ח'כ איתן ברושי: "יש להצטער על אובדן חיי אדם אך צריך לראות בפעולתו של תושב בית אלעזרי הגנה עצמית, ולא הריגה - בכפוף לחקירת המשטרה
ח"כ איתן ברושי: "יש להצטער על אובדן חיי אדם אך צריך לראות בפעולתו של תושב בית אלעזרי הגנה עצמית, ולא הריגה - בכפוף לחקירת המשטרה"

 
בעקבות המקרה שארע לפנות בוקר במושב בית אלעזרי ליד גדרה, בו דיווח תושב המקום על שלושה חשודים שניסו לגנוב את משאיתו, ועל פי החשד ירה לכיוונם וכתוצאה מכך נהרג אחד הגנבים, אמר הערב ח"כ איתן ברושי יו"ר השדולה החקלאית בכנסת ונציג ההתיישבות במפלגת העבודה כי "יש להצטער על אובדן חיי אדם אך צריך לראות בפעולתו של תושב בית אלעזרי הגנה עצמית כתוצאה ממכת הפריצות והגניבות שסובל המרחב הכפרי בישראל, אשר מסתיימים לעתים במוות. כמובן שיש לתת למשטרה לחקור את המקרה ולברר מה בדיוק התרחש. זו לא פעם ראשונה שתושב המרחב הכפרי נאלץ להתמודד בסיטואציה כזו מול פורץ, כזכור היה כבר את מקרה שי דרומי, וזכור לנו גם מקרה פריצה שהסתיים ברצח של תושב אביחיל. עיקר האיום הוא משוהים בלתי חוקיים או פלסטינים שמסתננים לישראל על מנת לפרוץ, ועל כוחות הביטחון לטפל בכך ביתר שאת. המרחב הכפרי נאלץ להתמודד עם מקרים רבים של פריצות, גניבות ומקרי חבלה רבים והממשלה והמשטרה מתקשים לספק פתרונות מלאים.

 
יש לראות במקרים אלו הגנה עצמית כתוצאה מחוסר ברירה, ולא הריגה או רצח. אפעל לכינוס של ישיבה מיוחדת של ועדת הפנים והגנת הסביבה על מנת לדון בסוגיה ולמצוא לה פתרונות הולמים ומספקים. יש לעודד את התושבים לקיים את חובת השמירה ולנקוט בכל האמצעים על מנת להתגונן."

 
לדברי דורון שידלוב, ראש המועצה האזורית ברנר שבשטחה נמצא מושב בית אלעזרי, מתחילת השנה התרחשו כ-90 מקרי פריצה וגניבה מדווחים, והתושבים סובלים מכך כמעט מדי יום. רק בסוף השבוע האחרון התרחשו 5 אירועים רק במושב קדרון. שידלוב הוסיף "אנו חווים מזו תקופה ארוכה חוסר ביטחון ציבורי במועצה האזורית ברנר כתוצאה מפריצות, גניבות ואירועים נוספים. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם המשטרה אבל זה לא מספיק. כתוצאה מחוסר המענה המספק, הוקמו קופצות ביטחון ביישובים והן מתקשרות ביניהן ועם התושבים על מנת להיות זמינים לקריאה במקרה של אירועי פריצה. פנינו למשטרה אך לצערנו טרם זכינו לפתרון מלא ומקיף."

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית