ח'כ מרב מיכאלי: אי אפשר לאנוס אותנו לשתוק

 

לצפייה בסרטון לחצו על התמונה

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D%20%D7%94%D7%A9%D7%94.jpg

 

 

חברות וחברים יקרות ויקרים,

 

ברחבי העולם וגם אנחנו ציינו השבוע את יום האישה הבינלאומי, היום שבו אנחנו נזכרות ומזכירות למה בכלל צריך אותו, מודדות בסרגל כמה התקדמנו (הרבה) אבל לא פחות מזה, כמה עוד יש לנו להתקדם (הרבה הרבה יותר) ומחזקות זו את זו כדי שאכן נגיע לשוויון מלא ולעולם טוב יותר לכולנו. 

 

ביום האשה בבוקר התארחתי בתיכון על שם אילן רמון בגדרה, שם קיימנו ישיבת ממשלה שבה כל השרות היו תלמידות כיתה ט' – ויש להן הרבה מה לומר. לימודי המגדר בבתי הספר עדיין בחיתוליהם, בעיקר בגלל מחסור בתקציבים ובכוח אדם, אבל במקומות שבהם זה כבר קיים, כמו בתיכון רמון, זה ממש קסם. (בתמונה: אני והממשלה האלטרנטיבית שלי).

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%AA.jpg

 

 

אנחנו יודעות שאנחנו פחות בטוחות מגברים בכל המרחבים, גם זה הוירטואלי. לכבוד יום האשה נבדקה גם רמת האלימות ברשת כלפי נשים ואני מצאתי את עצמי במקום השלישי ברשימת הנשים שבדפי הפייסבוק שלהן הגולשים, וגם קצת גולשות, מרשים לעצמם להתבטא באלימות מילולית של ממש. האמת היא שזאת רשימה מכובדת מאד, של נשים מצליחות ושוות. ברור שהאלימות הזאת היא ביטוי לחוסר היכולת של חלק מהגברים לסבול את העובדה שיש נשים בעמדות הצלחה וכח. ובכן, כדאי שיתחילו להתרגל כי עומדות להיות עוד הרבה יותר כאלה. מוזמנות ומוזמנים לראיון שלי אצל יעל דן על זה.  

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%91%D7%9B%D7%9C%20%D7%A9%D7%9C.jpg

 

 

בשנים האחרונות הפך יום האישה למפגן של צרכנות, מבצעים, קוסמטיקה, בשמים וטיפוח -  בקיצור כל מה שגברים חושבים שנשים רוצות ביום שמוקדש למאבק על שוויון זכויות. דיברתי על האמריקניזציה של יום האישה בתכנית חיסכון בערוץ 2 ועל הקשר בין דימוי גוף, נשים ונשיות לפמיניזם עם מיכל שם טוב ברדיו דרום, מוזמנות להאזין.

 

ואת היום הזה חתמתי עם כל חברותיי הנשים בכנסת במפגש חברות עם שופטות בית המשפט העליון. כבוד הנשיאה ארחה אותנו בחום. אני עומדת בראש שדולת חברות הכנסת, ויזמתי את המפגש הזה כי כולנו צריכות אילנות גבוהים להסתכל ולהיתלות בהם, לקבל השראה. אנחנו אמנם שופטות ומחוקקות, אבל אנחנו עדיין מעטות מדי בעמדות האלו.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA%20%D7%99%D7%97.jpg

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA%204.jpg

 

עוד שבוע של טרור עבר עלינו – וזה היה שבוע לא קל בכלל, שבו הטרור הגיע גם לתל אביב וגם לפתח תקווה, ועוד פיגוע בצומת הגוש ועוד אירוע ירי חמור בשער שכם. מדיניות ה שב-ושמור-על-הכסא-והשלטון גובה חיי אדם יקרים. גם כשבעיות אקוטיות מובאות לפתחו של נתניהו הוא לא מתמודד איתן. כבר שנה וחצי מתריעים במועצה האזורית בני שמעון בנגב שיש פרצה בגדר, דרכה נכנסים שב"חים שאנחנו יודעות בוודאות שהיו מעורבים בטרור. סיגל מורן חברתנו פנתה אלי וסיפרה שהם לא מצליחים לגרום לממשלה להתעניין בנושא, שלא לומר לפעול. ביקשתי להגיש שאילתא לשר הביטחון, לשאול למה הפרצה, שידועה למערכת הבטחון, לא מטופלת אבל נחשו מה? השאילתה לא התקבלה. הממשלה לא רוצה להשיב על השאלה הזו. אז השבוע אחרי עוד פיגוע בירושלים נתניהו מתחייב להשלים את הקמת הגדר, כאילו שזה לבדו יעצור את הטרור. שיתחיל מלסתום את הפרצות בגדר שכבר קיימת.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A1%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%9D.jpg

 

 

אתן יודעות שכבר כמה חודשים שאני נאבקת בועדת הכספים כדי שניצולי השואה שזכאים לקצבה מהחברה להשבה, ולא מקבלים אותה כבר שלושה רבעונים, יקבלו את הכסף. לא הגיוני שעשרת אלפים ניצולות וניצולים שכל כך צריכים את הכסף נופלים בין הכיסאות של סכסוך משפטי שלא קשור אליהם ולא נגרם באשמתם. פניתי לדני עטר, יו"ר קק"ל, והצעתי לו הצעה: שקק"ל תרכוש את מניות החברה להשבה, מה שיאפשר את חידוש התשלום לניצולים. בקק"ל הרימו את הכפפה, מינו ועדה שכבר פנתה לחברה להשבה והשבוע הצגתי את הרעיון בועדת הכספים. לא משנה באיזו דרך – הנושא הזה צריך להיפתר. הנה מה שאמרתי בנושא לענת דוידוב בתכנית "איפה הכסף".

 

בשבוע שעבר סיפרתי פה על הדיון שנערך לבקשתי בנושא השוואת האגרות על הליכים בבתי הדין לענייני משפחה לגובה האגרות הנהוג בבתי הדין הרבניים. אתןם יודעות שבענייני מעמד אישי הסמכות בישראל מסורה לשני בתי משפט, לבחירת הצדדים – בית הדין הרבני או בית הדין לענייני משפחה. אבל בגלל ההבדל המטורף באגרות המדינה בעצם מכוונת זוגות לבתי הדין הרבניים, בהם האגרה זולה בהרבה, בלי להתחשב ברצון, באמונה או בהעדפה שלהןם. כבר לפני שנה וחצי פניתי לציפי לבני, שהייתה אז שרת המשפטים, והשבוע הגיע הנושא לשולחנה של ועדת החוקה של הכנסת אבל בגלל התנגדות החרדים – ההצבעה נדחתה בשבוע. אני מקווה שבשבוע הבא אוכל לעדכן אתכןם שההצעה, שגם שרת המשפטים תומכת בה, תאושר ותתקן את העוול הזה.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%AA.jpg

 

 

אתן יודעות ויודעים עד כמה קשה ומסובך לטפל באוכלוסייה שנקראת "נוער בסיכון", כמה זה רגיש, כמה הרבה אנרגיה ומסירות זה דורש. כבר חמישה חודשים נמשך סכסוך עבודה בין עובדות ועובדי חסות הנוער לבין העמותות המפעילות את ההוסטלים בהם שוהים נערות ונערים שעונים להגדרה "נוער בסיכון". במסגרת הסכסוך הזה נוקטים העובדות והעובדים גם בעיצומים, שבסופו של דבר פוגעים בעיקר בבנות ובני הנוער שזקוקים ליציבות, ביטחון ומסגרת. לפי הערכות, הסכום שדרוש כדי לסיים את הסיפור הוא כמיליון וחצי ₪, לא סכום אסטרונומי. פניתי השבוע לשר הרווחה במכתב שתוכלו לקרוא כאן, וביקשתי את התערבותו, וביום רביעי  איציק שמולי ואני פנינו לשר במליאה וביקשנו שיעשה מה שצריך כדי שהעובדות והעובדים יזכו לתנאי העסקה סבירים ויוכלו להמשיך בעבודתם, שהיא באמת עבודת קודש. מוזמנים לצפות בדברים שאמרתי במליאה, לחצו על התמונה.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%D7%99%20%D7%9E%D7%91%D7%99.png

 

 

 

דיון נרחב הקדשנו השבוע בישיבת הסיעה לנושא התעשייה בישראל ובפרט בפריפריה. שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, תאר באוזני חברות וחברי הסיעה את הקשיים אתם מתמודד הענף וביקש את עזרתנו בועדות השונות ובחקיקה שתקל עליהם. כמובן שאנחנו עושות ועושים כל מה שבכלינו. ממש השבוע התכנסה "שדולת כחול לבן" של חברתנו איילת נחמיאס ורבין לדון בדיוק בנושא הזה – איך לעודד את התעשייה והצרכנות הישראלית.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%AA%D7%A0%D7%A2.jpg

 

 

 

עוד בישיבת הסיעה עסקנו בנושא הכאוב של פנסיה, ליתר דיוק היעדר הפנסיה, לעולות ועולים. את הנושא מובילות במסירות חברות וחברי הסיעה קסניה סבטלובה, מיכל בירן ועמנואל טרכטנברג, ובישיבת הסיעה תיאר באופן כן ומרגש חברנו בוריס אייזנברג איך בתור עולה חדש מברית המועצות לא הבין עד הסוף את המשמעות והחשיבות של הנושא, וכך מצא את עצמו לקראת גיל הפרישה בלי פנסיה שתבטיח את זקנתו. הסיפור הזה הוא סיפורם של הרבה מאד עולות ועולים. חברות וחברי המחנה הציוני מגויסים לנושא ומחפשים דרכים לפתור אותו.

 

תלמידת י"ב מבית הספר הכפר הירוק כתבה לי לפני כמה שבועות שהיא רוצה שבנות ובני השכבה שלה ידעו מה זה פמיניזם, ואם אני מוכנה לבוא להסביר להם. ברור שהסכמתי. ביום ראשון הייתי בתיכון המשגע הזה, שטווסים מסתובבים בו בחצר, ודיברתי עם שכבת י"ב על תקרת הזכוכית, על פוליטיקה, על האומץ להעז ועל החובה שלנו לא לפחד ולדרוש את המקום שלנו, כי אף אחד לא מוותר על כוח וסמכות בהתנדבות, זה יהיה שלנו רק כשניקח את זה. ואם אתם רוצים שאבוא גם אליכןם – אני יותר מאשמח, כתבו לי ונתאם: michaelim@knesset.gov.il.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%A2%D7%97%D7%97.jpg

 

לכבוד יום האשה בחרו ב"מעריב" רשימה של נשים שמשפיעות בעשייתן על קידום נשים בחברה הישראלית, ולכבוד ולעונג לי לחלוק אתכןם את המילים היפות שכתב עלי קובי אריאלי במסגרת הפרויקט. לקריאה לחצו על התמונה או כאן.

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%97%D7%95%D7%AA%D7%9D.jpg

 

היה לי הכבוד והעונג להתארח בפורום הנשים של התאחדות המלאכה והתעשייה, קבוצה מובחרת של נשים מהממות ומיוחדות, עצמאיות ומצליחות שמשלבות עסקים ופמיניזם. זה היה סיום מושלם לשבוע שכולו עסק בנשים, שמחתי לפגוש כל כך הרבה נשים עצמאיות ולספר להן על המאמצים שלי בכנסת, בתור יו"ר שדולת העצמאיות והעצמאים, כדי לקדם את הזכויות של הסקטור הכל כך חשוב הזה. תודה שהזמנתן אותי !

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%9A%D7%9A%D7%9A%D7%A3%D7%A3%D7%A39.jpg

 

שבת שלום,

 

שלכן ושלכם,

 

מרב.

 

 

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png

 

/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית