ח'כ איתן ברושי: מלחמת החורמה של הממשלה בחקלאים
מלחמת החורמה של הממשלה בחקלאים

 

הממשלה מרסקת את חקלאי ישראל על-ידי מדיניות עקבית של העדפת יבוא על פני תוצרת מקומית העדפת הסוחר על פני המגדל העדפת המתווך על פני היצרן.

 
ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) נימק היום את אי-האמון מטעם המחנה הציוני. במהלך הנאום במליאת הכנסת תקף ח"כ ברושי את התנהלות הממשלה והיחס כלפי החקלאים והחקלאות ואמר: "בממשלת נתניהו הפער בין הדיבורים למעשים גדול כמעט כמו פערי התיווך החזיריים שבין היצרן לצרכן בחלק מהמוצרים הטריים הפערים מגיעים למאות אחוזים! משק בית מוציא על פירות וירקות כ-450 שקלים בממוצע לחודש, שהם כ-12.5 מיליארד שקל בשנה החקלאים, לעומת זאת, מוכרים למשקי הבית פירות, ירקות והדרים בערך כולל של כ-6.1 מיליארד שקל בשנה! פער של יותר מ-100%! האזרחים משלמים כפול!"

 
ח"כ ברושי הוסיף כי: ומה יקרה אם פתאום מדינות שכנות ואחרות יחליטו שלא למכור לנו יותר תוצרת? רק לפני עשור דובר על הובלת מי שתייה מטורקיה תתארו לעצמכם מה היה קורה אם ארדואן היה יושב לנו על הברז".

 
ח"כ ברושי התייחס למשבר הקשה ביותר הפוקד את ענף החקלאות והחקלאים מאז קום המדינה ואמר: "מדיניות כושלת ופער בלתי נסבל בין דיבורים למעשים, הובילה למשבר הקשה ביותר בתולדות החקלאות הישראלית המשבר מאיים על היכולת של המדינה לספק מזון לתושביה ולאחוז בגבולותיה".

 
מצ"ב הנאום ממליאת הכנסת


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית