ח'כ ברושי: משרד החקלאות איבד את הקשר עם החקלאים
בעקבות החלטת האוצר להוריד מכסים על תוצרת חקלאות


יו"ר ועדת הכספים גפני מקים צוות מיוחד שימליץ לוועדת הכספים ולממשלה על רפורמה ארוכת טווח בחקלאות שתאפשר להוריד את יוקר המחייה תוך שמירה על החקלאות

 
בתום דיון סוער במיוחד בעקבות החלטת האוצר להוריד מכסים על תוצרי חקלאות שונים והגדלת מכסות הייבוא, הודיע היום (ב'), יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) על הקמת צוות מטעם ועדת הכספים ש"ימליץ לוועדה על מתווה ורפורמה ארוכת טווח בחקלאות, כזו שתאזן בין הצורך להוריד את יוקר המחייה לצרכן ובין הצורך להגן על החקלאים ולהבטיח את עתיד החקלאות בישראל". גפני קצב לצוות 60 יום להגשת המלצות והודיע שבצוות יהיו חברים שני ראשי השדולה החקלאית, חברי הכנסת יצחק וקנין (ש"ס) ואיתן ברושי (המחנה הציוני). עוד יהיו חברים בצוות בכיר ברשות המיסים, משנה למנכ"ל משרד החקלאות, סגן ראש אגף התקציבים ונציג החקלאים.

 
ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) יו"ר השדולה החקלאית שיזם את הדיון בועדת בכספים :"אנחנו בעד הורדת מחירי המזון והפחתה של יוקר המחיה, אך לא על חשבון החקלאים. החקלאות בישראל מצויה בקשיים רבים, אנו שואלים את עצמנו האם מדובר באוסף של תקלות או מדיניות של הממשלה. משרד החקלאות, איבד כל קשר עם החקלאות והחקלאים. בשנה האחרונה תקציב החקלאות לא נדון בועדת הכספים, עלינו לקיים דיון בעדה בנושא תקציב החקלאות. אנחנו צריכים לשאול, איזו חקלאות אנו רוצים לראות במדינת ישראל. מה היא המטרה שלנו, ומה הוא החזון. לא ניתן לטפל בחקלאות דרך הורדת המכסים אלא על ידי הורדת המכסים. ממשלת ישראל צריכה להגדיר איזו חקלאות היא רוצה במדינת ישראל, מה המטרה ואיך מיישמים זאת".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית