ח'כ מרב מיכאלי: מי שמסית בערב שבת

 

לצפייה בסרטון לחצו על התמונה

/Pulseem/ClientImages/3320///vau,pho.jpg

 

 

ככה הסתיים כנס החורף הזה. אחרי מאבק חסר סיכוי (ליברמן לא התנגד, היינו 61-53) בחוק השעיית - הדחת - ח"כים, בלילה בלילה, כמו גנב, העביר נתניהו שני חוקי סיפוח. זה מייצג את כל הרע בממשלה הרעה הזאת.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///nnakv%20ngch.png

 

 

הנצחון בבג"צ בעניין הגז השבוע (ושוב כבוד לשלי ואיתן שהובילו אותו) הזכיר לנתניהו שהכנסת היא הריבון, לא הוא. אתןם יודעות ויודעים שכיו"ר הסיעה הגדולה באופוזיציה חלק גדול מהעיסוק היומיומי שלי הוא תיאום ותיווך בין כל סיעות האופוזיציה, אותה אני מרכזת, לבין הקואליציה. בכנס הזה הצלחנו בכוחות משותפים לנצח תשע הצבעות, חלקן משמעותיות ביותר. בשביל הפרופורציה, בשתי הממשלות הקודמות שלו נתניהו לא הפסיד אף הצבעה. סיכמתי את כנס החורף עם חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד ב"הכל דיבורים" ברשת ב'

 

לכבוד סיום הכנס תקבלו בשבוע הבא מייל שמרכז את כל ההישגים המרשימים של סיעת המחנה הציוני המצוינת. ביום רביעי, אחרי שבוע סחיטה שכלל לילה לבן של הצבעות, יצאנו, כל חברות וחברי  הסיעה לארוחת סיכום קלה, להתפזר לעבודה בפגרה באווירה אופטימית, בעבודה לקראת עתיד טוב יותר.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///xjhyv1.jpg

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A1%D7%97%D7%99%D7%98%D7%94%202.jpg

 

אני בטוחה שאתןם אתי ואתנו במאבק נגד קיצור עונשו של קצב, האנס שלא מודה בעבירות שלו, לא מתחרט ולא משתקם. כבר כשהופצה השמועה הבהרתי שזאת לא אופציה. מאז שהנושא עלה לכותרות שוב פנו אלי חלק מהן וסיפרו כמה האפשרות שישתחרר מדירה שינה מעיניהן.

השבוע, כשהתכנסה וועדת השחרורים בעניינו הסברתי בדיוק למה אצל אורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת וגם ביומן הבוקר בגל"צ.

 

מי שכן חזר בו השבוע הוא מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, שבדיון בוועדה למעמד האישה אמר שבניגוד למה שאמר לפני מספר שבועות, המשטרה בראשותו תמשיך לחקור תלונות אנונימיות שמתקבלות בתוך הארגון. חבל שאנחנו אלו שהיינו צריכות להזכיר למפכ"ל שבאותה רמה שהוא מחויב לשוטרים שלו, הוא מחויב גם לשוטרות ולכך שסביבת העבודה שלהן תהיה נקייה מהטרדות. קראו מה כתבו על הדיון הסוער בועדה למעמד האישה בוואלה ובמעריב.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%97%D7%91%D7%9C.jpg

 

 

ואם כבר מדברות על ניצול לרעה של כח, כמוכןם, גם אני התפוצצתי לקרוא לפני כמה שבועות שהמדינה ויתרה לעזבון סמי עופר על מיליארד ש"ח. מיליארד ש"ח! רק לחשוב מה היה אפשר לעשות בכסף הזה (הנה כמה מהרעיונות שלי). ועדת הכספים קיימה השבוע דיון בנושא, לדרוש תשובות ממי שמנהל את המיליארדים שהשאיר אחריו סמי עופר. אין לי שום דבר נגד עשירים או מצליחנים, אבל לא על חשבון אזרחיות ואזרחי ישראל. הפערים בין מי שיש לו למי שאין מסוכנים לעצם הקיום שלנו כחברה ואנחנו לא נפסיק להיאבק בהם. דיברתי על זה עם סיון כהן ב"הכל כלול", מוזמנים לצפות.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%90%D7%A8%D7%93%D7%99.png

 

 

מה שמפוצץ עוד יותר הוא שעדיין לא פתרו את משבר הקצבאות שניצולות וניצולי השואה לא מקבלות מהחברה להשבה. כבר קרוב לשנה שאני מייצרת דיונים בעניין בוועדות החוקה והכספים ולוחצת כמיטב יכולתי ויכולתנו והניצולות והניצולים כבר מעל חצי שנה בלי כסף!  

 

אז פניתי לדני עטר בהצעה שהקרן הקיימת תקנה את מניות החברה ותעביר את הכסף. דני, לשמחתי, נענה מיד, אבל כרגע המהלך תקוע בגלל גורמים בהסתדרות הציונית שמעכבים אותו. דיווחתי על כך לענת דוידוב בתכנית "איפה הכסף".

וזה בזמן שאנחנו ממשיכות את המאבק שלנו נגד פקודת המסים גבייה והעיקולים השערורייתיים שמתבצעים בחסותה. אני ממשיכה לקבל מאות פניות בנושא, הצטרפו גם אתןם למאבק וספרו לנו את הסיפור שלכןם לכאן.

 

הרבה מכןם כתבו לי בזמנו על הצעת החוק שלי למניעת כפייה מינית, אחרי שפורסמה ב"הארץ". ההצעה אמנם הוגשה, אבל יש עדיין הרבה מה לחשוב עליה ולשפר אותה. לשם כך כינסתי השבוע שולחן עגול של גדולי וגדולות המוחות בתחום - לא צחוק - מהאקדמיה, מהממשלה, מהפרקליטות, מהמשטרה וכמובן - ממרכזי הסיוע. היה מרתק. זה ודאי לא פשוט, אבל זה עוד צעד בדרך למטרה שלנו - עולם ללא פגיעה מינית, בוודאי לא במימדי המגיפה שהיא היום. זו מטרה שאפתנית, אבל כשחושבות על זה שרק לפני פחות מעשרים שנה עוד לא היה חוק למניעת הטרדה מינית, צריך לזכור שאנחנו רצות למרחקים ארוכים.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A2%D7%92%D7%95%D7%9C%20%D7%97%D7%A2%D7%92.jpg

 

 

רגע לפני שהכנסת מתפזרת, החוק שלי ושל עמר בר לב וניסן סלומיאנסקי, להעניש את מי שמטריד מוקדי חירום בטלפון, אושר בקריאה שלישית והוא עכשיו חוק בישראל. זה חוק שנולד מטראומה לאומית קשה, חטיפת שלושת הנערים, והלוואי שאף פעם לא נצטרך אבל אם אנחנו צריכות וצריכים סיוע של כוחות הצלה – הם חייבים להיות זמינים לנו. את מי שמטריד אותם בשביל צחוקים וכיף – צריך להעניש. צפו בדברים שאמרתי במליאה לפני שהחוק אושר, וזה מה שכתבו עליו.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%A2%D7%98%D7%9C%20%D7%A2%D7%9F%D7%95.jpg

 

 

השבוע הגעתי לניחום אבלים משפחתי והדבר הראשון שאמרו לי בו - דיברנו עליך כשנתן נפטר, על החוק שלך להובלת נפטרים. מסתבר שגם הם שילמו 2500 ש"ח כדי להעביר את נתן המנוח לקבורה. סיפרתי להם שבדיוק באותו בוקר קיימנו בוועדת העבודה והרווחה דיון ובו הובטח שבתחילת כנס הקיץ כבר יהיה מתווה מוסכם על כל הגורמים ככה שאף משפחה לא תצטרך שוב לעבור את הצער הכפול והמכופל הזה. הנה הדברים שאמרתי בדיון.

 

שדולת הנשים בישראל באה השבוע לכנסת לציין שלושים שנות פעילות. כמי שמלווה את השדולה כבר 15 שנה אני יודעת כמה לשדולה יש מניות רבות בחקיקה למען זכויות נשים, וככל שיש עוד הרבה הרבה עבודה לעשות, כדאי לעצור רגע ולהסתכל גם על ההישגים.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%92%D7%99%D7%9D.jpg

 

 

האם היית יוצאת עם גבר שמניק? לפני סיום, מזמינה אתכם להאזין לשיחה שלי עם דנה ספקטור ורן שריג המהממות. מדי פעם אנחנו נפגשים רדיופונית בשעת לילה מאוחרת ומדברים על כל מיני דברים,  - הפעם השיחה התחילה בגיל הפרישה של נשים, הצגתי להן את המודל שלי שהצגתי כבר לפני שנה בכנס של זהבה ושלי, והסתיימה בתהייה הזו של רן. הכנסת אמנם יוצאת לחופשה קצרה אבל אני ממשיכה לעבוד וכמובן לעדכן אתכןם, ומזמינה את כווווולן וכווווולם לבוא לפייסבוק ולאינסטגרם ולטוויטר שלי ולהיות גם שם בקשר, מחכה לכןם.

 

שבת שלום,

 

שלכן ושלכם,

 

מרב.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png

 

/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית