ח'כ מרב מיכאלי: להיות עם חופשי להניף את הדגל בארצנו
לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A2%D7%96%D7%91%D7%95%20%D7%90%D7%AA%D7%9B%D7%9D.jpg
 
חברות וחברים יקרות ויקרים,
 
זה הזמן הזה בשנה שבין ימי הזכרון הקשים והחגיגה הגדולה של יום העצמאות. זאת התקופה שבה אנחנו לא יכולות ויכולים שלא לחשוב על מאין באנו, אילו מחירים כבדים שילם העם שלנו בדרך הנה ולאילו הישגים מדהימים הצלחנו להגיע  ב-68 השנים של מדינת ישראל, עם כל הבעיות. 
 
מאז שהייתי קטנה תמיד התרגשתי מיום העצמאות, ספציפית מלתלות את הדגל על המרפסת ומזה שכל הארץ היתה מתקשטת ומתמלאת דגלים לקראת החג.
 
הדגל הזה, שהיה דגל התנועה הציונית והפך לדגל המדינה, היה בשבילי כבר אז מקור לגאווה, וסימל את כל מה שטוב בציונות: את הערבות ההדדית בין היהודים בעולם, את העוצמה שיש לה לשמור עלינו בארץ הזאת, שהיא המקום הבטוח לכל יהודייה ויהודי בעולם, ואת ההבטחה למדינה דמוקרטית, מכילה ונאורה, שעושה מקום לכל האזרחיות והאזרחים בה. זה הכוח של הדגל.
 
הדגל שלנו הוא לא "דווקא". הוא לא אמצעי ענישה, ולא כלי לניגוח פוליטי. כשמשתמשים בו ככה הורגים את הדגל. זאת זילות של הדגל. זילות של להיות ציוני.
 
אז עזבו אתכם מהפוליטיקה הזאת, ופשוט תניפו את דגל ישראל בחג העצמאות הזה. תניפו לא כי מישהו מכריח אתכן ואתכם, אלא כדי להראות לכל מי שעושה או עושה שימוש ציני ומתלהם בדגל של כולנו, כל מי שמשתמש בו כדי לקדם שנאה ופילוג, שהם לא יכולים לפגוע - לא בדגל ולא בנו. הדגל הזה הוא שלנו לא פחות מאשר הוא שלהם.  אם תשאלו את הרצל  - אולי אפילו יותר. ואין זו אגדה.
אני עושה הכל כדי שהדגל הזה יישאר שייך לכל אחת ואחד מאיתנו.
 
חג שמח,
שלכן ושלכם,
מרב.
 
 
 
/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png
/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית