ח'כ מרב מיכאלי: הכיפות שאנחנו
לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%97%D7%95%D7%91%D7%A9%D7%AA%20%D7%9B%D7%99%D7%A4%D7%94.jpg
 
חברות וחברים יקרות ויקרים,
 
ביום ראשון תעלה בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק שהגשתי בשם כל חברות וחברי הסיעה, להצלת ושיקום שכונות דרום תל אביב, שניסח משה מזרחי בכנסת הקודמת. העקרונות הם הפיכת דרום ת"א לאזור עדיפות לאומי, הקמת מנהלת שתרכז את הטיפול בשכונות, השקעה רצינית בדיור ובתשתיות, לצד הוצאה של מבקשי המקלט משם ופיזור שלהם ברחבי הארץ כעובדים מועילים, עד שאפשר יהיה להחזיר אותם למדינות המוצא שלהם. ביום ראשון אחר הצהריים הסיעה תקיים סיור בשכונות, נפגוש תושבים ותושבות, נדבר על התכנית שלנו ונראה להןם שלמרות ההזנחה של הממשלה, בכנסת יש הרבה חברות וחברים שאכפת להם מקשיי החיים בדרום העיר, בשכונות שהממשלה מתנהגת אליהן כמו לאקס טריטוריה של תל אביב. את הצעת החוק אפשר לקרוא כאן, כתבו עליה גם ב"הארץ" ודיברתי עליה ברדיו עפולה והעמקים, מוזמנותים להאזין.
 
ודאי גם אתן ואתם התרתחתם לגלות בדו"ח של ה-OECD השבוע שאנחנו המדינה עם שיעור העוני הגבוה ביותר מבין המדינות שחברות בו. חמישית מתושבות ותושבי המדינה חיים מתחת לקו העוני. יותר מאשר במקסיקו. יותר מאשר בצ'ילה. יותר מאשר בטורקיה. רחוק מאד מהכלכלה הזאת שנתניהו כל כך מתפאר בה. למעשה, זאת התוצאה של הכלכלה שלו, שבה הוא כל כך מתפאר. זאת עוד תזכורת להרסנות של העוני שדיברתי אתכןם עליה פה רק לפני כמה שבועות, כשהתפרסם דו"ח העוני הישראלי. לממשלה אין תכנית להתמודד עם המצוקה הגוברת והולכת, השכר תקוע וכל שאר העלויות משתוללות, אין בטחון כלכלי ונתניהו מנצל את חוסר הבטחון הכלכלי המוצדק של הציבור ומסית כדי שלחוסר הבטחון הזה תהיה כתובת שאיננה הוא.
מיקי רוזנטל חברנו דייק בניסוח, בציוץ שבחרתי לשתף בחשבון הטוויטר שלי:
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A8%D7%95%D7%96%D7%A0%D7%98%D7%9C.png
 
ועוד בענייני עוני, אחת החזיתות שבה אני מטפלת בעוני ברצף היא ההוצאה לפועל. החצר האחורית הזאת של המדינה שלנו שבה יש מאות אלפי מוחלשות ומוחלשים שתקועים בהוצאה לפועל מול תאגידים חזקים וחמדניים בלי שום יכולת לצאת ממנה. אז אחרי שהובלתי בכנסת הקודמת את החוק שביטל את מאסר חייבים בהוצאה לפועל, ובכנסת הזאת את חוק להפטר חובות למי שפשוט לא מסוגל לשלם, אני עובדת עכשיו על הגבלת הריביות על חובות להוצאה לפועל, ריביות שמנפחות חובות לסכומים בלתי אפשריים והרבה פעמים הופכות חוב קטן לחוב שאי אפשר לצאת ממנו ומדרדרות רבות ורבים לעוני של ממש. ברדיו קול הים האדום הקדישו השבוע שעה לנושא ההוצאה לפועל והזמינו אותי להתארח, אשמח מאד שתאזינו.
 
כולנו עמדנו השבוע לצידה של חברתנו איילת נחמיאס ורבין שמצאה את עצמה מול ההצקות הבלתי נסבלות של אורן חזן. כשהתארחתי בעניין בערוץ הכנסת, אמר כתב הערוץ ירון אברהם שאורן חזן בוחר בעקביות להיטפל דווקא לנשים. ואז חיברתי את כל התקריות שהיו לאחרונה לחברות כנסת והבנתי עד כמה נשים, שהן חברות כנסת ושרות, נבחרות ציבור, עדיין חשופות כל הזמן להקטנה, להתייחסות מבזה ולביטול. עדיין חשופות ברצף לשוביניזם ישן וכוחני שמסרב להבין שהמציאות השתנתה. אבל היא השתנתה, ואנחנו אכן חברות כנסת ושרות, נבחרות ציבור ומחוקקות, והשפה הישנה הזאת היא כבר מזמן לא השפה שלנו, ולא של השותפים שלנו. כתבתי את זה בפוסט שחשף את התופעה ודיבר להרבה מאד נשים וגברים. הנה הוא, ואם אתן או אתם עדיין לא חברים שלי בפייסבוק, זה הזמן! זה העמוד שלי, תעשו לייק ואשמח לשמוע מכן ומכם גם שם.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA%D7%97%D7%96.png
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA%20%D7%95%D7%90%D7%95.png
 
אתןם יודעות ויודעים שאני מובילה, עם חברות וחברי כנסת נוספים, את המאבק לשוויון זכויות סוציאליות בין עצמאיות ועצמאים לבין שכירות ושכירים. הצעת החוק שלי מבקשת להשוות, חד וחלק, את הזכויות הסוציאליות של העצמאיות והעצמאים לאלה של שכירים, כדי שגם אמא עצמאית תוכל לקבל בראש שקט תשלום עבור חופשת לידה וגם עובד עצמאי שנפל מסולם יקבל פיצוי מביטוח לאומי על אבדן ימי העבודה וכמובן, כדי שכשעצמאית או עצמאי מובטלים בעל כורחם, תהיה להם גם אז הגנה.
למטרה הזו קיימתי השבוע פגישה רבת משתתפות ומשתתפים עם נציגות ונציגי האוצר, הביטוח הלאומי ורשות המיסים (אתןם לא מאמינות כמה זמן ומאמץ לוקח רק לתאם את כל החשובות/ים האלה). לכולןם יש רצון טוב, אבל כרגע אנחנו במצב המקומם שבו שר האוצר כחלון לא מוכן לתת את המשאבים הדרושים כדי לפתור את הבעיה. אני לא מרימה ידיים, אני אמשיך לדרוש ממנו ומהממשלה להבין שלמרות שכרוכה בזה השקעה כספית המדינה מוכרחה לספק לעובדות ולעובדים עצמאים רשת בטחון כדי שהם ימשיכו להיות חלק כל כך חשוב ומשמעותי מכלכלת ישראל. אני מזמינה אתכן ואתכם לקרוא את הראיון שעשו איתי למגזין העצמאיות והעצמאים, ובו סיפרתי איך נולדה המחויבות שלי לנושא ועל התכניות העתידיות שלי, לחצו על התמונה או כאן.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%9E%D7%A2%D7%9F%20%D7%94%D7%A2%D7%A1.jpg
 
במסגרת המחויבות של כולנו לשוויון זכויות לקהילה הגאה, השתתפתי השבוע בדיון מיוחד ויוצא דופן בועדה למעמד האשה על מקרי התאבדויות בקהילת הטראנסג'נדר, בעקבות רצף עצוב של מקרי התאבדות בחודשים האחרונים. בדיון, באולם מפוצץ מפה לפה, אמרתי שהטיפול הפרטני נורא חשוב, כמובן, אבל שלא פחות חשובה היא הפסקת ההתבטאויות העוינות של נבחרי ציבור נגד הקהילה. שהם חייבים לקחת אחריות על מה שהדברים האלה עושים לבני ובנות אדם. חזרתי על המחויבות העמוקה שלי לכך שכל אחת ואחד, בלי קשר לנטייה המינית, למין, למגדר או לכל דבר, יוכלו לחיות פה בשלום ובשקט ולקבל זכויות ובטחון אישי. בשביל לקדם את המטרה הזו הקמתי, יחד עם חברותיי יעל גרמן ומיכל רוזין, את השדולה הגאה בכנסת והשבוע כבר רשמנו הישג היסטורי ראשון: רשמו ביומנים את 23 בפברואר, בו תציין הכנסת בפעם הראשונה ביום מיוחד את זכויות הקהילה הגאה.
 
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%AA%20%D7%92%D7%90%D7%94.jpg
 
 
בתפקידי כיושבת ראש הסיעה ומרכזת האופוזיציה אני חייבת להיות נוכחת בכנסת ולא להיעדר מימי עבודה בכנסת. אז אמנם בימים שאני לא נמצאת במשכן אני משתדלת לפגוש אתכןם כמה שיותר, בכל מקום – בששי האחרון, למשל, הייתי בפרלמנט המהמם בצור משה, שם הבנים מכינים ארוחת צהרים כיד המלך ולשמחתי לכבודי הגיעו גם הרבה נשים למפגש.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%A0.jpg
 
 
בשאר השבוע הדרך שלי לפגוש את הציבור היא להביא את הציבור לכנסת, שיראו במו עיניהןם את העבודה שאנחנו עושות ועושים. כמעט בכל יום אני פוגשת קבוצות שמגיעות מכל קצוות הארץ – תלמידות ותלמידים, חיילים וחיילות, חניכי מכינות, בנות שירות, נוער ומבוגרים, חילוניות ודתיים. אשמח לפגוש גם אתכם פה – רק תבואו! זה כיף גדול לראות איך הכנסת נראית מבפנים. מי שמרכז את המפגשים הוא ניר, הטלפון שלו הוא
0528-221620 מוזמנות ומוזמנים להתקשר או לכתוב ל-michaelim@knesset.gov.il 
והוא ישמח לקבוע לנו מפגש!
השבוע פגשתי את הבנות המקסימות של מכללת עלמא ששמות דגש גדול על מנהיגות נשית, את הקליניקה לזכויות עובדים באוניברסיטת תל אביב וקבוצה ערכית ומחויבת של סטודנטים וסטודנטיות שעוסקים בשינוי חברתי.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%95%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0.jpg
 
היה אושר לפגוש הרבה מכן ומכם גם בשדולה החשובה לחיזוק האזרחים הותיקים שכינסו השבוע חברי הסיעה נחמן שי ואיציק שמולי, שלא נותנים להוריד מסדר היום את זכויות הגמלאים בכלל ואת הסוגיה החשובה מאין כמותה של הביטוח הסיעודי בפרט.
אמרתי בשדולה שאם יש דבר אחד בטוח – הוא שגם מקבלי ההחלטות האלו יהיו יום אחד הרבה יותר מבוגרים. האם הם עד כדי כך עוורים?? מדובר בזכות היסוד הבסיסית כל כך לקיום בכבוד ואנחנו נמשיך להאבק עליה.
 
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D%20%D7%A1%D7%95.jpg
 
לסיום, בואו נדבר על דיויד בואי הנהדר שנפרדנו ממנו השבוע. אז אני משאירה אתכןם עם מילות השיר שאני אוהבת ושתמיד מרגש אותי, ושאני יכולה רק לקוות שמתארות את מצבו עכשיו:
 
"והנה אני,
מרחף לי בקופסת הפח שלי
רחוק מעל העולם
כדור הארץ כחול ואין דבר שאני יכול לעשות..."
תאזינו ותעופו גם:
 
שבת שלום,
 
שלכן ושלכם,
 
מרב
/Pulseem/ClientImages/3320///ff.png
/Pulseem/ClientImages/3320///T.png

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית