ח'כ איתן ברושי: עבריינים באישור האוצר! בעקבות אי יישום החלטת ביטול מס המעסיקים בחקלאות
עבריינים באישור האוצר!

 
סערה בקרב חקלאי ישראל בעקבות הודעת האוצר אמש, שבפועל לא בוטל מס מעסיקים למרות הבטחות בכתב ובעל פה של שר האוצר ושר החקלאות ופיתוח הכפר, כל זאת בניגוד להחלטת ועדת הכספים בראשותו של ח"כ גפני לפני מספר חודשים.

 
אתמול, במהלך דיון בועדת הכספים בנושא ביטול המס על עובדים זרים בחקלאות שנערך ביוזמת יו"ר הלובי החקלאי ח"כ ברושי, התברר כי למרות התחייבות האוצר לבטל את מס המעסיקים על עובדים זרים החל מהראשון לינואר השנה, בפועל עדיין אין חוק וכרגע עוסקים רק בתזכיר החוק וכתוצאה מכך על החקלאים להמשיך את התשלום בסה"כ 160 מליון ש"ח בשנה.

 
בתגובה ח"כ ברושי אמר: "על מציאות זו אין מחילה, ואין כפרה. החקלאים אשר קורסים תחת נטל יום יומי עקב מצבה העגום של החקלאות בישראל, נתקלים במס לא מוצדק ולא ראוי שמכביד עליהם מאוד. שר החקלאות והאוצר גזרו קופון פוליטי, כאשר בפועל שום דבר לא נעשה בנדון והחקלאים נאלצים גם החודש לשלם את המס. ועדת הכספים צריכה לחייב את האוצר כבר השבוע להחיל את ההחלטה, במידה ולא, יש לפעול במסגרת ועדת הכספים על מנת שהדבר יבוצע, ושהחקלאים המצויים בקשיים לא ישלמו את המס".

 
ח"כ ברושי סיכם כי: "אם יש צורך, חקלאי ישראל יזעזעו את המערכת, ויפסיקו לספק תוצרת טרייה עד שיבטלו את המס.
להיות חקלאי בישראל זו משימה לא פשוטה, המסים הנוספים והלא מוצדקים המושטים על החקלאים רק גורמים לנזק אדיר. הבהרתי זאת אמש לשר האוצר והחקלאות, על מנת להביא פתרון ליישום ההחלטה תוך ימים בודדים.
אין ספק שמציאות זו יוצרת משבר אמון ופעם נוספת הוכח שהאוצר והממשלה לא עומדים בהתחייבויות".

 
יו"ר הועדה ח"כ גפני קיבל את הדרישה ופועל בתיאום עם שר האוצר ופקידיו לעשות הכל שההתחייבות הממשלה תבוצע כבר בימים הקרובים.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית