ח'כ מרב מיכאלי: אבל כבר יש לנו קזינו

 

לצפייה בסרטון לחצו על התמונה

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%AA%D7%99%20%D7%9C%D7%94.jpg

 

 

חברות וחברים יקרות ויקרים,

 

תשמחו לדעת שיש מי שאשם במצב חוסר הבטחון של ישראל. בבוקר יום שני תקף השר ארדן בפראות את ראש אמ"ן, האלוף הרצי הלוי, כאילו אמר לעיתונאים דבר שלא אמר בקבינט: שהקיפאון המדיני מעודד את הטרור. גילוי סודות מדינה ממש!  אתן ואתם הרי יודעים כמוני שאת הדברים האלה אומרים כל ראשי מערכת הבטחון כבר שנים. כשאין אופק מדיני מתעורר אצל הפלסטינים ייאוש, והייאוש מוביל לטרור. זו לא דעה פוליטית, זה לא עניין של השקפה: זו דעה מקצועית, שהצבא והשב"כ אומרים שוב ושוב, אלא שנתניהו והממשלה שלו לא אוהבים את המציאות הזאת ומעדיפים להמשיך לספר סיפורים ולהסית הסתות ועכשיו הם מסיתים נגד השליח, נגד מפקדי הצבא הבכירים שעושים ימים כלילות בדאגה לבטחון שנתניהו לא מצליח לפעול בשבילו. לפני ההתקפה על ראש אמ"ן נתניהו איפשר במשך שלושה ימים מתקפה פסיכית על הרמטכ"ל, הכל כדי להסיט את תשומת הלב מהעובדה הפשוטה: אין לו פתרון למצב הבטחוני. אתמול נרצח הקרבן ה-33 ב"גל הטרור" הזה שנמשך כבר חמישה חודשים, אם עוד אפשר לקרוא לו בשם המכובס הזה. אני לא מכירה הרבה גלים שנמשכים חמישה חודשים וגובים כל כך הרבה קרבנות. דיברתי על זה השבוע בחדשות 10 וב-YNET ובעיקר עם שרון כידון בערוץ 2. ביקרנו בבוקר קר בכותל והמראה של העיר העתיקה כמעט ריקה, רק שוטרות ושוטרים בכל פינה, צובט בלב על כמה מעט תקווה יש לממשלה הזו ולעומד בראשה להציע.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%9F.jpg

 

 

 

ואכן, הפעם באמת תשמחו לדעת שבשני בלילה השגנו הישג חשוב ביותר כשהפלנו הצעת חוק של ענת ברקו מהליכוד, שניסתה לעשות סיפוח זוחל ולתת מעמד לפסקי דין של בתי דין צבאיים ביו"ש בשטחי ישראל. תמיד משמח להכשיל את הקואליציה הרעה הזו, אבל אילו עבר החוק הזה הוא היה מוריד את הדמוקרטיה שלנו עוד מדרגה למטה. אמנם עזר לנו שאורן חזן לא הגיע להצבעה הזאת, אבל בעיקר היתה עבודה טובה של האופוזיציה, אותה אני מרכזת בתור יו"ר הסיעה הגדולה ביותר בה. על ההישג שלנו כתבו בידיעות אחרונות, בוואלה וגם בהארץ, ודיברתי על זה ברדיו קול חי, מוזמנות ומוזמנים להאזין.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%95%D7%91%20%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%9B%D7%94.jpg

 

 

אבל השיא של השבוע שלי היה היום המיוחד לזכויות הקהילה הגאה שהכנסת ציינה לראשונה בתולדותיה. זה יום שיזמתי יחד עם חברותיי יעל גרמן ומיכל רוזין שיחד אנחנו יושבות ראש השדולה הגאה, יו"ר הכנסת נענה לבקשתנו כמעט מיד וזה היה יום מדהים ומרגש מאין כמוהו.

בפעם הראשונה בתולדותיה, הכנסת הקדישה יום דיונים מיוחד לקהילת הלהט"ב, לקשיים הייחודיים שלה ולצרכים שלה. שמונה דיוני ועדות, מספר חסר תקדים בכל קנה מידה, הוקדשו לנושאים האלו והכנס המרכזי הוקדש לנשים במרחב הציבורי. גם המליאה נפתחה בהצעות לסדר ונאומים בני דקה על זה, כשלכל האירועים האלה הגיעו מאות (תמיד אומרות "מאות", אבל באמת מאות – כמעט 500 אורחות ואורחים) שהתחרו על מקום באולם.

 

אתןם יודעות ויודעים ששוויון הוא ערך עליון מבחינתי. עצם קיומו של היום הזה – בנוכחות מאות להט"בים ולהט"ביות, שמתקיים במשכן הכנסת, הוא הצהרה עוצמתית על מקומה של הקהילה בחברה הישראלית ועל החובה שלנו להמשיך להילחם בשבילה עד לשוויון אמיתי.

על היום המיוחד הזה דיברתי באולפן YNET, ועם אבי רצון ברדיו ירושלים, ואני רוצה לשתף אתכם ברגע מרגש במיוחד מסופו של היום הזה שהיה באמת מרומם רוח: בנות ובני נוער צובעים את יציע האורחים במליאה ואת הלב בצבעי הגאווה.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%93%D7%92%D7%9C.jpg

 

 

אולי אתן חושבות וחושבים לכם שקהילת הלהט"ב הגיעה כבר לאיזו מנוחה ונחלה – יש להם ייצוג בכנסת, בתקשורת, בכל שדות האמנות, בצבא ובכל מקום. מצד אחד זה נכון, אבל מצד שני, יש עדיין הרבה מאד גילויי שנאה ועוינות לקהילה, ובעיקר -  כל מה שהשיגה הקהילה היא השיגה בזכות מאבקים של חברות וחברים אמיצים ושותפות לדרך ובזכות פסיקות בית משפט. בפני החוק הקהילה הזו עדיין סובלת מאפליה קשה מאד. גאות וגאים לא יכולות ויכולים להתחתן בארץ, נתקלים בקשיים עצומים להביא ילדות וילדים לעולם או לאמץ כאלו, ואפילו אם הם מאבדים בן או בת זוג בשירות הצבאי המדינה לא מכירה בהןם. לכן העלינו השבוע, חלק מסיעות האופוזיציה, שורה של הצעות חוק לשוויון של הקהילה בחוק. ביום זכויות הקהילה, הגיע למליאה במפתיע ראש הממשלה וביקש לעלות להגיד "רק משפט". נעמד ואמר בפאתוס שהוא רק רוצה להגיד לחברות וחברי הקהילה הגאה ש"כל אדם נברא בצלם אלוהים", וש"זה רעיון שהובא לאנושות לפני אלפי שנים ע"י עמנו, וזה גם העקרון שחייב לכוון את חיינו הלאומיים היום". אז אמר. אצל נתניהו, כידוע, מלים יפות ללא כיסוי (ומלים מסיתות דווקא עם כיסוי).

 

העובדה שראש הממשלה התייצב במליאה ביום שלישי ואמר מה שאמר לא הפריעה לו להתנגד לכל הצעות החוק שלנו, והמשמעת הקואליציונית סטייל צפון קוריאה שהוא כופה על חברות וחברי הכנסת מהקואליציה הביאה לכך שאמיר אוחנה, חבר הכנסת הגאה מטעם הליכוד, נאלץ להימנע מהצבעה כדי לא להצביע נגד חוקים שכל מטרתם לקדם את הקהילה הגאה אליה הוא משתייך. על הפער בין הדיבורים למעשים של ראש הממשלה והקואליציה שלו דיברתי ביומן הערב של קול ישראל.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A0%D7%A4%D7%9C%D7%94%20%D7%91%D7%A7%D7%99.jpg

 

 

בין ההצעות שנפלו היו הצעת החוק של חברנו, השר והח"כ לשעבר אבישי ברוורמן, להעניק מעמד של בן או בת משפחה למי ששכל קרוב/ה בצה"ל גם אם הם בני אותו מין. גם רויטל סוויד וגם אני הגשנו את ההצעה שרויטל נימקה באופן מרשים ונוגע במיוחד, ללא הועיל.

 

עוד הצעת חוק שלי היתה לפתוח את האפשרות לאימוץ גם ליחידות וליחידים וגם להורים גאים, דיברתי עליה בתכנית הבוקר בערוץ 10 ועם יעל דן בגלי צה"ל. לא יתכן שהחוק ימשיך לאפשר אימוץ רק לזוגות נשואים, זה הפסד לכל הצדדים: גם להורים וגם לילדות ולילדים.

 

אני ממשיכה לעדכן אתכןם על הסטטוס של הצעת החוק שלי לתיקון חוק הובלת הנפטרים, כך שלא משנה מתי יחזירו היקרים לכןם את נשמתם לבורא – בשיבה טובה ועד 120 – לא תצטרכו לשלם על הובלת הגופה. אחרי שבשבוע שעבר ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את ההצעה, אתמול אושר התיקון שהצעתי בקריאה טרומית ויועבר להכנה לקריאה שנייה ושלישית עד שיאושר כחוק ויפתור את האפליה הזו, הלא הגיונית, כלפי בני המשפחות שיקיריהןם נפטרו בבית בשעות שאינן שעות העבודה של חברה קדישא.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%93%D7%AA.jpg

 

גם לכןם יש סיפור של חובות לעיריה שלכןם? גם אתןם קיבלתן פתאום עיקול על חוב שבכלל לא ידעתןם על קיומו? קבלו את "פקודת המסים גביה", מימי המלך הבריטי ג'ורג', שאחראית לזה שחוב מתחיל קטן, ולאט לאט הוא צובר ריביות וקנסות והופ, פתאום זה חוב ענק שיכול לדרדר בקלות כל אחת ואחד לעוני אמיתי. למשל, חוב של 5,000 שקל לביטוח הלאומי שצובר ריבית, יגיע תוך ששה חודשים בלבד ל-8,056 שקל, וימשיך לגדול בקצב המסחרר הזה. חברות וחברים מכל סיעות הבית חתמו על הצעת החוק שלי לביטול הפקודה המנדטורית הזו ולהחליף אותה בחוק של מדינה דמוקרטית, שיאפשר לנו לשלם את מה שצריך בצורה הוגנת, לא תחת איומים. בידיעות אחרונות הקדישו השבוע כתבה גדולה לנושא, אשמח שתקראו ומבטיחה לעדכן איך המאבק הזה מתקדם.

 

 

 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%97%D7%95%D7%91%20%D7%9C%D7%90%20%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A8%D7%99.jpg

 

 

גם אתםן התחלחלתם מהכינויים שבהם קראו השבוע חברי הקואליציה לרפורמים? כשדיברתי אתמול בפני עשרות אנשי הקהילה הרפורמית שהגיעו לביקור בכנסת התנצלתי בפניהם על הדיבור הזה. אמרתי להןם שאלו שמדברים עליהם ככה לא מבינים את היהדות ובודאי שלא מבינים מה זה דמוקרטיה. חברנו הרב גלעד קריב היה גם הוא על הבמה, וגם יו"ר המפלגה הרצוג וח"כים נוספים מהסיעה, והודינו להם על השותפות במאבק על מדינת הלאום הדמוקרטית שלנו.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A4%D7%92%D7%99%D7%A9%D7%94%20%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%91.jpg

 

 

פגישה חשובה ומצוינת הייתה לנו היום עם ראשי הרשויות של המפלגה מכל הארץ, שהגיעו לתל אביב כדי להשמיע ולשמוע ולהציף בעיות ולהציע פתרונות. המפגשים האלו, בין מוקדי הכח השונים של המפלגה ושליחיה ושליחותיה, חשובים מאין כמותם. זאת חלק מהדרך חזרה לשלטון, להחליף את הממשלה הרעה הזאת.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%96%D7%95%D7%A2%D7%A8%D7%95.jpg

 

זוכרות וזוכרים שאנחנו חצי מהאוכלוסיה ורק רבע מחברות הכנסת? דיון חשוב ומרתק ערכו השבוע חברותינו מיכל בירן וקסניה סבטלובה על ייצוג נשים בפוליטיקה הישראלית, בנוכחות חברות כנסת רבות, חברות מועצות מקומיות, נשות אקדמיה ונשות מחקר מכל גווני החברה. אני סיפרתי על הצעת החוק שלי להבטיח ייצוג שווה לנשים בכל רשימת בחירות. לא הולם - שווה - כיאה לחלקנו באוכלוסיה. הגיע הזמן. 

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A0%D7%A9%D7%95%D7%AA%20%D7%A9.jpg

 

 

 

באותה רוח, ביום ראשון אנחנו נפגשות לחגיגה מוקדמת של יום האישה הבינלאומי! לאה פדידה חברתנו ואגף החברות במפלגה החליטו להקדים את ציון היום שחל בכל שנה בשמונה במרץ ולהתכנס לערב שכולו מוסיקה, כיף וחברות כבר ביום ראשון הקרוב, 28.2.16. גם חברים מוזמנים, כמובן. מאד מוזמנים. הכניסה חופשית אבל כדאי להירשם, כל הפרטים  בדף האירוע בפייסבוק  ובהזמנה:

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A0%D7%A9.jpg

 

גולף שחור, אז מי לבשה את זה יותר טוב? ישראל כץ הולך בעקבותיי, אני מקווה שבקרוב זה יקרה לו בעוד תחומים. למשל תחבורה ציבורית בשבת ;)

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%91%20%D7%99%D7%A9%D7%99.jpg

 

 

שבת שלום,

 

שלכן ושלכם,

 

מרב. 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית