיזונים הנכונים לחברה ולכלכלה ואת המשקל הראוי לחקלאות ולתעשייה".
  
בעקבות פנייתו של ברושי, ראש הממשלה התחייב להביא את נושא החקלאות וההתיישבות לאחת מישיבות הממשלה הקרובות.
  
ח"כ ברושי: "החקלאות מצטמצמת כתוצאה ממדיניות ממשלתית שגויה ושיתוף פעולה שלא היה כמותו בעבר בין משרדי האוצר והחקלאות, דבר המוביל לכך שהיקף התוצרת המקומית והיקף הייצוא יורדים בהתמדה עקב התנאים הבלתי אפשריים לקיים חקלאות בישראל ולהתפרנס ממנה. ראש הממשלה חייב להתערב ולשנות את המצב הקיים – אחרת חיסול החקלאות וההתיישבות יהיה רשום על שמו אולי הגיעה השעה להעיר את שר החקלאות ולקרוא אותו לסדר, אם הוא לא מסוגל להגן על החקלאים."
  
"ההחלטה האחרונה על ייבוא עגבניות היא סמלית ומייצגת את המשבר העמוק בו נמצאת החקלאות בישראל. מוצר שהיה סמל ודגל ויוצר כולו בישראל בעבר, הפך להיות מיובא ומהווה סכנה לבריאות הציבור ולחקלאות", הוסיף ברושי.
  

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית