ח'כ איתן ברושי נפגש עם משה בר סימן טוב, מנכ'ל משרד הבריאות

ח'כ ברושי עם משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות

נפגשתי עם משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות מאז חודש יולי אשתקד לפגישת עבודה והיכרות. מדובר באיש מקצוע צעיר, רציני ומוכשר והמנכ"ל הראשון שאינו רופא - מה שעשוי אולי להפוך דווקא ליתרון.

 
סיפרתי לו על ביקורי בבתי חולים בפריפריה והתרשמותי שהמצב שם אינו מספק, ולפעמים אף לא ראוי. אמרתי לו שיש לדאוג להכין מפת עדיפויות לנושא הבריאות ולתת עדיפות וקדימות לאזורי הפריפריה שם המרכזים הרפואיים משרתים יישובים ואזרחים רבים, אך פעמים רבות סובלים ממחסור ברופאים או ציוד רפואי מתקדם. יש לתקצב באופן עודף אזורים אלו על פני מרכז הארץ אשר שופע במרכזים רפואיים מתקדמים, רופאים, ציוד רפואי, תקציב ותרומות. הפניתי את תשומת לבו לכך שרופאים בכירים אשר מבקשים לעבור לפריפריה, בין אם כדי לחזור לכור מחצבתם, או מסיבות ציוניות או כאלו ואחרות, נתקלים בקשיים בקבלת מענקי עידוד ותקנים כדי לפתוח מחלקות. בנוסף, קיימת בעיה של בנייה מתמשכת ואיטית של אגפים חדשים כמו למשל בבית חולים העמק בעפולה, כיוון שהאוצר משחרר לכך את הכסף בהדרגה. ביקשתי שינסה למצוא פתרון שיאיץ את הבנייה ולדאוג לשיתוף פעולה ותיאום בין בתי החולים בפריפריה. גם בתי הסיעוד בקיבוצים נתקלים בקשיים כיוון שיש חוסר תיאום בין ביטוח לאומי למשרד הבריאות סביב ההצטרפות לקול קורא שפורסם.

 
המנכ"ל אמר לי שהתפרצתי לדלת פתוחה ונעשו כבר צעדים ראשונים ומשמעותיים בנושא, כמו מפה המגדירה מהי פריפריה לפי בתי חולים וגיאוגרפית וגם מענקים המועברים לפריפריה, תוספת כסף לקופות החולים על כל מבוטח מהפריפריה, תכנית חמש שנתית לבתי החולים ועוד.

 
הסכמנו שמערכת בריאות חזקה, טובה ואיכותית היא תנאי הכרחי ושיקול מכריע למעבר של אנשים למגורים בפריפריה, הסובלת מתוחלת חיים נמוכה יותר. אמרתי לו שיראה בי שליח שלו ושותף בכנסת לקידום הנושא.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית