הכנסת הצביעה בעד להפוך להצעה לסדר את הצעת החוק של ח"כ איתן ברושי לביצוע שינוי בצווי מכס החלים על מוצרי מזון ושינוי במע"מ – באישור ועדת הכספים תחילה בלבד
הכנסת הצביעה בעד להפוך להצעה לסדר את הצעת החוק של ח"כ איתן ברושי לביצוע שינוי בצווי מכס החלים על מוצרי מזון ושינוי במע"מ - באישור ועדת הכספים תחילה בלבד.

 
ברושי: "הפקידות באוצר כובלת את ידי הח"כים ומשרדי הממשלה ואסור שזה יימשך. הכוח של שר האוצר ומנכ"ל משרדו והפקידים להחליט לבד בנושאים אלו, פוגע בסמכות הכנסת ובתפקידה כמפקחת".

 
הכנסת הצביעה בעד להפוך להצעה לסדר את הצעת חוק חוק מסי מכס ובלו (שינוי התעריף) (תיקון - שינוי התעריף למוצרי מזון), התשע"ו-2016, אותה יזם ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) ועליה חתומים גם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביתן וח"כים נוספים מהקואליציה והאופוזיציה.

 
בנאום חריף תקף ברושי את משרד האוצר ואמר " שר האוצר ואנשיו יכולים להעלות ולהוריד מכסים ומע"מ, צעדים אשר משפיעים על האזרחים במיליארדים רבים, מבלי שהם מביאים את הנושא לאישור ודיון מקדים בוועדת הכספים של הכנסת - הגוף שאמור לפקח עליהם. השיקולים שמנחים אותם נשארים בחדר הסגור שלהם, ואף אחד מלבדם לא יכול להביע דעה." עוד הוא הוסיף ש"כנבחרי ציבור, יש לנו חובה ציבורית להקטין את עריצות האוצר ואת הסמכות הבלעדית של שר האוצר בנושא שינוי מכסים ומע"מ, כיוון שהכוח של שר האוצר ומנכ"ל משרדו והפקידים להחליט לבד בנושאים אלו, פוגע בסמכות הכנסת ובתפקידה כמפקחת. דמוקרטיה היא שיטת השלטון במדינת ישראל, אבל בשנים האחרונות התחזק שלטון הפקידים. זה מסוכן לדמוקרטיה, מסוכן לציבור ובוודאי שלא בריא למדינה. הגיע הזמן להחזיר את הפקידות למקומה הראוי. הגיע הזמן לחזור לסגנון ונוהל שיפסיקו את היותם של חברי הכנסת חותמת גומי".

  
בזמן הנאום אמר ברושי שהפקידות באוצר כובלת את ידי הח"כים ומשרדי הממשלה ואסור שזה יימשך. ברושי קשר את ידיו כדי להדגים זאת וננזף על ידי יו"ר הדיון ח"כ עמאר.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית