ח'כ איתן ברושי בדיון על דו'ח מבקר המדינה על יישום חוק המל"ל וההתמודדות עם המשט הטורקי: 'עץ ששותלים עקום לעולם לא יגדל ישר'

בתמונה עם סגן ראש המל"ל לשעבר אל"מ במיל' איתמר יער וראש המל"ל לשעבר אלוף במיל' פרופ' עוזי ארד

ח"כ איתן ברושי בדיון על דו"ח מבקר המדינה על יישום חוק המל"ל וההתמודדות עם המשט הטורקי: "עץ ששותלים עקום לעולם לא יגדל ישר"

 
ח"כ איתן ברושי חבר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, השתתף בדיון בוועדה שעסק בדו"ח המבקר על יישום חוק המל"ל וההתמודדות עם המשט הטורקי. ברושי קרא לוועדה, למבקר המדינה ולגופים הנוספים ללמוד פעם אחת ולתמיד את הלקחים המופקים בדו"ח וליישמם. כמו כן הוא אמר שיש למנות ראש חדש למל"ל בהקדם האפשרי.

  
ח"כ ברושי: "עץ ששותלים עקום לעולם לא יצמח ישר. מפרשת ההשתלטות על ספינת המרמרה ועד להסכם הפיוס שנחתם עם טורקיה חזינו ברצף תקלות המחייבות הסקת מסקנות והפקת לקחים. כפי שנמסר על ידי מבקר המדינה, קיימים גם דו"חות נוספים מהשנים האחרונות בנושאי צבא וביטחון, אבל לאורך השנים נדמה שאין הפקת לקחים ולימוד מסודר של הדו"חות. משהו בסיסי פה לקוי בהקשר של למידת הדו"חות ויישומם. האזרחים לא יכולים לישון בשקט בידיעה שהלקחים מופקים ומבוצעים. מאז ששימשתי מ"פ בגולני במלחמת יום כיפור, קשה לי להשתחרר מאינסוף התקלות, הכשלים ודו"חות הביקורת שנשאלת השאלה לשם מה כותבים אותם אם לא בשביל לתקן את הטעון תיקון וליישם את המסקנות. מדובר פה בחיי אדם ואין להקל ראש בכך".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית