ח'כ ברושי: "מודה לשרים שהבינו את צרכי ההתיישבות ודחו את את הצעת החוק הפופוליסטית של ח'כ יונה לביטול ועדות הקבלה ביישובים הקהילתיים
היום  (יום א', 29.5) דחתה וועדת שרים לענייני חקיקה הצעת חוק לביטול ועדות הקבלה ביישובים קהילתיים בנגב ובגליל אותה יזם ח"כ יוסי יונה.  

 

הצעת החוק עלתה ללא תיאום מוקדם עם ח"כ ברושי, נציג ההתיישבות במפלגה ובכנסת, וראשי התנועות והמועצות האזוריות. ח"כ ברושי פעל בימים האחרונות בתיאום עם גורמי ממשלה וגורמים בהתיישבות כדי לסכל את הצעת החוק.

 
 ח"כ ברושי: "אני מודה לשרים שהבינו את צרכי ההתיישבות ודחו את את הצעת החוק הפופוליסטית של ח"כ יונה שנועדה אך ורק לפגוע במגזר ההתיישבות השנוא עליו ועל חבריו. דברי ההסבר של הצעת החוק היו כתב שטנה כנגד ההתיישבות כולה.עושה רושם שהוא לא ערך בדיקה לאחרונה באשר להרכב האוכלוסייה בהתיישבות, ואינו בקיא בנושא. פעם נוספת הוכח שיונה שייך לקבוצה הפוסט ציונית וגורם נזק למפלגת העבודה ולמחנה הציוני כולו. גם בימים הבאים אפעל ביחד עם חברים נוספים להידוק הקשר וחיזוק הברית בין המחנה הציוני וההתיישבות".


 בסוף השבוע פנה ברושי ביחד עם גורמים נוספים בהנהגת הקיבוצים והמושבים ליצחק הרצוג ולמירב מיכאלי על מנת להוריד מסדר היום, לפחות בכל הקשור למחנה הציוני, את הצעת החוק. בעקבות הפניות אמרו חלק מחברי הכנסת שחתומים על הצ"ח זו שהם לא הבינו במה מדובר וימשכו את חתימתם.

 
"אנשי ההתיישבות בכנסת דואגים ליישובים מכל האזורים בארץ וללא הבדלי מוצא, גזע ומין, בזמן שיוסי יונה דואג רק להגברת הקיטוב. מאז שהקים שדולה לצדק חלוקתי הוא לא עשה כלום בנושא. מוטב שבמפלגה ציונית ושורשית שהוקמה על ידי ההתיישבות לא יהיו חברים כאלו אשר לא מזדהים עם ערכים אלה. רק בבחירות האחרונות קיבלה המפלגה יותר מארבעה מנדטים מאנשי ההתיישבות - מצפון ועד דרום בעוד שח"כ יונה רק הרחיק מצביעים".


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית