סקר רפי סמית על יוזמתו של ח"כ ברושי למשאל עם כדרך אפשרית להכרעה בנוגע לסכסוך הישראלי פלסטיני
בהמשך ליוזמה שמקדם ח"כ איתן ברושי לקידומו של רעיון משאל העם, על מנת להכריע האם אנו הולכים לכיוון של מדינה דו לאומית או לפתרון של שתי מדינות לשני עמים. נערך סקר במכון סמית למחקר בהנהלת הסוקר רפי סמית, בהזמנת ח"כ ברושי, על מנת לבדוק את התמיכה ברעיון.

 

מהסקר עולה כי כ-60% מכלל המשיבים, שהם שני שליש מבעלי הדעה, ציינו שהם תומכים במשאל-עם כדרך לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. עוד עולה כי 58% מכלל הציבור הבוגר בישראל תומכים בעקרון "שתי מדינות לשני עמים" כדרך לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני ו-42% מתנגדים. קרוב ל-90% מבעלי הדעה השיבו שהם מתנגדים לעיקרון של "מדינה אחת דו לאומית" כפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

 
 ח"כ ברושי: "הסקר הזה מצטרף לנתונים וסקרים קודמים הידועים גם לממשלה ולראשיהימין בישראל. מרבית הציבור רוצה שתי מדינות לשני עמים ושמירה על מדינה יהודית, ורוב עצום מתנגד לפיתרון של מדינה אחת דו לאומית.

 
הימין בישראל עושה שקר בנפשו כאשר ראשיו מקדמים הלכה למעשה את המדינה הדו לאומית בבנייה לא מבוקרת ביו"ש המנסה לשבור את הרצף הטריטוריאלי הפלסטיני ולמנוע היתכנות עתידית של היפרדות המפלסטינים. במדיניות זו ובסרבנותה התמידית לקידומם והנעתם של מהלכים מדיניים ואזוריים, פועלת הממשלה נגד רצונו של העם, כולל חלק מבוחריה. הסקר מצביע על כך ששני שליש מהציבור חושבים שיוזמתי לקידום משאל עם בנוגע לעתידה המדיני של ישראל היא הפיתרון הרצוי והמקובל לפתרון הסכסוך הישראלי- פלסטיני. אמשיך לקדם יוזמה זו ולהשיג לגביה הסכמות רחבות מכל הקשת הפוליטית והאזרחית".

 

מצ"ב הסקר

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית