בעקבות הצעתו של ח"כ ברושי – גפני יפנה לממשלה על-מנת לבחון מימון ישיר של התשלום הרבעוני הנוכחי וכן בדרישה לרכז את כל הסמכויות בנושא ניצולי השואה תחת קורת גג אחת
בעקבות הצעתו של ח"כ ברושי - גפני יפנה לממשלה על-מנת לבחון מימון ישיר של התשלום הרבעוני הנוכחי וכן בדרישה לרכז את כל הסמכויות בנושא ניצולי השואה תחת קורת גג אחת

 
היום נערכה ישיבת המשך של ועדת הכספים של הכנסת שיועדה לקידום העברת התשלום הרבעוני הנוכחי לכ-9,200 ניצולי שואה קשיי יום. הרשות המסייעת לניצולי השואה מטעם האוצר מוכנה בתמיכתו לחזור ולהלוות לחברה להשבה את סכום המענק (כ-30 מיליון שקל), כיוון שזו טוענת שקופתה ריקה בגלל מחלוקת משפטית על הפשרת עודפיה המושקעים במניות, בתנאי שתחתום על התחייבות להחזיר את ההלוואה אחרי הפשרת ההשקעות. עם זאת, החברה להשבה מסרבת וטוענת שכספים אלה שמורים ליורשי הנכסים, למרות שהוסכם בהתחייבות שהכסף לא יבוא על חשבונם.

 
ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) הציע לפנות לממשלה ולבקש לקדם הצעת החלטה לאלתר שבה תקבע הממשלה כי הכסף עובר לניצולים. "אחרי כל-כך הרבה דיונים, מה שצריך כעת זה לפנות לממשלה, שכבר בישיבתה הקרובה ביום ראשון, תקבל החלטה על הקצאת הסכום והעברתו לניצולים".

 
בעקבות הצעתו של ברושי, הודיע בסוף הדיון יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני כי יפנה לממשלה על מנת לבחון מימון ישיר של התשלום הרבעוני הנוכחי כבר בישיבת הממשלה הקרובה, וכן בדרישה לרכז את כל הסמכויות בנושא ניצולי השואה תחת קורת גג אחת, ממשלתית.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית