ח'כ חיליק בר: על נאומי המדיני באו"ם בג'נבה מול עשרות מדינות, על אלי ויזל, אל תשליכני לעת זיקנה, בריאות האישה, מזון לתינוקות, ממשלה כושלת, ויאללה הפועל קטמון!

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%90%D7%90%D7%90.png

לחצו כאן, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי, והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים!

 

 

 

על נאומי במטה האו"ם בג'נבה מול נציגי עשרות מדינות על הסכסוך שלנו. על אלי ויזל, אל תשליכני לעת זיקנה, על בריאות האישה, על הצעת חוק חדשה שלי, על שקיפות וחשיפת חשדות, על הסברה וממשלה שמשקרת לעצמה ו.. יאללה הפועל קטמון!  

 

 

 

במטה האו"ם, מול נציגי עשרות מדינות ובהן מדינות ערב רבות אמרתי:

 

 

"דווקא בימים אלו של דמים וטרור, של הסתה וייאוש, חשוב ואף חובה לומר באומץ ובקול ברור, גם לאוזניהם של הפלשתינים וגם לאוזניים שלנו בישראל. אז לפלשתינים אני אומר: עליכם להחליט ולבחור, אם אתם רוצים לחיות כאן לצידנו, או במקומנו. אם במקומנו אתם חולמים לחיות כאן, דעו לכם כי זה לעולם, לעולם לא יקרה, לנצח נחיה על חרבנו, נשמור על מדינתנו ואתם לא תזכו למדינה משלכם, לעולם. אך אם כמדינה לצידנו תבחרו לחיות כאן, גלו מנהיגות, הפסיקו את ההסתה והטרור, היו נכונים לוויתורים כואבים גם מצידכם, על חלק מדרישותיכם, ושבו איתנו לשיח אמיתי ואמיץ, בשיתוף עם מדינות ערב המתונות, שיח נחוש וכנה שיוביל לתוצאה רצויה אחת: היפרדות לשתי מדינות לאום, והסכם שלום של קץ כל התביעות ההדדיות.

 

ולנו בישראל אני אומר: ניהול הסכסוך נכשל. הוא גם ימשיך להיכשל. מנהיגות אמיצה לא מנהלת סכסוך, היא חותרת לפתרונו - ובסוף פותרת אותו. עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית יובטח רק אם ניפרד מהפלשתינים לשתי מדינות לאום. מדינת ישראל חזקה ומשגשגת כמדינת הלאום של העם היהודי, עם מיעוט ערבי שווה זכויות בתוכה, לצד מדינה פלשתינית מפורזת ומשגשגת כמדינת הלאום של הפלשתינים, עם אפשרות למיעוט יהודי שווה זכויות בתוכה. זה אפשרי.

 

הנה תמונה מנאומי במטה האו"ם, ולמטה תמונה של המליאה מולה דיברתי עם נציגים מעשרות מדינות:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%A0%D7%94%20%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%A2%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%AA.jpg

 

 

עלינו להתגרש מהפלשתינים גירושים מכובדים ולא להתחתן איתם חתונה קתולית, חתונה אליה אנו צועדים כל יום עוד קצת. חתונה קתולית עם הפלשתינים משמעה אובדן עתידי של המפעל הציוני המפואר והמשגשג שבנינו משך דורות בעמל, בדם וביזע במדינת ישראל. הבטחת עתידה של המדינה היקרה הזו שהותירו בידנו הורינו וסבינו למשמורת, מוטל היום עלינו. הבחירה כיצד לנהוג היא שלנו.

 

עשינו בעבר שלום עם אויבים גדולים וחזקים מהפלשתינים. נדרשו לכך נחישות, מנהיגות אמיצה והחלטה להשיג שלום למען הדורות הבאים. המנהיגות והנחישות היו, נתקבלה ההחלטה הדרושה, והסכסוכים עם מצרים וירדן תמו. ניתן וחייב לעשות זאת גם היום עם הפלשתינים. האם נמצא כמו אז את המנהיגות והנחישות הדרושים? האם נדע לקבל כמו אז את ההחלטה לסיים את הסכסוך? אני לפחות, מצידי, אעשה הכל שכן. זה אפשרי וזה בידינו.

  

הנה גם שלי הכתבה  שפורסמה בג'רוזלם פוסט בעקבות המפגש בז'נבה עם מזכ"ל הליגה הערבית לשעבר, עמרו מוסא, אליו גם דיברתי בנאומי בכנס:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%93%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%A1%D7%9B%D7%99%20%D7%97%D7%91%D7%92%D7%A8.jpg

 

 

"אל תשליכני לעת זיקנה"


בדיון חשוב שקיימתי  כיו״ר השדולה לשוויון בבריאות, יחד עם שר הבריאות יעקב ליצמן וחבריי העומדים איתי בראש השדולה לשוויון בבריאות, ח"כ שמולי, ח"כ גרמן, ח״כ חנין, ח״כ גילאון וח״כ מועלם, אמרתי כי מערך שירותי הסיעוד כיום אינו שוויוני וחוטא לאזרחנו הוותיקים.


הזכות לטיפול ואשפוז סיעודי היא זכות אדם יסודית המהווה חלק מהזכות לבריאות ומהזכות לקיום בכבוד.כולנו נהיה קשישים יום אחד. 1 מ 4 מאיתנו כנראה יזדקק לטיפול סיעודי. כיום קיימת חובת השתתפות של בני המשפחה במימון האשפוז הסיעודי והדבר יוצר פער על בסיס המצב הכלכלי. אם יש לך- מה טוב, אך אם אין לך- אתה ובעיקר המשפחה שלך תקרסו תחת הנטל הכלכלי! 

בשבועות הקרובים, כאשר מתחיל להתגבש התקציב, חשוב לדאוג שהרפורמה בשירותי הסיעוד תביא בשורה ובעיקר הסדרה של הנושא החשוב הזה. אני אהיה שם לעשות הכל כדי שזה אכן יקרה.  הנה תמונה מהאירוע:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%9C%20%D7%AA%D7%A9%D7%9C%D7%97.jpg

 

 

אלי ויזל הלך לעולמו

 

אלי ויזל ז״ל הקדיש את כל חייו כדי שאנחנו לא נשכח. מפעל חייו מזכיר לכל אחד מאיתנו יום יום מדוע היה על העם היהודי לקחת גורלו בידיו, לזכור ולא לשכוח, אך גם לפעול ולבנות חיים, ולהקים את מדינת ישראל.

ועדת פרס נובל כתבה על ויזל שהוא "שליח לאנושות, שבמאבקו להשלים עם חווייתו האישית של השפלה מוחלטת, בשילוב עם עבודתו המעשית למען השלום, העביר מסר רב עוצמה של שלום, כפרה וכבוד אנושי". זה היה ויזל.

לכתו של אלי ויזל היא אחת האבדות הגדולות ביותר לעם היהודי. אני שולח את תנחומי למשפחתו ומבקש להתנחם בכך שמפעל חייו ומפעלי ההנצחה הרבים שבנה, יישארו הרבה דורות אחריו. יהי זכרו ברוך.


מוזמנים לצפות בהצעה בנאומי לזכרו במסגרת הצעה לסדר שיזמתי בכנסת כשהלך מאיתנו:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%9C%D7%9A%20%D7%9C%D7%A2.jpg

 

 

על הצעת החוק שלי: להאכיל תינוקות? כן, ללא בזבוז ובאופן בריא ומדויק

 

הצעת החוק החדשה שלי נולדה בלשכתנו בכנסת, לאחר ששתי עוזרותיי בוסתן ונורית חזרו מחופשת לידה. הן שמו לב לכך שמי שמאכילים את תינוקם בתחליף חלב אם מפסידים מאות שקלים בשנה! שכן אריזות התחליף חלב מגיעות עם כפית אחת גדולה, ללא סימון וללא יכולת להכין כמויות קטנות או מדויקות, ולכן נזרקות לפח מנות רבות, בשווי כספי רב, וזאת מעבר לעובדה שייתכן והתינוק לא יקבל בדיוק את המנה לה הוא ראוי.

 

הצעת החוק שלי תחייב לאפשר את היכולת להכין כמות מדויקת, תסייע למשפחות לחסוך הרבה מאוד כסף, ולתינוק לקבל את המנה שמגיעה לו.  אני אמשיך להילחם ולפעול נגד יוקר המחיה, על כל צורותיו, גם ובעיקר שזה נוגע לגידול ילדינו.

 

הנה כתבה שפורסמה על החוק ב"ממון" של ידיעות אחרונות:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%AA%20%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%9C.jpg

 

 

ממשלה תבוסתנית המשקרת לציבור ולעצמה.

 

צפו בנאום תקיף שנשאתי במליאה, הרבה אחרי חצות הלילה, על ממשלה ימנית, הכי ימנית שהייתה בישראל. ממשלה שחוטאת לעתיד שלנו אך אפילו לאידאולוגיה שלה, כזו שלא עשתה שום מהלך אמיץ. כזו שטוענת שעבאס הוא לא פרטנר אך רצה ומחזקת את החמאס. תחליטו מה אתם, אמרתי, ובעיקר תפסיקו לשקר לציבור, ולעצמכם.

צפו בנאומי התקיף בנושא:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A0%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99%20%D7%94%D7%AA%D7%A7.jpg

 

 

יום בריאות האישה הבינלאומי

אני לא יודע אם זה משמח או מעציב, אך הייתי הח"כ הגבר היחידי שנאם במליאה נאום לרגל יום בריאות האישה הבינלאומי. ביום זה מציין העולם את הנושא מתוך הכוונה שבריאות הנשים היא ייחודית, וזקוקה למחקר ומשאבים ייחודיים לה. 

מוזמנים לצפות בנאומי בנושא בכנסת: 

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%9E%D7%A0%D7%99.jpg

 

 

שקיפות בוועדת שרים? הגיע הזמן!

 

רוב ניסיונות החקיקה מגיעים מהאופוזיציה. גם כי אכפת לנו יותר, כי אנו טובים יותר, וגם כי חצי מהקואליציה הם שרים וסגני שרים שלא מחוקקים. חקיקה היא אחד מהכלים המעטים שיש לנו. עם זאת, לצערי כמעט אף חוק המגיע מהאופוזיציה אינו עובר. חוקים טובים, חוקים ללא עלויות גבוהות למדינה, חוקים חברתיים למען כלל הציבור. זו כנסת שנייה בה אני מכהן ומעולם ועדת שרים לחקיקה לא אישרה חוק שלי, וניסיתי לא מעט, חוקים חשובים, טובים וענייניים. 

 

אני לא מאלה שיתחנפו ויתרפסו בפני הועדה, ולא פעם העדפתי להעביר לח"כ אחר מהאופוזיציה שיוביל חוק טוב שלי, כי טובת הציבור חשובה יותר. צפו בשאלה שלי לשרת המשפטים, מדוע פוסלים המון חוקים רק כי הגיעו מהאופוזיציה, והכי חשוב, למה אין שקיפות בוועדת שרים לענייני חקיקה? למה היא פועלת כמו מאפיה הפועלת במחשכים? צפו בשאלתי לשרת המשפטים איילת שקד:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A6%D7%A4%D7%95%20%D7%91%D7%A9%D7%90.jpg

 

 

לחשוף ומיד את חומרי החקירה שנאספו על חברי הכנסת והשרים

 

השבוע דרשתי נחרצות ממבקר המדינה ומהכנסת להורות על חשיפה ופרסום מיידי של כלל החשדות הפלילייםשנאספו כנגד חברי הכנסת והשרים. איסופם היזום של החומרים, שמריח קצת "שטאזי", והסתרתם מהציבור ומהח"כים היא אסורה, לא מוסרית ואף מהווה אפליה חמורה כנגד אזרחים מן השורה שכנגדם ממוצים ההליכים מיד. אי חשיפת החומר מהווה עננה שחורה מעל כלל חברי וחברות הכנסת ויש בה טעם לפגם. אני דורש לחשוף הכל - וטוב מוקדם מאשר מאוחר.

מוזמנים לצפות בנאומי התקיף בנושא, מול מבקר המדינה ומול המליאה:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%97%D7%A9.jpg

 

 

הסברה ועוד הסברה

 

השבוע נפגשתי בכנסת עם כ50 מנהיגים צעירים מכל העולם, יהודים וקתולים, שנפגשו בירושלים כדי לדון בערכים ובאתגרים המשותפים מול קיצוניות דתית בקהילות שלהם. הסמינר הבין- דתי נערך בשיתוף פעולה עם ועדת הוותיקן ליחסים עם העם היהודי ועם הוועידה היהודית הבינלאומית לייעוץ בין דתי. יש לנו לא מעט חיכוכים וסכסוכים, מבחוץ ומבפנים, אך בהחלט אפשר להיות גאים במדינה שלנו המכבדת ומעניקה חופש דת לכל אזרחיה.

 

הנה תמונה מהמיפגש:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A2%20%D7%A0.jpg

 

 

מוזמנות ומוזמנים ללחוץ ולקרוא על המפגש המרתק, גם באתר הכנסת:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%92%D7%99.jpg

 


מפגש עם עיתונאים מהעולם

 

השבוע נפגשתי עם קבוצת עיתונאים בכירים אותם אירחתי בכנסת. סקרנו את המצב הפוליטי, בארץ ובאיזור, ודנו ארוכות בסכסוך הישראלי פלסטיני. חשוב להשמיע את הקול שלנו, קולה של האופוזיציה, וגם להסביר נכוחה ובאובייקטיביות את האתגרים והסכנות בפניהם עומדת ישראל. יש צמא אדיר לשמוע קולות שונים מישראל. חשוב שיכירו בחו"ל את עמדת הממשלה מחד אך גם שידעו שיש ציבור גדול בישראל שמחכה וחותר לתהליך מדיני ולפתרון הסכסוך. 

 

הנה תמונה מהמיפגש:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%9E.jpg

 

 

מפגש עם הארגון הפרו ישראלי הגדול ביותר בסקנדינביה.

 

כן יש כזה, צריך רק לחפש, לטפח ולשמור על קשר. השבוע אירחתי את חברי הארגון Med Israel for fred (MIFF), ארגון חשוב וגדול שבין מטרותיו, הבנת המציאות בישראל ותמיכה בישראל, הסברה, מאבק בניסיונות הדה-לגיטימציה והBDS, תוך חתירה לשתי מדינות. מתאים לי בול. הקשר איתם והעבודה שהם עושים חשובה מאוד, דווקא שם, במדינות סקנדינביה. נפגשתי איתם לפגישה ממצה, ארוכה ומעניינת. הנה תמונה מפגישתנו:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%99%D7%A9%20%D7%9B%D7%96.jpg

 

 

יאללה הפועל קטמון!

 

ולבסוף - תאחלו לי מזל טוב, אני שוב, אחת ממאות הבעלים המאושרים והגאים של קבוצת הכדורגל הכי מעניינת, החי חברתית והכי יפה בישראל – הפועל קטמון! חידשתי את המניה והמנוי שלי השנה שוב, ועשיתי זאת בלב שלם ובגאווה גדולה. קבוצת הפועל קטמון הירושלמית והאהובה שלנו, מהווה דוגמא ומופת ליישום ערכים שאנו מאמינים בהם. 

 

הפועל קטמון היא הסטרט-אפ החברתי-ספורטיבי הכי מרגש שקרה לנו פה, היא מופת לסולידריות, אחווה וניהול חברתי משותף - הפועל קטמון, קבוצת כדורגל, בבעלות  אוהדיה, ביחד ומכל הלב. גאווה. אז נפגש ביציע – ואני מזמין גם אתכן ואתכם, לרכוש מנוי, להצטרף ולהיות חברים במועדון המרגש הזה!

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%99%20%D7%99.jpg

 

 

זהו להשבוע, אני מזמין אתכן ואתכם לעקוב, להתעדכן ולשמור על קשר גם בדף הפייסבוק שלי, לחצו כאן והצטרפו אליי.

 

זהו, אני מזמין אתכן ואתכם לעקוב, להתעדכן ולשמור על קשר גם בדף הפייסבוק שלי, לחצו כאן, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי, והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים!שלכם בחברות ובברכה חמה לשבת שלום,

 

ח"כ חיליק בר

סגן יושב ראש הכנסת

מזכ"ל מפלגת העבודה

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית