ח'כ ברושי בביקור בעופרה ועמונה: יש להפריד בין עופרה לעמונה
כותרת
להלן הבהרה של ח"כ איתן ברושי לאור מה שפורסם כאן ובמקומות אחרים (על דעת מי שפרסם בלבד):

  
"לצערי יש מי שכבר החליט לתקוף אותי ולעשות חגיגה על בסיס עיוות של דבריי, עוד בטרם הגבתי בעצמי, ועל כן אני מביא את הדברים כהווייתם.

 
נעניתי להזמנתו של ראש המועצה האזורית מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע, מר אבי רואה, ובחרתי להגיע היום ליישובים עפרה ועמונה בהם המצב רגיש במיוחד, על מנת ללמוד מקרוב את הסוגיות העומדות על הפרק ולבחון את הפתרונות האפשריים למצב הסבוך בו נמצאים היישובים.

 
פגשתי את ההנהגה המקומית ומקצת מתושבי המקום. יש להפריד בין שני המקרים. בעופרה אני עומד על כך שיש לקבל את פסיקת בג"צ משנת 2009 בעת שהייתי עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, לפיה דין תשעת הבתים שבמחלוקת צריך להיות כדין היישוב כולו. יש להמשיך ולאכלס את הבתים עד שיתבררו כל הסוגיות הנוגעות לעופרה. לגבי עמונה אמרתי כי מדובר במאחז לא חוקי היושב על קרקע פרטית למעלה מעשרים שנה בהשקעה של המדינה ותפקידה של הממשלה הוא למצוא פיתרון צודק, חוקי ועד כמה שניתן - בהסכמה. אין סיבה להתנגד לפיתרון חוקי שתביא הממשלה. בכל מקרה, כל החלטה ביחס לעופרה ועמונה כפופה לבג"צ.

 
כפי שאמרתי בעבר - הבעיה העיקרית היא לא המאחזים הבלתי חוקיים אלא הבנייה החוקית, והגיע הזמן לקבל הכרעה לגבי גבולות הקבע ביהודה ושומרון. גבולות ההתיישבות צריכים להיקבע על פי ההסדר העתידי ולא להיפך. אני עומד על כך שהפיתרון העתידי יתבסס על חזון שתי המדינות. זו הסיבה שאני מקדם את רעיון משאל העם - על מנת שנוכל להכריע האם אנו הולכים לכיוון של מדינה דו לאומית או לפתרון של שתי מדינות לשני עמים."

 
https://www.facebook.com/389464081230676/videos/630926147084467/

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית