ח'כ איתן ברושי: בשורות טובות - תכנית תל"מ תמשך תחת המשרד לשוייון חברת
לאחר דיונים ומאמצים רבים, ובסיועו של ח"כ איתן ברושי, נמצא פתרון להמשך תכנית תל"מ. כזכור, לפני כחודשיים התקיים דיון בוועדת העלייה והקליטה בנושא תכנית תל"מ המשלבת תעסוקה, לימודים ומגורים בקיבוצים לצעירים בני העדה האתיופית. מעל התכנית ריחפה סכנת סגירה או צמצום. התכנית פועלת משנת 1998 ומשותפת למשרד הקליטה, הכלכלה ולקיבוצים. החלטת הממשלה אומרת שטיפול משרד הקליטה יסייע לעולים עד 15 שנים מיום עלייתם, מה שמקשה על צעירים רבים.
  
גבי אסם, ראש אגף חינוך ומשימות בתנועה אמרה בדיון כי התכנית הזו מאוד חשובה לתנועה הקיבוצית ואנו משקיעים בה המון מתוך ראייה של מקומה של התנועה בחברה. בכל זמן נתון יש 3000 אנשים הנמצאים בקיבוצים מטעם תכניות שונות כגון תל"מ, גרעיני צבר וחיילים בודדים. הייחוד של התכנית שהיא תפירה אישית לכל משתתף. יש גם מגורים, מסלול לימודים והשתלבות ותכנית אישית. לא ברור לי מדוע מישהו החליט לקחת לאחור את התכנית או לבטל אותה. לא צריך רק לשמור על התכנית אלא להגדיר אותה. למעלה מששים קיבוצים משתתפים בתכנית. אנחנו מבקשים שמהדיון היום נצא בקריאה להרחבת התכנית.
  
מאמציו של ח"כ ברושי נשאו פרי, ובסיוע משרד ראש הממשלה הוחלט שהתכנית תמשיך לפעול תחת המשרד לשוויון חברתי ותתוקצב על יד משרד העלייה והקליטה.
  
ח"כ איתן ברושי: אני שמח שנמצא פתרון לתכנית ומודה למשרד ראש הממשלה ומשרדי העלייה והקליטה והמשרד לשוויון חברתי. יש להודות ולשבח את התנועה הקיבוצית על המפעל הזה שנמשך כבר הרבה שנים. המפעל הזה חשוב לנו בתנועה הקיבוצית ואנו גאים בו. היתרון שלנו הוא בפיזור של הקיבוצים על פני כל הארץ ואין נכס גדול לפרויקטים מסוג זה כמו התנועה הקיבוצית.
 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית