ח'כ חיליק בר: הכנס שלי לצעדת השוויון בכנסת, יום העלייה, למען המילואימניקים, ילדי תימן, אוספים מזון, שומרים על צה״ל, פוגשים את הציבור, ויש הנהגת משמרת!

hilik cover facebook with blue ribbon.png

לחצו כאן, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי, והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים!

 

על הכנס שלי לצעדת השוויון בכנסת, חוק יום העלייה שלי, למען המילואימניקים, ילדי תימן,  אוספים מזון, שומרים על צה״ל, שר החוץ של אירלנד, פוגשים את הציבור בכל החזיתות, פעילות מפלגתית, ויש הנהגת משמרת צעירה!

 

 

צעדת השוויון הגיעה לכנסת!

 

באירוע מוצלח וחשוב ביותר, אירחתי השבוע בכנסת את צועדי ויוזמי צעדת השוויון בראשות ראש עיריית ירוחם, חברי מיכאל ביטון. זה היה כנס חשוב ומעורר תקווה והשראה, אך בעיקר הוא היה קריאה לפעולה. כ-200 משתתפים, ראשי רשויות וארגונים חברתיים, ועדי הורים, מועצות התלמידים, תנועות נוער, יחד עם שרים, ראשי ועדות בכנסת ולמעלה מ-30 ח"כים, הגיעו למפגש הארוך והחשוב שיזמתי כיו"ר שדולת הכנסת לחיזוק הפריפרייה בשיתוף עם השדולה לצדק חלוקתי בראשות הח״כים יוסי יונה ממפלגתנו, מיקי זוהר, ואורלי לוי שהיא שותפתי ללא מעט מעשים בכנסת.  

 

אנחנו לא סין ולא הודו, במדינה קטנה של 500 ק״מ מצפון ועד דרום, אסור בכלל שתהיה פריפריה! כילד שנולד וגדל בפריפרייה, אני יודע היטב מהו קיפוח על בסיס חברתי וגיאוגרפי. ילד באופקים, בירוחם, בצפת ובקריית שמונה, צריך וחייב לקבל אותן ההזדמנויות כמו ילד ברמת גן או גבעתיים. נקודה. זה הכל עניין של סדרי עדיפויות. צפו בקטעים נבחרים מדבריי באירוע:

 

pica sirton shdula.jpg


צעדת השוויון כזכור, החלה ביום שלישי שעבר (14.6) כאשר עשרות אמיצים ואמיצות, ראשי רשויות מקומיות מהפריפריה, פעילים וראשי ארגונים חברתיים, נוער, תלמידים וסטודנטים, אישי ציבור ואזרחים מן השורה יצאו למסע בן שבוע מירוחם לירושלים, בדרישה לשוויון בחינוך וברווחה. בישראל של 2016, עצוב שצריך לצעוד בשביל שוויון.


הנה כמה תמונות מהאירוע:

 

pica
shadula 1.jpg

pica shdula
2.jpg

pica shdula 4.jpg

pica shadula 6.jpg

pica shdula 3.jpg

 

והנה הנשיקה החמה במיוחד שקיבל ממני מיכאל בסיומו של האירוע המוצלח!

 

pica
bitton hilik.jpg 


חוק חדש שלי, וחג חדש נולדו בישראל - יום העלייה!

 

אני שמח וגאה שהחוק שלי, אותו הובלתי כבר מהכנסת הקודמת, עבר ונכנס לספר החוקים של מדינת ישראל, החוק ייצר חג חדש וחשוב: יום העלייה. לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, יעוגן בחוק יום שיוקדש כולו לעולים החדשים והוותיקים בישראל, תוך חגיגת תרומתם העצומה של העולים והעלייה לבנייתה של המדינה, לחיזוקו של העם ולפיתוח הארץ. יום העלייה יצוין מעתה בכל שנה בכנסת, במערכות החינוך, במוסדות המדינה ובכוחות הביטחון.

במדינה אשר נבנתה על עלייה, ציון יום העלייה חייב להיות חלק בלתי נפרד מהיותה. העלייה הפכה למרכיב בלתי נפרד ויסוד בזהותנו הציונית והדמוקרטית וציון יום זה כמועד מיוחד במוסדות המדינה בכלל ובמערכת החינוך בפרט יתרמו לתחושת הגאווה וההוקרה כלפי העולים ויחזקו את העושר התרבותי והחברתי שלנו כמדינה שנבנתה מקיבוץ גלויות. העלייה היא הגשמת החלום הציוני וחוק זה יתרום לשילוב העולים בהווה ולקריאה לעוד עלייה בעתיד.

 

הנה דברים שאמרתי לאחר שעבר החוק שלי בכנסת:

 

pica yom haaliya.jpg

 

 

למען המילואימניקים ומשפחותיהם

 

אימונים ושירות מילואים הם נדבך חשוב מאוד בביטחוננו, אבל זימון לשבוע מילואים דווקא בסוף אוגוסט, חודש ללא מסגרות לילדים, בתי-ספר, גנים ואפילו קייטנות, הוא מיותר, לא מתחשב ובהחלט ניתן לשינוי. הצטרפתי לחיילים ששלחו מכתב מחאה לשר הביטחון ולרמטכ"ל ובו כתבו כי: "בנות ובני הזוג והמשפחות שלנו לא 'אשמות' ולא צריכות לשלם את המחיר על חוסר ההיגיון בזימוני המילואים". שלחתי מכתב דחוף בנושא לשר הביטחון כולל הצעה לסדר לדיון בכנסת. אני מקווה כי הצבא ושר הביטחון ייענו לעתירתי הדחופה בנושא, וטוב מוקדם מאשר מאוחר. הנה כתבה בנושא מ"ידיעות אחרונות":

 

pica katava miluim.jpg 

 

ילדי תימן החטופים – חסיון וביזיון.

 

דברים נוקבים, קשים ומהלב אמרתי השבוע על פרשיית ילדי תימן החטופים. את הביזיון-חיסיון הזה על המידע יש לסיים ומיד. על האמת (הקשה כנראה) לצאת לאור ולסיים את אחת הסאגות הכואבות וקורעות הלב והמשפחות, תרתי משמע, בתולדות המדינה והחברה שלנו. הנה דבריי השבוע בכנס שהיה בנושא בכנסת:

 

pica yaldey teman.jpg

 

עם שר החוץ של אירלנד – שנלמד מהם משהו?

 

״לא פשוט להתגבר על דמוניזציה והסתה של מאות שנות סכסוך. זה ממש קשה. אבל עשינו זאת. זה אפשרי, ובסוף זה גם משתלם״, כך אמר לי שר החוץ של אירלנד, צ'רלס פלנאגן, בפגישה שקיימתי איתו בהובלת היו״ר יצחק הרצוג.

הייתה פגישה מרתקת ומלמדת. הסכסוך בצפון אירלנד היה בן מאות שנים, אחד המדממים, האלימים, והקשים ביותר. נדרשו הרבה אומץ ומנהיגות להתגבר על עשרות קשיים ומכשולים שהיו שם. שנלמד מזה משהו? בקרוב אצלנו? אני כאן כדי לוודא שגם היום הזה יגיע. בע״ה, ובעזרתנו. הנה תמונה שלי עם שר החוץ האירי:

 

pic
ireland fm.jpg


די לזריקת טונות של מזון ראוי למאכל לפח!

 

בישראל נזרקות לפח 16 מיליון ארוחות חמות בשנה! כך קובע הדו"ח הלאומי לאובדן והצלת מזון שפורסם בתחילת השנה. מאז כניסתי לכנסת, לפני למעלה משלוש שנים, אני פועל למען נושא הצלת המזון, ביחד עם ארגון "לקט ישראל". הצעת החוק שלי ושל חברתי ח"כ אורלי לוי, חוק עידוד הצלת מזון, עברה בעמל רב קריאה ראשונה והיא צפויה לעבור לוועדה להמשך תהליך החקיקה. חוק זה ייתן פתרון של ממש וישים קץ להרבה חוסר ואף רעב באוכלוסיות מוחלשות בישראל.

 

צפו בשאלתי בנושא לשר האוצר כחלון במסגרת שעת שאלות בכנסת:

 

pica sheela kahlon.jpg

 

 

לא ניתן שצה"ל שלנו יהיה שק החבטות של אף אחד!

 

״מתאם הפעולות בשטחים וצה"ל מנהלים מדיניות מעשית ואג'נדה פוליטית משלהם – המתפ"ש מתנהל כמו מדינה בתוך מדינה״ - דברים חמורים אלה אמרה אורית סטרוק, חברת הכנסת לשעבר, בדיון בוועדת החוץ והביטחון בה אני חבר. נדהמתי, חברת כנסת לשעבר מאשימה את הצבא בחתרנות ובאי אמירת אמת. זה מקומם, זה מסוכן ולא ניתן לזה לעבור בשתיקה. לפני שמאשימים את הצבא בחתירה ו"ניהול מדיניות", כדאי לזכור שלראש הממשלה ושר הבטחון אין מדיניות, וזה שורש הבעיה.


מוזמנות ומוזמנים לקרוא את הכתבה ולצפות בעימות שלי בנושא עם סטרוק:

 

pica struk imut.jpg

 

 

נפגשים עם הציבור 1: התנדבות, תקווה והשראה! 

 

מקצוע הציני שלנו בפוליטיקה, כבר קשה להתרגש מהרבה דברים. אבל כשעמדתי מול כ- 1,000 צעירות וצעירים מעוררי השראה ותקווה מהשירות הלאומי והאגודה להתנדבות, אני מודה שהתרגשתי. החברה הישראלית עומדת בימים אלה מול אתגרים עצומים, מבפנים ומבחוץ, ומתנדבי השירות הלאומי, אשר בחרו להקדיש תקופה כל כך משמעותית בחייהם ולהתנדב למען החברה בישראל, עומדים בגאון מול האתגרים הללו.  אותם מתנדבות ומתנדבים מובילים את חזית העשייה החיובית, את הרוח הטובה, רוח ההתנדבות והנתינה, את קרן האור, את העדפת המאחד על המפלג, את כל היופי שיש בחברה הישראלית. מי ייתן שימשיכו גם בחייהם הבוגרים להיאבק עבור חברה צודקת יותר, מאוחדת וטובה יותר.

 

אלו מקצת הדברים אותם אמרתי באירוע של האגודה להתנדבות בראשות ירון לוץ, אליו הוזמנתי לדבר. לצפייה בחלק מנאומי בכנס לחצו כאן. הנה תמונה מהאירוע:

pic
aguda hitnadvut.jpg

 

נפגשים עם הציבור 2: תלמידים היום, אזרחים מחר

 

שמחתי כאשר הוזמנתי להיפגש עם תלמידי בית הספר היסודי "בן גוריון" במזכרת בתיה. הופתעתי לטובה מכמה הם יודעים ובעיקר מכמה הם רוצים לדעת. הייתה לנו שיחה פתוחה ונעימה על עבודת הכנסת, חברי הכנסת, ועל עוד מגוון רחב של נושאי אזרחות. חשוב להיפגש עם הציבור, בכל הגילאים, גם אם הם לא מצביעים, הרי אלו אזרחי המחר שלנו. תודה אישית לראש המועצה מאיר דהן שנכח לאורך כל המפגש שלי עם תלמידי המועצה.

 

הנה תמונה מהמיפגש:

pica mazkeret batya.jpg

 

 

נפגשים עם הציבור 3: ערב שבת עם שינשינים בירושלים

 

ערב שבת עם ש״שינים (שנת שירות) של "החלוץ" (הקומונות של דגניה, ניר עוז וניצנים) בסניף העבודה בירושלים! נפגשתי איתם לשיחה ארוכה על חברה, מדינה, עבר, הווה ועתיד. איזה צעירות וצעירים מדהימים ואידיאולוגים יש לנו, תקווה והשראה אמיתית. הנה תמונה מפגישתנו:

 

pica shinshinim.jpg

 

עכו מגיעה לכנסת

 

שמחתי להיפגש עם חברותינו וחברינו מסניף עכו, נהריה והסביבה, בהובלת חברי הטוב אליעזר גרינברג מזכיר הסניף, יו"ר המפלגה הרצוג, יו"ר הסיעה מרב וח"כ בהלול, תושב עכו. משלחת של מלמעלה מחמישים חברות וחברים הגיעה מעבו והאזור לכנסת. דיברנו על המפלגה, על הדרך המשותפת, על הקשר החשוב בין חברי המפלגה לנציגיה בכנסת ועל הפעילות הימיומית שחברות וחברי הסיעה שלנו עושים. זה נכון, אנחנו בימי אתגר לא פשוטים, אך יש לנו מפלגה נהדרת עם עשרות אלפי חברים מסורים ונהדרים. אם נפעל יחד, נשוב, נתחזק ונעשה את מה שנועדנו לעשות – להחליף את השלטון! הנה תמונה מפגישתנו בכנסת:

 

pica acco knesset.jpg

 

 

המשמרת הצעירה בירושלים

 

מפגש מרתק היה לי כאשר הוזמנתי לברך בישיבה הראשונה של המשמרת הצעירה של ירושלים בראשות יאיא פינק. המפגש נערך בעין רפא, יחד עם חברינו היקרים מהכפר, יו"ר הוועד הצעיר והמוכשר עלא ברהום ומוחמד גיסו. יחד עם משפחתם וחבורת הצעירות והצעירים הנהדרת, הם אירחו לארוחת שבירת צום הרמאדאן, לשיחה כנה על דו קיום, ועל חיים ופעילות משותפים במפלגה ובכלל.

 

דווקא עכשיו, בתקופה בה הגזענות והאלימות מרימות את ראשן, המפגש הזה חימם לי ולכולנו את הלב. רק ביחד נצליח לבנות פה חברה צודקת וחיים משותפים ונורמליים. תודה על האירוח, ותודה ליו"ר המשמרת החדש יאיא פינק. הנה תמונה מהמיפגש:

 

pica mishmeret yerushlayim.jpg

 

 

מזל טוב לחברינו אלי רקח!

 

אלי רקח, האיש, החקלאי, המנהיג והתופעה חגג 69. יחד עם עשרות חברים טובים, חגגנו לו יומולדת בביתו הפתוח והנדיב של חברי היקר בועז כספי בנתניה. אלי הוא חבר אמיתי, איש שפיו וליבו שווים, כזה שלא חושש להגיד הכל, תמיד ויישר בפנים. בגלל זה אני אוהב אותו. מזל טוב אלי, תישאר כמו שאתה ותמשיך להוות מצפן חשוב בנושאי ההתיישבות, החקלאות, אהבת הארץ ועוד. שיהיה רק במזל טוב!

 

pica eli
rakach 1.jpg

 

 

ו... בחרנו הנהגת משמרת צעירה!

 

זהו, אחרי תהליך ארוך, מפרך וייצרי, בחרנו הנהגת משמרת צעירה חדשה, מאות צירות וצירים, ראשי משמרות צעירות מקומיות ויושבת ראש חדשה למשמרת הארצית, יעל סיני – מברוק ובהצלחה!

 

אתמול, במהלך יום הבחירות והרבה טרם תוצאות הבחירות, אמרתי שהמפלגה והמשמרת הצעירה כבר ניצחו, ושאני מבטיח שתהיה לנו יו"ר משמרת צעירה מצויינת ומשמרת מדהימה ומוצלחת! אני מכיר את שתי המתמודדות, נעמה לזימי ויעל סיני שנים רבות ממש. שתיהן מנהיגות חברתיות אמיתיות, וזו בהחלט גאווה אמיתית שאלו מנהיגות הדור הבא שלנו!

 

pica mishmeret.jpg

 

אני גאה מאוד בשתי המועמדות על מערכת בחירות נקייה והוגנת. גאה במאות ואלפי הפעילות והפעילים הנמרצים המעורבים בבחירות ורואים במפלגה בית! אני גם גאה במפלגה שלנו, שיודעת לפתח מנהיגות צעירה איכותית, מסורה ואידיאולוגית ולתת מקום של כבוד לצעירים ולצעירות, לשנות, להשפיע ולהוביל! זה לא קורה בכל מפלגה בישראל – האמינו לי.

 

יעל, שיהיה לך המון בהצלחה! אני מקווה ומאמין שחברות וחברי המשמרת יידעו כעת להתאחד ולהתרכז במטרה ובמשימה החשובה – לסייע לנו להחליף את השלטון במדינה ולפעול למען כלל אזרחי ישראל! שיהיה להן ולכולנו בהצלחה!

 

זהו, אני מזמין אתכן ואתכם לעקוב, להתעדכן ולשמור על קשר גם בדף הפייסבוק שלי, לחצו כאן, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי, והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים!


שלכם בחברות ושבת שלום,

 

 

ח"כ חיליק בר

סגן יושב ראש הכנסת

מזכ"ל מפלגת העבודה

 

 

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית