ח'כ איתן ברושי: עלינו להסיר את כלל החסמים העומדים בתחום האנרגיות המתחדשות בישראל!
עלינו להסיר את כלל החסמים העומדים בתחום האנרגיות המתחדשות בישראל!

 
היום נערך לראשונה דיון בועדת הכלכלה בנושא חוק ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות ביוזמתו של ח"כ איתן ברושי, יו"ר השדולה לקידום אנרגיה ירוקה בישראל.

 
להצעת החוק לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת יש קואליציה רחבה של 25 חברי כנסת מכלל סיעות הבית.

 
בדיון הוצגו עיקרי הדברים על פי המשרדים השונים, חברות האנרגיה השונות וארגוני הסביבה.

 
ח"כ ברושי הדגיש במהלך הדיון את חשיבותו של החוק בכדי להסיר חסמים בתחום האנרגיות המתחדשות ופנה ליו"ר הוועדה במטרה לקדם את החוק ולהביאו לאישור עד סוף המושב הנוכחי.

 
ח"כ איתן ברושי יוזם הצעת החוק: "אישור הצעת החוק הוא קריטי שכן פיתוח האנרגיות המתחדשות היא הדרך הישימה ביותר להפחתת פליטת גזי החממה בישראל. קיים קונצנזוס רחב בציבור וגם בכנסת כי פיתוח תחום האנרגיה המתחדשת מעוכב בישראל במשך שנים רבות והמשמעות לכך היא עיכוב פרויקטים לייצור אנרגיה ירוקה שיפחיתו את הזיהום מתחנות הכוח ויתרמו לאיכות הסביבה ולביטחון האנרגטי של משק החשמל. מדובר בתחום שתורם באופן ישיר לפיתוח הפריפריה ויכול להיות מנוע לצמיחה כלכלית ויצירת מקומות עבודה חדשים בפריפריה".

 
איתן פרנס מנכ"ל איגוד חברות אנרגיה ירוקה לישראל: "עמדת משרד האנרגיה לתמוך בחוק וגם להוסיף כמות משמעותית של מכסות כבר ב2016 היא לא פחות מרעידת אדמה חיובית שצפויה להזניק שוק משמעותי ביותר של ייצור אנרגיה מתחדשת כבר בטווח הקרוב".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית