ח'כ איתן ברושי: הצעת החוק שמבטלת את העבודה המועדפת בתחנות דלק לטובת עבודה מועדפת בתחום החינוך תעלה ביום ראשון בועדת שרים לחקיקה
כותרת

הצעת החוק של ח"כ ברושי בנושא ביטול עבודה מועדפת בתחנות דלק והסטת התקציב לטובת עבודה מועדפת בתחום החינוך תעלה ביום ראשון בועדת שרים לענייני חקיקה.

 
הצעת החוק של ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) תעלה ביום ראשון ה-10 לינואר בועדת השרים לענייני חקיקה.

 
ענף הדלק התייצב בשנים האחרונות ואינו זקוק עוד לתמיכה ממשלתית.

 
כיום, רבים מן בוגרי השירות הלאומי והצבאי מועסקים בחנויות הנוחות ולא כמתדלקים בפועל. על פי דו"ח של צוות בין-משרדי שהוקם בינואר 2012 לבחינת ענפי התעסוקה המזכים במענק עבודה מועדפת ישנה המלצה חד משמעית להסיר את ענף תחנות הדלק מתחום העבודה המועדפת.

 
ח"כ ברושי: "החינוך, הוא המרכיב המרכזי בפיתוח ההון האנושי. חוק זה הוא בעל חשיבות רבה למסיימי השירות הצבאי והלאומי, מאחר והוא מגדיל את הסיכוי לכך שבהמשך יבחרו הצעירים והצעירות להישאר במערכת או לחזור אליה כמורים מוסמכים. בנוסף, גם במסגרות הבלתי פורמליות יש לתנועות הנוער השפעה חיובית ומשמעותית על ילדים ובני נוער ועל כן יש להן תפקיד חשוב המשלים את פעולות מערכת החינוך הפורמאלית. החוק יאפשר לצעירים וצעירות תוך מתן עדיפות לאזורי עדיפות לאומית ובפריפריה החברתית לעסוק בתחום החינוך מיד בתום השירות הצבאי והלאומי. נוסף על כך, מחקרים מראים כי אחוז ניכר ממקבלי המענק ממשיכים לעבוד במקצוע ולא נוטשים אותו".

 
מצ"ב עותק של הצעת החוק.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית