ח'כ חיליק בר: הסכמות בעבודה? נקווה. על הפגישה עם ראש ממשלת צרפת והיוזמה הצרפתית, על ברל כצנלסון, ועוד...

hilik cover facebook with blue ribbon.png

 

הסכמות בעבודה? נקווה. על הפגישה עם ראש ממשלת צרפת והיוזמה הצרפתית, על ברל כצנלסון, כשבנט צדק, מצילים חיים, על הקונגרסמן המוסלמי הראשון ועל ראש הממשלה הספרדי הראשון, על הרצל, ול"ג בעומר שמח!

 

חברות וחברים, שותפיי לדרך,

 

הסכמות בעבודה??? השבוע מוניתי לנסות ולהגיע להבנות ולהסכמה סביב מועד הבחירות ליו"ר המפלגה, וזאת בין כלל הגורמים ובעלי העניין במפלגה. למרות שהתבדחתי עם חברים שבירכו אותי על המשימה ואמרתי להם שיש סכסוכים אזוריים שכנראה קל יותר לפתור, הרי שאני לוקח משימתי זו בכל הרצינות, ומציע גם לכל הנוגעים בדבר להבין שכדאי לכולנו להתכנס ולהסכים מעט. לא יזיק.

 

אני באמת סבור, כי ועידת מפלגה אליה נגיע מאוחדים לגבי התאריכים הפנימיים היא הכרח בימים אלו של מדון ושיח פנימי פוגע וחריג באי נעימותו, ובנזק האדיר שהוא גורם למפלגה. כדאי לנו להראות לציבור שאנו יודעים גם להסכים במפלגה הזו ולהראות מפגן של אחדות. זה חשוב. בעיקר בימים אלו.

 

הנה כמה כתבות שהיו בנושא בתקשורת: לחצו על הכתבה כדי לקרוא.

 

pic n katava ynet 1.jpg 

 

pic n israel katava hayom.jpg

 

pic n
jerusalem post labor.jpg

 

על היוזמה צרפתית ופגישה עם ראש ממשלת צרפת

 

העולם כולו בפריז דן בפתרון הסכסוך הישראלי-פלשתיני. ומי לא שם? ישראל והפלשתינים. נו, הגיוני כשזה נוגע לכך שאנו והפלשתינים לא פיספסנו שום הזדמנות לפספס הזדמנות כשזה נוגע לפתרון הסכסוך שלנו. בקיצור, התבוסתנות המדינית של ממשלתנו שוברת עוד שיא עצוב. על חשבוננו. השבוע, יחד עם היו״ר הרצוג וח״כ ליבני, נפגשנו לפגישה ארוכה ועניינית עם ראש ממשלת צרפת מנואל וואלס. יחד דננו ביחסים החמים ובשותפות עם צרפת מחד, במצב והקיפאון המדיני מאידך, וכן ביוזמה הצרפתית שיש לבחון ולא לבטל בהינף יד. כן שוחחנו על הצורך להיפרד מהפלסטינים לשתי מדינות לאום, כפתרון היחידי שיהיה טוב לשנינו. להם כפלשתינים, ולנו הישראלים, הרוצים לשמר ולחזק את  הרעיון והחזון הציוני (ועל החוזה הרצל עוד נדבר בהמשך). 

הנה תמונה מפגישתנו זו:

pic n ראש ממשלת 1צרפת.jpg 

 

על "משבר" בנט-ביבי והמזכיר לקבינט.

 

בנט צדק. זה לא קורה לו הרבה, אבל שזה כבר קורה, אפשר ורצוי לציין זאת לחיוב, ובעיקר שזה בנושא שבדמנו. תרתי משמע - דרישתו למנות מזכירות צבאית לקבינט הביטחוני, הגוף שמחליט על יציאה למבצעים ומלחמות. לצערי, בנט התקפל. ממש לא נפלתי מהכיסא שזה קרה, ובכלל נראה שההתקפלויות הפכו לספורט הלאומי במחנה הלאומי בזמן האחרון. חבל רק שההתקפלויות הללו הן על חשבוננו, כחברה וכמדינה.

 

הנה דברים שאמרתי בנושא בתכנית "ערב חדש" עם דן מרגלית בערוץ 1:

pic n tv erev hadash.jpg

פתיחת תערוכה לזכרו של ברל כצנלסון

 

כמזכ"ל מפלגת העבודה התרגשתי ממש לחנוך ולפתוח תערוכה לכבוד מורשתו של ברל כצנלסון - מענקי הרוח והעשייה המשפיעים ביותר של תנועת העבודה בפרט ושל הציונות בכלל. עבורי ועבור דורות שלמים של ציונים וסוציאל-דמוקרטים, ברל הוא ענק, מצפן ומורה דרך, שמשנתו היוותה את המסד הרעיוני לארגונה של מדינת ישראל. ואל תתבלבלו, משנתו במידה רבה רלבנטית היום לא פחות מאשר בימים ההם. 

 

אף שחלפו כבר יותר מ-70 שנה מאז הלך לעולמו, מפעל העשייה העצום של ברל ממשיך להשפיע על חייהם של כל ישראלי וישראלית ברמה היומיומית. תנובה, בנק הפועלים, סולל בונה וכמובן ההסתדרות - הם רק מספר דוגמאות, שכל אחת מהן מהווה לכשלעצמה מפעל חיים אשר הקמתו יכול למלא עשרות שנים של עשייה עבור אינספור אנשים. את כולם הקים ברל בעצמו, במו ידיו, יש מאין.


מנהיגותו, הגותו ועשיית של ברל חסרים לנו, בעיקר בימים אלו. התרגשתי במיוחד לפגוש אישה יקרה ואחייניתו של ברל, דיתה כצנלסון, ולשמוע ממנה ממקור ראשון על האיש שעבורה היה דוד ועבורי היה ונותר בגדר אגדה ומצפן רוחני.

הנה תמונות מפתיחת התערוכה, ויחד עם דיתה כצנלסון:

 

pic n berl katznelson.jpg

 

מנהיגות ישראלית בתפוצות 2016

 

״אתם יכולים להיות הלוביסטים הכי יעילים שלנו במגזר הכלכלי והעסקי, ובפרלמנטים השונים... בעיקר בימים אלו, של מאבק חריף ב BDS, אתם גם יכולים להיות המסבירנים הכי טובים שלנו מול הקהלים הכי קשים והכי מורכבים, כי אתם חיים בתוכם ואתם תמיד תבינו אותם טוב יותר מאיתנו בישראל. אני רואה בכם חלק בלתי נפרד מההוייה הישראלית - ומהאחווה הישראלית - אחווה שאין דומה לה בשום עם אחר, בשום מקום אחר ובשום מדינה אחרת.״

 

דברים אלו ועוד אמרתי מול מאות מנהיגים ומנהיגות ישראלים מרחבי העולם בפתיחת הכנס השנתי שלהם ״מנהיגות ישראלית בתפוצות 2016״

 

הנה תמונות מהאירוע:

 

pic n כנס ישראלים
בתפוצות.jpg

 

אני באמת סבור כי על מדינת ישראל לגבש תוכנית אמיצה וכנה מול הקהילות הישראליות החיות בחו״ל, לבדוק מחד כיצד מעודדים חזרה של חלקם ארצה, ומאידך, כיצד משמרים איתם ועם הדור השני והשלישי שלהם את הקשר, את האהבה ואת המחויבות לארץ ולמדינה, כמו גם כיצד מגייסים אותם למשימות הכל כך רבות שהם יכולים למלא באשר הם שם. זה נחוץ בעבורם, ובעבורנו.

 

יום עצמאות שמח לידידינו הגיאורגים!

 

כיו״ר אגודת הידידות הבין- פרלמנטרית ישראל-גיאורגיה, היה כבוד גדול לפגוש את דויד אוסופשווילי, יו״ר הפרלמנט של גיאורגיה וחבר אמת של ישראל, לקבוע צעדים פרקטיים לקידום היחסים בין שתי המדינות, וכמובן גם לאחל יום עצמאות 25 שמח לעם הגיאורגי! 

 

הנה תמונות מהמיפגש: 

 

pic n יור פרלמנט
גיאורגיה.jpg

 

גיאורגיה היא מדינה עם טונות של אהבה ומחויבות לישראל ועם אפס אנטישמיות. הם רואים בישראל מעין אחות גדולה ומודל להרבה דברים, והם גאים במיוחד ב 2,600 שנים בהן יהודים חיים בקרבם, ללא בעיות וללא רדיפות כפי שהיו במרבית המקומות האחרים. אמשיך לעמול ולחזק את הידידות בין שתי המדינות. לגיאורגים שבנינו, הנה כתבה שהייתה בנושא בטלוויזיה הממלכתית הגיאורגית:

 

"כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו"


היה לי חשוב ומלמד לקיים סיור ארוך ומעמיק במטה ״איחוד הצלה״, ארגון מתנדבים מדהים ויעיל להצלת חיים. פגשתי שם את הפסיפס הישראלי במלוא תפארתו. במטה, במוקד ובשטח עובדים יחדיו ובמרץ חרדים מכל הזרמים, ערבים, דרוזים, חילונים, דתיים לאומיים ועולים חדשים, שעושים לילות כימים ופועלים בהתנדבות מלאה, בכל הארץ, בכל שעה ובכל דקה. ושם הדקה מקבלת משמעות יתרה.

 

3,000 גיבורים וגיבורות, רופאים, חובשים ופרמדיקים, שמטרתם להגיע לחולה או לפצוע בזמן הקצר ביותר האפשרי ולהעניק לו או לה את הטיפול הראשוני ומציל החיים, והוא ממש מציל חיים. כ700 מקרי חירום רפואיים מטופלים כל יום (!) ומתנדבי איחוד הצלה המופלאים מגיעים למקום בזמן ממוצע של כ3 דקות (!), וכל זה תוך כדי שהם מוקפצים משגרת יומם ומוזנקים למקום על ידי מערכת מתוחכמת ומוקד חירום משוכלל. אני מצדיע להם על פועלם החשוב. הנה תמונה מביקורי שם:

 

איחודהצלה pic n.jpg

 

"תשטוף את העפר מהעיניים, בנימין זאב..."

 

שמחתי לדבר מול מאות בוגרות ובוגרי שנת שירות, מכל התנועות השונות, באירוע לכבוד יום הולדתו של חוזה המדינה שהתקיים במרכז הרצל בירושלים. הייתה זו שיחה פתוחה וכנה על ציונות, על מדינתנו היום לאור חזונו הרצל ועל מדינת היהודים. אני גאה בצעירות ובצעירים הללו, שמשקיעים מזמנם וממרצם ומקדישים את שנת השירות למען עשייה חברתית חשובה ומבורכת.

 

השגנו לא מעט ב68 שנות קיומה של המדינה ועלינו להיות גאים בכך. אך לא פחות חשוב להתבונן במה שיש עוד להשיג בכל אחד מתחומי חיינו, ויש הרבה. בחברה, בכלכלה, בשיוויון ובזכות לחיות בכבוד. הנה תמונה מיום הרצל בו נטלתי חלק:

 

יוםהרצל pic n.jpg

חשוב גם להזכיר, כי חזון הציונות של הרצל, שהיה ציוני אמיתי, דיבר על הבטחת עתידנו כאן, כמדינה דמוקרטית, עם רוב יהודי, ואני שמח שאני עמל ככל יכולתי למען הגשמת רעיון שתי המדינות, אשר מגשים את חזונו של הרצל הלכה למעשה.

 

הקונגרסמן המוסלמי הראשון

 

היום גם נפגשתי בכנסת עם חבר הקונגרס האמריקאי המוסלמי הראשון (!) קית' אליסון. הקונגרסמן אליסון פעיל מאוד בנושא פתרון הסכסוך הישראלי-ערבי ומארח כל שנה משתתפים ישראלים בתכנית המנהיגות New Story Leadership, אשר העוזר שלי גל רייך הוא אחד מבוגריה. קית' כאמור הוא חבר הקונגרס האמריקאי המוסלמי הראשון. הנה תמונה מפגישתנו, יחד עם גל:

 

pic n congresman.jpg

 

חבר קונגרס מוסלמי ראשון? לנו ראש ממשלה מזרחי ראשון!

 

מה אתם יודעים!? מסתבר שיש לנו ראש ממשלה מזרחי ראשון. באמת שלא חשבתי שהיום הזה יגיע מהר כל כך (כולה 68 שנים...). אך רק קוסם כמו נתניהו יכל להביא את היום במהרה מסתבר - במחי סטטוס אחד.

 

בסטטוס שפירסמתי אני בתגובה, הזמנתי את ביבי הספרדי החדש לארוחת קידוש שישי מזרחית מסורתית אצל משפחתי המורחבת בצפת.


הצעתי לו רק, שאולי בדרך לצפון, יעבור ויראה קצת איך רבים מאחיו ואחיותיו בני עדות המזרח (ולא רק הם כמובן) חיים בעיירות הפיתוח ושכונות המצוקה, שיראה את ההבדלים בהזדמנויות לתעסוקה, את הפערים בתשתיות, ובחינוך ובהשכלה. שיראה איך אנשים לא גומרים את החודש למרות שהם עובדים מצאת החמה ועד צאת הנשמה (אגב איזה קטע, גם לחלקם, בדיוק כמו לו, אין כרטיס אשראי).

 

חשבתי שאולי בנסיעה הארוכה לצפון הוא יראה שלא קל לחיות בפריפריה הצפונית (וגם בדרומית) בישראל, וזאת למרות ההבטחות הגדולות והמשופשפות קמפיינית של שלטון הליכוד בראשותו. לקריאת הסטטוס המלא שלי בנושא לחצו על התמונה.

 

pic n netanyahu sp1.jpg

 

ו... ל"ג בעומר שמח לעם ישראל!

 

ל"ג בעומר היה הזדמנות מצוינת לבלות קצת זמן איכות עם רעייתי וילדיי האהובים, והזדמנות לא פחות טובה להגשים חלום קטן, ולבנות עם בני הראל חץ וקשת כמעט מכלום (קנה במבוק, שיפודי עץ וגומייה) וללמד את הראל ואוריה על מהות החג וסמליו. אז היו לנו שיעור בחץ וקשת, קצת תפוחי אדמה ומרשמלו שרופים, שירים סביב המדורה ורוח נושבת קרירה, סלפי מצחיק וזמן משפחתי. מה צריך יותר בל״ג בעומר?


הנה תמונה מהערב הקסום (;

 

לגבעומר pic n.jpg

לסיום, אני מדגיש שוב, ימים לא פשוטים עברו עלינו. אבל כבר אמרתי בימים קשים בעבר, ואני מודיע זאת גם היום: אנחנו כאן כמפלגה כדי להישאר! להישאר לעוד הרבה מאוד שנים של השפעה ומאבק על אופייה ועתידה של מדינתנו היקרה. זוהי לא פריבילגיה, זו חובתנו, וזה יקרה. חשוב לזכור, כי בעיקר בתקופה קשה זו, הציבור מביט בנו ושופט. משימותינו הן רבות וחשובות, ויריבינו הפוליטיים הם מחוץ ולא מבית. על כולנו להתאחד מיד למען שיקום הבית, הרוח והתדמית. זה אפשרי וזה בידינו.

 

הנה דברים שאמרתי ברוח זו בראיון בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'. 

 

pic n hakol diburim.jpg 

 

הגיע הזמן לאופוזיציה אמיתית, חזקה ולוחמת!

 

ובהמשך לדברים שאמרתי קודם ולאור שהתרחש בשבועות האחרונים, אני מזמין אתכם/ן לקרוא מאמר שלי שהתפרסם השבוע בג'רוזלם פוסט, על הצורך להמשיך קדימה, להוביל אופוזיציה לוחמת, מאוחדת ואמיתית, ולהתמקד במטרה המשותפת והחשובה לכולנו: החלפת השלטון. הנה המאמר מטה. לחצו כאן לקריאת המאמר באתר הג'רוזלם פוסט.

pic n כתבה גרוזלם פוסט על אופוזיציה.jpg

 

 

זהו להשבוע. אני מזמין אתכן ואתכם לעקוב אחריי, להתעדכן ולשמור על קשר גם בדף הפייסבוק שלי, לחצו כאן והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים!

 

שלכם בברכת חברים,

 

ח"כ חיליק בר

 

סגן יושב ראש הכנסת

מזכ"ל מפלגת העבודה

 

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית