ח'כ חיליק בר: על כאב, דמוגרפיה, לא מפחד מציר סמוטריץ-יוגב, הסוף לגזל מהציבור, הצעת החוק שלי בבגרות באזרחות, האחיות בבית ספר, אופק ב"ש, שבועות שמח ועוד!

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%96%D7%9B%D7%9C%20%D7%95%D7%94%D7%97%D7%9B%20%D7%94%D7%A0%D7%99.png

 

לחצו כאן, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי, והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים!

  

 

על ימי כאב ואתגר, על הדמוגרפיה, לא מפחד לומר לסמוטריץ-יוגב את האמת בפרצוף, הסוף לגניבה מהציבור, הצעת החוק שלי נכנסה לבחינת הבגרות באזרחות(!), על האחיות בביתי הספר, על ירושלים, סין, דנמרק וגרמניה, על אופק באר שבע, פרס וולף, מברוק לאיילת וחג שבועות שמח!

 

 

חברות וחברים, שותפיי לדרך,

 

 

ימי כאב ואתגר


ימים לא קלים עוברים עלינו, של שכול ותפילה לשלום הפצועים לאור טרור ניפשע שמכה בנו שוב, בליבה של תל אביב. למחרת הפיגוע סיירתי במתחם שרונה, ממש במקום בו היה הפיגוע, נפגשתי עם הנוער המופלא שלנו, עם תושבים רבים ועם רבבות מעם ישראל, שבאו מכל הארץ, לבכות, להזדהות לחזק ולהתחזק. להעביר מסר שיש לנו עם חזק שלא ניתן יהיה לשבור. כוחות הביטחון, האזרחים הערניים ומאבטחי המתחם עשו רבות כדי לנטרל האירוע ומגיע להם תודה גדולה על כך.

 

לפלשתינים אני אומר: עליכם להחליט אם אתם רוצים לחיות כאן לצידנו או במקומנו. אם במקומנו: תדעו שזה לעולם לא יקרה, ולנצח נחיה שנינו על חרב. אם לצידנו: מוטלת על שנינו החובה לנסות ולהגיע להסדר קבע ולשלום. לממשלת ישראל אני אומר: לעולם לא יהיה שקט ללא הסדר מדיני, זהו אינטרס ישראלי ולא רק פלשתיני. עלינו להתגרש גירושים בהסכמה מהפלשתינים ולסיים את החתונה הזו איתם. כפי שיש ותמיד צריך שלישראל יהיו טילים חכמים ומדוייקים, ראוי שתהיה לישראל גם מדיניות מדוייקת וחכמה, ואין לנו. הנה תמונה מביקורי אתמול במתחם שרונה:

 

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%9D%20%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94.jpg

 

 

מדינת ישראל לא יודעת כמה תושבים יש בשטחי C ביהודה ושומרון.

 

 

זה מביך ובעיקר מדאיג. בדיון בו השתתפתי השבוע בוועדת החוץ והביטחון (דיון לא מסווג) בנושא היבטים דמוגרפיים ביהודה ושומרון, נציגי המתפ״ש (מתאם פעולות בשטחים) שהיו בוועדה הודו במבוכה כי אין להם נתונים לגבי מספר הפלשתינים החיים ביו״ש ואמרו ״אנחנו לא יודעים כמה פלשתינים ישנם בשטחי C״.

 

הם מעריכים כי ביהודה ושומרון חיים 2.93 מיליוני פלשתינים. כמעט פי שניים מטענות שונות בימין כי חיים שם רק 1.7 מיליון. זאת לדבריהם רק על אוכלוסיה ״רשומה״ ולא על אוכלוסיה ״נוכחת״. וזה כמובן לא כולל את ערביי מזרח ירושלים (לפחות 320 אלף). זאת מול 407 אלף יהודים החיים שם (לפי נתוני מועצת יש״ע). פרופ׳ סרג׳יו דלה-פרגולה המומחה הגדול בתחום נתן ניתוח מעמיק וחתם במשפט: ״בשורה התחתונה לא יהיה רוב יהודי בארץ״.

 

"ישראל יודעת כמה טנקים יש לצבא הסורי וכמה טילים מצויים בידי חיזבאללה, אך לא כמה פלשתינים תחת אחריותה ביו״ש״, אמרתי בועדה והוספתי: ״הפלשתינים כבר הצהירו שהדמוגרפיה היא הנשק המרכזי שלהם במאבק נגד ישראל. הם כנראה יודעים על מה הם מדברים. ראוי שממשלת ישראל תפסיק לטייח ולטמון הראש בחול ותאמר לאזרחי ישראל את האמת הכואבת בפנים". ההיפרדות לשתי מדינות לאום היא הכרח ציוני ולאומי דחוף וראשון במעלה. ראו דבריי בועדה:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A2%D7%9E%D7%A9%20%D7%90%D7%99%D7%95%D7%A9.png

 

 

לא מפחד להתעמת עם הימין הקשה ולומר לו את האמת בפרצוף. נקודה.

 

 

באותו השבוע, ובאותו הנושא הדמוגרפי שדיברנו עליו בועדה, התעמתתי עם ציר סמוטריץ-יוגב, מבכירי הימין הקשה שמוביל אותנו למדינה דו לאומית, ואמרתי להם האמת המרה בפנים: "האג'נדה המסוכנת וההזויה שלך ותוביל לחיסול הרוב היהודי במדינת ישראל ולסופו של החזון הציוני", אמרתי לח"כ סמוטריץ' בעימות סוער בערוץ הכנסת. אמרתי לו שהוא מתבלבל וששנינו בעצם בעד מדינה פלסטינית. אני בעד מדינה פלסטינית מפורזת וקטנה לצידנו, ואילו הוא סמוטריץ' בעד מדינה פלסטינית גדולה אחת מהירדן ועד הים, כי זה מה שיקרה פה בעוד 50 שנה אם נלך בעקבות חזונו המשיחי למדינה דו-לאומית. ושלא יספרו לכם סיפורים. צפו בעימות שלנו בערוץ הכנסת:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A7%D7%A9%D7%94%20%D7%9C%D7%95%20%D7%9C%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%99.jpg

 


דברים דומים וללא שום הנחות אמרתי לח"כ מוטי יוגב בעימות שערכנו בערוץ הכנסת בנושא. אין ברירה, צריך לומר להם ולכל עם ישראל את ההשלכות של קיפאון מדיני, של חתונה קתולית עם הפלשתינים ושל אי היפרדות מהם. בלי להתבלבל ובקול ברור. הנה העימות שלי עם ח"כ יוגב מהבית היהודי.

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%92%D7%A8%D7%A4%20%D7%91%D7%99%D7%95%D7%A9.jpg

 

 

חלאס עם הגזל מהציבור! חוק העודף שלי. הסוף ל 9.99 ₪ ?

 

 

חלאס! נמאס. אני באמת מקווה שהפעם הממשלה תסיר את התנגדותה מהחוק החשוב הזה שלי. נמאס מהקומבינות על גב הציבור, מהגזל מהחלשים, מתקנות שלא ממומשות, ומגניבת כסף מהצרכנים ללא סיבה. אחרי נאום תקיף שלי במליאה, הממשלה ביקשה לדחות ההצבעה בשלושה שבועות כדי לשקול תמיכה בחוק - קיבלתם! מקווה שתעשו את המעשה הנכון ותתמכו הפעם. זה הכסף של הציבור, ושל כולנו. לחצו על התמונה מטה כדי לצפות בנאומי על החוק בכנסת:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%97%D7%90%D7%9C%D7%A1.jpg

 

 


הצעת החוק שלי "חבר הכנסת ה-121 נכנסה לבחינת הבגרות באזרחות!

 

 

כבוד! הצעת החוק שלי ״חבר הכנסת ה121״, נכנסה השנה לבחינת הבגרות באזרחות. הצעת החוק ההיסטורית שיזמתי יחד עם חברי ח״כ יואב קיש מהליכוד, מאפשרת לציבור בישראל להציע חוקים, ולערב את הציבור בחקיקה בישראל לראשונה בתולדות המדינה. זו הצעה תקדימית וחשובה. 

 

השבוע, תלמידים ומורים רבים ובראשם חבריי הטובים, המורה התותח לאזרחות יעקב קיסוס (חבר ועידה), והתלמיד המוכשר טל פאנץ׳(נוער עבודה), שלחו לי את השאלה מתוך הבחינה בהתרגשות! רוצה להודות גם לחברי המוכשר דוד מגן שהיה חלק מרכזי בהשראה להצעה. אני מקווה שהתלמידים ענו נכון על השאלה בבחינה. עכשיו רק נותר להעביר את ההצעה החשובה בכנסת. הנה תמונת השאלה מתוך הבחינה:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A4%D7%A8%D7%A7%20%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%99.jpg

 

 

יום ירושלים

 

 

עוד כנער צפתי בפנימייה בירושלים, נשבעתי כי ירושלים תהיה ביתי. ואכן לפני 17 שנים ״עליתי״ מצפת לירושלים ללמוד באוניברסיטה העברית, העתקתי לשם את חיי, ומאז היא בית, לי לרעייתי ולילדיי, הירושלמים דור ראשון. אני אוהב את העיר הקסומה, החשובה והמורכבת הזו, שמחתי לשרת אותה כחבר מועצת העיר ירושלים משך 5 שנים ואני גאה לשמש היום כיו״ר השדולה למען ירושלים בכנסת.

 

השבוע התכנסנו בשדולה, יחד עם עמיתיי לראשות השדולה מסיעתנו ח"כ אראל מרגלית וח"כ נחמן שי, יחד עם ראש העיר, חברי מועצה, ח"כים ואוהבי העיר. שוחחנו על הבעיות הקשורות לבירתנו האהובה, ובעיקר על כיצד לפתור אותן. כמו כן זכיתי לייצג את הכנסת כיו"ר הכנסת בטקס הממלכתי בגבעת התחמושת, יחד עם נשיא המדינה וראש הממשלה. אני מאחל לעירי האהובה את כל הטוב האפשרי ביום חגה. יום ירושלים שמח, לירושלים שלנו, ולכל אזרחי ישראל.

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%99%D7%95%D7%9D%20%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C.jpg

 

 

פגישות מדיניות, הסברה וקשרי חוץ, והיו הרבה.

 

 

השבוע היה עמוס בפגישות הסברה וקשרי חוץ. אמש, בהזמנת היו"ר הרצוג, נפגשנו עם טריה לארסן, לשעבר שליח מטעם ראשי האו"ם למזה"ת וסגן מזכ"ל האו"ם, מהאנשים היותר מעורבים בעבר בנושא המדיני ובניסיונות פתרון הסכסוך הישראלי-פלשתיני. דנו ארוכות במצב המדיני, ובצורך להגיע להסדר של היפרדות בינינו לבין הפלשתינים, כמו גם בהזדמנויות האזוריות המיוחדות שנוצרו לאחרונה בשכונה המזרח תיכונית. הנה תמונה מפגישתנו.

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A4%D7%92%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%AA%20%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA.jpg

 

 

סין, הייטק ומיעוטים

 

 

סין היא מעצמה אדירה וכוח משמעותי באסיה ובעולם כולו, כלכלית, דמוגרפית ומדינית. השבוע נפגשתי בכנסת ובמפלגה עם שתי משלחות מסין. הראשונה, משלחת של יו"ר הועדה לענייני מיעוטים בפרלמנט הסיני, אותו אירחתי במפלגה. מדהים לחשוב שלמעלה משמונה אחוזים מהסינים הם מיעוטים. שוחחנו שיחה ארוכה על המיעוטים בישראל אל מול אלו בסין, על המשמעויות של כל מיעוט ועל היחס של כל מדינה למיעוטיה. הנה תמונה מפגישתנו.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A1%D7%99%D7%9F%20%D7%9E%D7%A2%D7%A6%D7%94.jpg

 

 

 


המשלחת השנייה הייתה של אנשי הייטק, יזמים ואנשי עסקים בכירים מסין, שבאו ללמוד על ישראל, להתרשם, ליצור חיבורים חדשים, ולקדם את יחסי ישראל-סין, בשלל המישורים. דיברנו על שלום כלכלי, מושג שטבע נשיאנו לשעבר שמעון פרס והסינים מסתבר מכירים היטב. דנו על החשיבות הרבה בהשקעות באזורנו, בחשיבות התיירות מסין (אמרתי שנסתפק ב1% מהסינים כתיירים בשנה :) ), ועל השקעות שיקדמו את ישראל, ושיובילו אולי ליצירת שיתוף פעולה אזורי. הנה תמונה מפגישתנו.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A9%D7%9C%D7%97%D7%AA%20%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%94.jpg

 

 

 

יום למחרת פגשתי יחד עם חברתי ח"כ מיכל בירן את יו"ר הפרלמנט של דנמרק. מיכל משמשת כיו"ר אגודת הידידות ועושה עבודה נפלאה. שוחחנו ארוכות על יחסי דנמרק ישראל, ועל המזרח התיכון הבוער. סקרנו את תכניתנו המדינית והצעותינו לפתרון. מעבר לכך הודנו ליו"ר הפרלמנט הדני על חלקה של דנמרק בהצלת יהודים במהלך מלחמת העולם השנייה ופעולתה של המחתרת הדנית. הנה תמונה מהפגישה:

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%9C%20%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%A7%20%D7%99.jpg

 

 

 

באותו שבוע אירחנו יו"ר המפלגה ואנכי במפלגה את נשיא קרן פרידריך אברט העולמי יחד עם מנהלי הקרן ונציגים בכירים מהקרן העולמית. קרן אברט היא שותפה אמתית של מפלגת העבודה בכל הנוגע לקידום ערכינו הסוציאל דמוקרטיים בארץ ובאירופה וכן שותפה כנה ופרגמטית לניסיון לפתור את הסכסוך. הקרן גם תומכת בפעילות הצעירים שלנו ועושה עבודה חשובה (נקווה שהממשלה לא תוציא אותם מחוץ לחוק לאור פעילותם המבורכת). בתמונה: יחד עם נשיא הקרן, היו"ר הרצוג, ח"כ שי וחברות הועדה לקשרי חוץ זהבה פייפל ומאשה שיינדורף.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%90%D7%A9%D7%94.jpg

 

 

 

תא אופק בן גוריון

 

 

איזה כיף היה לפגוש את חברי תא אופק בן גוריון שהגיעו לכנסת, קבוצה גדולה של מעל 30 סטודנטיות וסטודנטים שהגיעו ליום של לימוד, פגישות וכיף, עם ח"כים מהסיעה ובוועדות השונות. לקבוצה שנפגשה איתי סיפרתי שהתחלתי את דרכי הפוליטית בתא אופק באוניברסיטה העברית, תא שעמדתי בראשו בשנת 2000, ושאלו היו שנות פעילות מופלאות ומעצבות, וגם דרך מצוינת להשפיע, לשנות ולהוביל. החבר'ה המצוינים שלנו בתאי אופק משפיעים ועושים יום יום בקמפוסים רבים ברחבי הארץ. אני גאה שבשנותיי כמזכ"ל תקצבתי את פעילות הסטודנטים יותר מאי פעם בעבר, נמשיך ונתמוך בהם – הם העתיד שלנו! הנה אני וחברי התא שבאו למשרדי בכנסת:

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%AA%D7%90%20%D7%90%D7%95.jpg

 

 

 

מעניק את פרס קרן וולף היוקרתי

 

 

כבוד גדול באמת ניתן לי השנה לארח במשכן הכנסת, לצד כבוד נשיא המדינה ריבלין ושר החינוך בנט, את טקס הענקת הפרס החשוב והשני היוקרתי בעולם אחרי פרס נובל - פרס וולף. הפרס הוא איננו רק אחד החשובים והיוקרתיים בעולם בתחומי המדע והאמנות, הוא גם ניחן ביכולת נבואית של ממש, כי לא מעט מחתניו וכלותיו זכו לאחר מכן בפרס נובל. בנאומי בטקס הענקת הפרס אמרתי, כי גם לאחר התגליות האחרונות של שדות הגז בים, המשאב העיקרי של מדינת ישראל היה ונותר, ותמיד יהיה, המוחות הנפלאים של אזרחיה! אני באמת מאמין בזה. הנה תמונה מהטקס:

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%A7.jpg

 

 

 

שאלה לשר החינוך על אחיות בית הספר

 


כולנו זוכרים את אחות בית הספר, אליה רצנו לקבל טיפול כשנפלנו בבית הספר או כעמדנו בתור לחיסון, או סתם כשרצינו תשומת לב. זה היה מוסד חשוב והכרחי. בבתי ספר רבים אין היום אין את זה, אין אחות קבועה. האחיות היום הן עובדות קבלן ברובן שמטפלות כל אחת בכ 10-15 בתי ספר כל אחת, והיחס בהתאם (לא באשמתן כמובן). כיצד יתכן שבבתי הספר, בהם ילדנו מבלים את מרבית זמנם, וללא השגחתנו הצמודה, אין מענה לשעת רפואי בסיסי, לשעת חירום או שגרה? זה מחדל של ממש. השר בנט הבטיח לחזור אליי עם תשובות. אני אמתין. צפו בשאלתי בנושא לשר החינוך בנט, מבטיח לעדכנכם בהתפתחויות:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94%20%D7%9C%D7%91.jpg

 

 

מברוק לאיילת נחמיאס ורבין!

 

 

ברכות לח"כ איילת נחמיאס-ורבין על קבלת "אות הפרלמנטר" מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה. איילת היא חברה טובה ויקרה, אך בעיקר חברת כנסת פעילה ונמרצת, ויחד עם צוותה המסור היא עובדת קשה למען הציבור. אני גאה להיות חלק מסיעה שחברותיה וחבריה מצליחות ומצליחים (ועוד מהאופוזיציה), להשפיע ולקדם סדר יום חברתי כלכלי צודק לטובת כלל אזרחי המדינה. כמי שנבחר בעצמו לח"כ השני החברתי ביותר בכנסת, אני יודע להעריך את העבודה הקשה אף יותר. אז מזל טוב איילת יקרה! הנה תמונה מהטקס:

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%95%D7%AA.jpg

 

 

ולסיום, מבקש לאחל לכם, לכן ולבני המשפחה היקרים, חג שבועות שמח, חג לבן, מאושר, טעים ונעים, חג של משפחה, של שקט ושל ביכורים טובים, לכולנו, כעם, כמדינה וכמשפחות. הנה תמונה יפה של בתי הקטנה אוריה, אמנם רק בת שנתיים וקצת, אבל כבר מדגמנת לכולכם ברכת חג שבועות שמח!

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%97%D7%92%20%D7%A9.jpg

 

 

 

זהו להשבוע, אני מזמין אתכן ואתכם לעקוב, להתעדכן ולשמור איתי על קשר גם בדף הפייסבוק שלי, לחצו כאן עשו לייק לעמוד שלי והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים! 


שבת שלום לכולם,

חג שבועות שמח, 

 

 

ח"כ חיליק בר


סגן יושב ראש הכנסת

מזכ"ל מפלגת העבודה 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית