ח'כ עמר בר לב: צעד גדול בנושא שחשוב לכולנו
חברות וחברים,

 
אתמול אחרי שלוש שנות מאבק של ח"כ מיכל בירן ושלי כראשי השדולה לפנסיה הוגנת, הצלחנו להעביר הצעת חוק בקריאה טרומית בניגוד לעמדת הממשלה והקואליציה על פיה דמי הניהול המקסימאלים שגובות מאיתנו חברות הביטוח יחתכו בחצי.

 
לחלק מאתנו המאוגדים והמאורגנים או אלו שהכנסתם גבוהה, זה כנראה לא ממש משנה, כי ממילא חברות הביטוח לא גובות מאתנו את המקסימום. אבל דווקא את האוכלוסיות החלשות במשק והעובדים הלא מאורגנים, חברות הביטוח מנצלות עד השקל האחרון - עליהם החוק הזה עתיד להשפיע באופן דרמטי. התמורה לחסכון לפנסיה שלהם בעת הגיעם לגיל פנסיה תעלה במאות שקלים לחודש במקום לרווחי חברות הביטוח.

 
זה הישג משמעותי אך לא היחיד.

 
לפני שלוש שנים כשהציעה לי מיכל להצטרף להצעת חוק בנושא הפנסיה ומאוחר יותר להקים ביחד את השדולה, נושא הפנסיה לא היה כלל בשיח הציבורי. המאבק המתמשך שלנו בשנים האחרונות העלה את הנושא לסדר היום הציבורי והחקיקתי. נפגשנו לא מעט עם המפקחת על הביטוח באוצר, דורית סלינג׳ר, שאף אמצה לא מעט מהרעיונות שהעלינו בפניה למרות שלצערנו לא באופן מלא.

 
אבל המאבק ימשך (יש לנו "בקנה" עוד מספר הצעות חוק בנושא) ואני מאמין שאישור החוק הזה בקריאה טרומית יגרום לשר האוצר להציע הצעת חוק מקבילה "שלו", זהה לשלנו, שתעבור את כל מסלול האישורים בכנסת לטובת כלל אזרחי מדינת ישראל.

 
זאת גם הזדמנות לומר תודה לח"כ מיכל בירן שהכניסה אותי לעולם הפנסיה ולהבנה ולהכרות האינטימית שלי עם הנושא.

 
כאן מטה כתבה שפורסמה הבוקר בנושא בעיתון "ממון":

 

פורים שמח,

בידידות,

 

עמר בר-לב


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית