ח'כ איתן ברושי מקדם משאל עם בישראל בנוגע לשאלה של שתי מדינות לשני עמים או מדינה אחת דו-לאומית
לאחר משאל העם בבריטניה יוזם ח"כ איתן ברושי את קידומו של הרעיון אותו הציע כבר לפני מספר חודשים - משאל עם שיכריע בסוגייה של שתי מדינות לשני עמים או מדינה אחת דו-לאומית.

 
לדעתו של ברושי ישראל זקוקה להכרעה עכשיו ביחס לעתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון, האם היא רוצה להיות מדינה יהודית דמוקרטית או מדינה דו לאומית, הכלי לקבלת החלטה כזו הוא פשוט - מה שטוב לדמוקרטיה הבריטית יכול להיות טוב גם לדמוקרטיה הישראלית. בממלכה הבריטית חשבו שקיום משאל עם הוא רעיון טוב בהכרעות מהותיות. גם מדינת ישראל צריכה משאל עם עכשיו, לא ניתן להמתין לבחירות הכלליות וניתן לשאול שאלה פשוטה את הציבור מה הוא בוחר.

 
ח"כ ברושי:"חובתנו כחברי כנסת, וכחברים במפלגת המחנה הציוני המאמינה בשלום ובצדק, לפעול ולרכז את כל המאמצים על מנת להוביל את מדינת ישראל לעתיד טוב יותר. אסור להעניש את עצמנו. גם אם אין פרטנר ונראה שהסיכוי להסכם עוד רחוק, צריך להוביל עוד מהלך שיאפשר בבוא העת היפרדות ושמירת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, אחרת תהיה סכנה גדולה להמשך המפעל הציוני ודמותה של המדינה. משאל עם הוא הדרך הנכונה לשתף את הציבור בהכרעה המשפיעה על כל אחד מאתנו. יותר ויותר גורמים מצטרפים לרעיון והוא יובא לדיון בכנסת בהקדם . פניתי ליו"ר המחנה הציוני הרצוג, וליו"ר הסיעה ח"כ מיכאלי על מנת שיעלו את הנושא לדיון בישיבת הסיעה הקרובה".

 
http://goo.gl/t6dwLMמסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית