חוק הדואר של ח"כ איתן ברושי עולה בראשון הקרוב לוועדת שרים לחקיקה - פיצוי כספי מהדואר במקרה והחבילה לא הגיעה בזמן
 

חוק הדואר של ח"כ איתן ברושי עולה לוועדת שרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב (29.5)

 
ביום ראשון הקרוב בוועדת שרים לחקיקה - פיצוי כספי מהדואר במקרה והחבילה לא הגיעה בזמן

 
ביום ראשון הקרוב (29.5) תעלה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק הדואר (תיקון - תקופה מרבית למשלוח דברי דואר) של ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) עליה חתומים 31 ח"כים מהקואליציה והאופוזיציה.

 
על פי הצעת החוק הדואר יהיה מחויב למסור תוך שבעה ימי עסקים מרגע הגעת דבר הדואר אל תיבת האיסוף/בדיקת מכס (למשל הזמנת מוצרים באינטרנט). לכל אזרח יתאפשר להגיש תלונה בעניין עיכוב בנושא באתר האינטרנט של הדואר. הדואר יחויב תוך ארבעה ימי עבודה מיום הגשת הבקשה לבדוק את התלונה. במידה והתלונה מוצדקת הדואר יפצה את האזרח בסכום הגבוה פי ארבעה מהמחיר שהדואר גבה עבור שליחת החבילה. סכום הגבוה פי ארבעה ממחיר השירות לפי בעל הרישיון איננו שרירותי אלא מהווה מנגנון חכם להצמדת הפיצוי לשווי השירות בסכומים נמוכים, בדרך כזו שהפיצוי יהיה כעשירית מקנס המקסימום בגין אבדה.

 
על פי החוק הקיים, סנקציות מוטלות רק במקרה של אבדן חבילה ולא במקרה של עיכוב במסירתה. לכן, למרות שיש הגבלה של שבעה ימי עבודה מקסימליים למשלוח, פעמים רבות לא עומדים שירותי הדואר בזמן שהוקצב.

 
הצעת החוק נולדה בעקבות עיכוב של משלוח דואר שנשלח אל ח"כ ברושי מהכנסת ובעקבות פניות שהגיעו אליו בנושא, ותלונות נוספות על הדואר שזכו לעיסוק תקשורתי בשנה האחרונות. ברושי מתגורר בקיבוץ גבת שבעמק יזרעאל והדואר הגיע לביתו רק כעבור 30 ימים.

 
ח"כ ברושי: "בהמשך לפניות רבות שהגיעו ללשכתי בנושא וגם מכיוון שלא פעם נתקלתי בעיכובים בקבלת הדואר ובשירות לא תקין, במיוחד ביישובי הפריפריה, הגשתי את הצעת החוק שבאה לעשות סדר בשירותי הדואר. יש צורך דחוף בהסדרה כוללת, תוך קבלת הדואר בזמן סביר מצד שירותי הדואר. כיום אין סנקציות ברורות בנושא ולכן יש להכיל מנגנון מסודר בו התושבים יכולים להגיש תלונות באופן מקוון ולקבל מענה תוך זמן סביר. אני מקווה שוועדת השרים לחקיקה ומשרד התקשורת יבינו את הצורך בחוק וחשיבותו עבור האזרח הקטן וישתפו פעולה בהעברתו בצורה מהירה וחלקה.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית