ח'כ רויטל סויד: סיור בצפון
כותרת

ביום ראשון סיירתי ביישובי המועצה האזורית מטה אשר לאחר פנייתם של תושבי המועצה אחרי שנפגעו כלכלית ובטחונית עקב שינוי מתווה הטבות המס לפריפריה.

 
לאור הפנייה שהגיעה לפתחי החלטתי לקרוא את מכתבה של תושבת האזור במליאה ולהציף את הנושא. המכתב נגע לליבי והדברים שהועלו ממנו סיפרו על מצב של הזנחה רשלנות עד כדי מצבים של פחד. לאחר הביקור בקיבוץ חניתה עליתי לקיבוץ כפר ראש הנקרה יחד עם ראש מועצת מטה אשר, יורם ישראלי ויו״ר קיבוץ ראש הנקרה, שי כהן, למפגש עם חברי הקיבוץ.

 
 הם שיטחו בפני את מצוקתם הבטחונית והכלכלית בעקבות השינוי. זה בלתי נתפס שיישובים צמודי גדר, שנאלצים לחיות תחת סיכון בטחוני ובפחד, לא יקבלו את ההטבות המגיעות להם. תושבי המועצה האזורית מטה אשר אינם אחיהם החורגים של תושבי יהודה ושומרון, ואסור שיקבלו פחות מאשר יישובים שכלל לא נמצאים על קו הגבול.

 
תושבי הקיבוצים הם הגבול האמיתי של מדינת ישראל, הם מהווים את החזון הציוני של המדינה. לא יתכן שתושבים אלה, שנמצאים צעד וחצי מנסראללה, יופקרו עקב העדפתה של הממשלה לתמוך דווקא ביישובים שהצביעו לליכוד על פניהם, ועלינו לעשות הכל על מנת להחזיר להם את תחושת הבטחון.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית