חברי הכנסת תמר זנדברג ואיתן ברושי יוזמים הצעת חוק שתייצר הזדמנויות חדשות לחקלאים: גידול המפ - קנאביס תעשייתי ללא חומר פעיל
חברי הכנסת תמר זנדברג ואיתן ברושי יוזמים הצעת חוק שתייצר הזדמנויות חדשות לחקלאים: גידול המפ - קנאביס תעשייתי ללא חומר פעיל

 
המפ, קנאביס תעשייתי ללא חומר פעיל, משמש לייצור בדים וכתחליף לפלסטיק ברחבי העולם, בעזרת שיתוף פעולה של ח"כ זנדברג (מרצ) וח"כ ברושי (המחנה הציוני) בקרוב גם בישראל.

 
צמח הקנבוס ידוע בשל השפעותיו הפסיכו-אקטיביות אך פחות ידוע כי זנים אחרים של אותו הצמח, המכילים ריכוז נמוך של החומר הפעיל, יכולים לשמש למגוון רחב של צרכים תעשייתיים ולקדם את התעשייה והחקלאות בישראל.

 
הצעת החוק צפויה לקבל את תמיכת משרד החקלאות, הרואה בקידום התעשייה הזדמנות להזנקת החקלאות הישראלית.

 
ח"כ איתן ברושי יו"ר הלובי החקלאי בכנסת: "המשק הישראלי וענף החקלאות בפרט צמאים לרעיונות יצירתיים, גידול תעשייתי של צמח הקנבוס עונה בדיוק להגדרה הזו ועשוי להוות תוספת מבורכת לענפי החקלאות הישראלית. מחקרים שנעשו ברחבי העולם צופים רווחים משמעותיים מגידולי קנבוס לצרכים תעשייתיים. עלינו, להסיר את החסמים העומדים בדרכם של החקלאים המבקשים להתפרנס במצב הלא פשוט הקיים עבורם".

 
ח"כ תמר זנדברג יו"ר ועדת הסמים: "צמח הקנבוס הינו בעל פוטנציאל תעשייתי עצום הנמצא במרחק נגיעה מאיתנו אם רק נשכיל להשיל מעלינו את הקיבעון המחשבתי המצמיד קונוטציה שלילית למילה "קנביס".

 
דעות קדומות לא יקדמו אותנו לשום מקום. העובדה שזנים מסויימים של צמח הקנבוס עלולים להזיק בנסיבות מסויימות לא צריכה להרתיע אותנו ולגרום לנו לאסור כליל את השימוש בו על כל נגזרותיו".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית