ח'כ איתן ברושי: מצטרף ליוזמה להמליץ על צביקה לוי "האבא של החיילים הבודדים" לפרס ישראל
 

ביום שני, (6/6/2016) קיבל צביקה לוי "האבא של החיילים הבודדים" אות הערכה בדיון המיוחד של שדולת החיילים הבודדים בכנסת. צביקה הוא בן וחבר קיבוץ יפעת. כל השנים הוא פעל בעידוד, בתמיכה ובשליחות הקיבוץ והתנועה ואנו גאים בו מאוד, מודים לו ומוקירים אותו על כך.

 
במשך 21 השנים האחרונות פעל צביקה באופן מסור ודאג לקליטתם ורווחתם של כ-18,000 חיילים בודדים ווידא שלא יחסר להם דבר. אני מצטרף ליוזמה להמליץ עליו לפרס ישראל.

 
בכל רגע נתון יש בתנועה הקיבוצית כאלף חיילים בודדים. אני רואה בכך מפעל חשוב ביותר. למרות השינויים בקיבוצים, החיילים יודעים שיש בקיבוץ לב פתוח ובית פתוח בשבילם לחזור אליו. חשוב לעודד לשירות פעיל ומשמעותי בצה"ל, השירות בצה"ל הוא חובה וזכות גם לנו, במדינת ישראל, וגם לצעירים יהודיים ברחבי העולם. ישראל חזקה היא חשובה וחיונית גם כאן בבית וגם לכל יהודי בתפוצות. הבעיה העיקרית בקליטתם של חיילים נוספים, היא דיור ואני קורא לממשלה לסייע בנושא ולמצוא פיתרון כך שהתנועה והקיבוצים יוכלו להמשיך לקלוט חיילים ואף להגדיל את המספר. נציגי צה"ל יודעים שהקליטה בקיבוצים היא איכותית, טובה וזולה יותר.

 
חשוב לא פחות שנדע גם להשאיר את אותם חיילים שהגיעו לישראל על מנת לשרת בצבא ולקחת חלק בחזון הציוני, גם לאחר סיום שירותם. זה לא דבר פשוט להגיע לארץ ללא משפחה, שפה ומשאבים כלכליים ולהתמודד פה עם יוקר המחייה ואתגרים נוספים. צריך לעשות מה שניתן כדי להקל על אותם חיילים גם לאחר שהם משתחררים משירותם הצבאי.

 
אני מאחל לצביקה החלמה מהירה, בריאות ועוד הרבה שנים של עשייה.
 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית